Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy azért szeretnék autóval suliba járni mert nem érzem magam biztonságban a falunkban, és nem azért hogy sokba legyen a benzin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég összetett problémával fordulok mindenkihez, aki megtalálta a kérdésem. 19 éves lány vagyok. Nem érzem magam olyan hűdejónőnek, de kisebbségi településen élek, és komoly veszélyben érzem magam emiatt nap, mint nap. Mielőtt bárki előjönne a rasszizmussal: ez már nagyon tarthatatlan ami itt folyik. Szakmát tanulok, ezért amikor van iskola, sokszor később/korábban megyek el itthonról, később/korábban jövök haza, mint a testvéreim, akiket elvisznek reggel 8-ra a szüleim munka előtt.


Messze lakok a buszmegállótól, a buszoknál sokszor mindennapos a 30 perces késés is, meg az is, hogy egyáltalán nem jön és csak várok ott.

Nem tudok úgy végig menni az utcán, hogy ne jönne legalább egy roma szembe, aki beszólogat, kiabál olyanokat hogy megb*sz, megk*r és stb. Tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak rendes és normális romák, de nem az én falumban. Egyáltalán nem öltözöm úgy, hogy kiváltsam belőlük ezen szándékokat. Minden naposak itt a verekedések, a szirénázó rendőrautók, sokuk ült már.


Aztán a kedvencem amikor nem jön a busz, de olyan emberek is vannak ott a buszmegben, zajt csapnak, kiabálnak, nekem is beszólogatnak, volt, hogy fűzögetni próbáltak, és nem értenek a szép szóból.


A sulimban tanulók nagyon nagy része is autóval jár, pedig nem ők tartják fenn. 1 éve van jogsim, de még mindig nagyon nehezen engednek el egyedül, arról pedig hallani se akarnak, hogy minden nap autoval menjek, pedig ott áll az udvaron egy amit nem használnak, csak van tartalékba. Nekem sajnos nincs még jövedelmem, olyan helyen élek ahol nincs nagyon lehetőségem diákmunkára. Illetve volt egy diákmelóm egy boltban, de azt is ugyanez a probléma miatt kellett otthagynom, amiért nem merek már gyalog elmenni a buszhoz.


A szüleim jól keresnek, tehát nem arról van szó, hogy drága lenne nekem kocsival járni. Pedig úgy érzem ez az egyetlen módja, hogy biztonságban legyek a balhés emberektől akik jó esetben is csak utánam kiabálnak... ezt már elmondtam egyébként a szüleimnek, tudják is, hogy ez a helyzet a falunkban, mégsem engednek autóval suliba. Hogyan vehetném rá őket? Hogyan lehetne ezt az egészet megoldani? Rettegek attól is, hogy elmenjek a barátaimmal találkozni, mert ahhoz végig kell mennem az utcákon, és találkozni azokkal. Az meg már gyomorideg ha arra gondolok, hogy szeptembertől visszaáll a régi rend.



2020. jún. 7. 21:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%

Járj úgy továbbra is mint eddig, ha van órád, ha nincs. Vigyél könyvet/tabletet/akármit és elfoglalod magad amíg kezdődik az órád. Persze nem ideális, de inkább ez, mint a cigókkal balhézás. Anyádék is megérik a pénzüket amúgy...

Esetleg mond nekik, hogy menjetek együtt 1-2x kocsikázni a városba meg vissza, hogy lássák hogy vezetsz és ne aggódjanak annyira.

2020. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
92%

Ha valakinek van arra pénze, hogy tartalék autója legyen ami csak áll az udvaron annak van arra is, hogy a lánya eljárjon vele iskolába. A biztosítás, adók, két évente műszaki ugyanúgy vonatkoznak arra az autóra is amit nem használnak. Tehát csak a benzin és a plusz szerviz lenne költség. Napi 40 kilométer, 20 nappal számolva az 800. 7 literes fogyasztással 55 liter üzemanyag, kb 20.000 forint havonta. Évente menne kb 8000 kilométert hisz csak suliba használja, tehát olajat és szűrőket nem kell emiatt gyakrabban cserélni (mert évente amúgy is mindenképp le kell cserélni).

Szóval nekem az a véleményem, hogy a jól kereső szülők kifogják tudni fizetni azt a plusz 20 ezer forintot havonta üzemanyagra, hisz arra is van pénzük, hogy minden mást fizetnek egy autóra amit amúgy nem is használnak.

Biztosan nem ezen spórolnék ha a gyerekem napi szinten veszélyben lenne.


Sokat nem tudok tanácsolni, nehéz az ilyen szülőkkel. Ha szép szóval nem megy és nem értik meg, akkor mondd meg nekik, hogy nem jársz be, mert félsz. Ijeszd meg őket, hogy akkor nem érdekel a szakma jól megvagy te az érettségivel is. Nyilván ez nem igaz, szükséged van a szakmára, de lehet ez kell, hogy belássák valós problémával állnak szembe.


Ja és kést ne hordj magadnál. Azt sajnos ha előveszed akkor vagy használod vagy elveszik és használják ellened. Gázspray, gázpisztoly sokkal jobb önvédelemre.

2020. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
6%
Taxi?
2020. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
86%
Taxi nem lehet megoldás erre. Alapdíj 5-600 forint tuti van, arra rájön kilométerenként kb 300, a városon kívüli tarifa drágább de számoljunk csak 300-al. Egy 20 kilométeres út durván 7000 forintra jön ki, az napi kétszer tehát 14.000. Havi szinten 280.000 forint! Ebből egy évig fizeti a benzint plusz az olaj és szűrők cseréjét.
2020. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
41%

12-es, mielőtt ennyire biztosat mondunk a szülők anyagi helyzetéről és el is ítéljük őket, azt honnan tudhatjuk, hogy a kocsi pl nincs kivonva a forgalomból? A kérdező csak annyit írt, hogy van és nem használják.

Azért a gyerek nem minden esetben van annyira tisztában a szülők pénzügyeivel, mint ahogyan hiszi.

2020. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon aktuális kérdés, miután három hónapja nincs suli, meg meg háromig nem is lesz.
2020. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
23%

A sulimban tanulók nagyon nagy része is autóval jár,


Nógrádban? Meg budai elit gimikben sem...

2020. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
93%

#15 Azt írta tartalékba van az autó. Ha ki van vonva a forgalomból akkor semmi értelme. Tartalék autó arra kellhet, hogy ha a fő autónak valami baja van, akkor használod a tartalékot amíg a rendes szervizben van. Vagy ha az egyik szülő épp az ország másik felében van valami miatt, akkor a másik szülőnek ott a tartalék amivel eltud menni dolgozni/vásárolni/orvoshoz stb.

Ha áll egy autó kivonva a forgalomból arra nem lehet igazán tartalékként tekinteni, mert mindig el kéne rohanni (busszal) az okmányirodába, hogy visszahelyezzék forgalomba és használni lehessen.

Tehát abszurd, hogy reggel ülsz be a fő kocsiba de egy műszaki hiba miatt nem indul. Na de ott a forgalomból kivont tartalékautó. Akkor buszra szállsz, elmész az okmányirodába, visszahelyezed forgalomba és majd tudod használni. Így nincs értelme.


A másik, igen, lehet nincs teljesen tisztában a szülei anyagi helyzetével. Bár nem egy 10 éves gyerekről beszélünk, én 19 évesen elég pontosan tudtam mennyit keresnek a szüleim és az mire elég és mire nem. Sőt nagyjából azzal is tisztában voltam mennyi megtakarításunk van, mik a távlati tervek. Egy 18-19 éves ezzel már simán tisztában lehet, de már abból sejtheti, hogy látja milyen színvonalon élnek.


Hozzáteszem, hogy ha a gyerekem ilyen veszélynek van kitéve, akkor megoldom a pénzkérdést. Havi 20 ezer forintról beszélünk ami többletköltség, de legyen 30-40. Ha ilyen lenne akkor vállalok plusz munkát ha kell. De az, hogy a lányom iskolába menet egy rövidnadrágot sem vehet fel, mert elkezdik inzultálni az felháborító...

Ha a szülők megtehetnék, hogy autóval járjon a lány, ezzel elkerülve a napi szintű attrocitásokat, akkor nagyon gáz hogy ez ellen tiltakoznak. Ahol pedig nem okoz gondot egy tartalék autó fenntartása, ott a havi 20 ezer forint benzinpénz sem okozhat gondot.

2020. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
76%

Szégyen amit a szülők csinálnak. Budapesten is sokszor éri atrocitás az embert . Mint nem adnék ha nekünk a családban egyáltalán lenne autó. Na mind1...


Szerintem a lányokat kell félteni csak azt nem vágom, hogy a szüleid nem tudják milyen helyen laktok?

Felelőtlen viselkedés a szülő részéről, alányuk biztonsága kéne a fő feladat lenni.

2020. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
27%
Nincs is iskola. Meg szeptemberig nem is lesz.
2020. jún. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!