Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy azért szeretnék autóval suliba járni mert nem érzem magam biztonságban a falunkban, és nem azért hogy sokba legyen a benzin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég összetett problémával fordulok mindenkihez, aki megtalálta a kérdésem. 19 éves lány vagyok. Nem érzem magam olyan hűdejónőnek, de kisebbségi településen élek, és komoly veszélyben érzem magam emiatt nap, mint nap. Mielőtt bárki előjönne a rasszizmussal: ez már nagyon tarthatatlan ami itt folyik. Szakmát tanulok, ezért amikor van iskola, sokszor később/korábban megyek el itthonról, később/korábban jövök haza, mint a testvéreim, akiket elvisznek reggel 8-ra a szüleim munka előtt.


Messze lakok a buszmegállótól, a buszoknál sokszor mindennapos a 30 perces késés is, meg az is, hogy egyáltalán nem jön és csak várok ott.

Nem tudok úgy végig menni az utcán, hogy ne jönne legalább egy roma szembe, aki beszólogat, kiabál olyanokat hogy megb*sz, megk*r és stb. Tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak rendes és normális romák, de nem az én falumban. Egyáltalán nem öltözöm úgy, hogy kiváltsam belőlük ezen szándékokat. Minden naposak itt a verekedések, a szirénázó rendőrautók, sokuk ült már.


Aztán a kedvencem amikor nem jön a busz, de olyan emberek is vannak ott a buszmegben, zajt csapnak, kiabálnak, nekem is beszólogatnak, volt, hogy fűzögetni próbáltak, és nem értenek a szép szóból.


A sulimban tanulók nagyon nagy része is autóval jár, pedig nem ők tartják fenn. 1 éve van jogsim, de még mindig nagyon nehezen engednek el egyedül, arról pedig hallani se akarnak, hogy minden nap autoval menjek, pedig ott áll az udvaron egy amit nem használnak, csak van tartalékba. Nekem sajnos nincs még jövedelmem, olyan helyen élek ahol nincs nagyon lehetőségem diákmunkára. Illetve volt egy diákmelóm egy boltban, de azt is ugyanez a probléma miatt kellett otthagynom, amiért nem merek már gyalog elmenni a buszhoz.


A szüleim jól keresnek, tehát nem arról van szó, hogy drága lenne nekem kocsival járni. Pedig úgy érzem ez az egyetlen módja, hogy biztonságban legyek a balhés emberektől akik jó esetben is csak utánam kiabálnak... ezt már elmondtam egyébként a szüleimnek, tudják is, hogy ez a helyzet a falunkban, mégsem engednek autóval suliba. Hogyan vehetném rá őket? Hogyan lehetne ezt az egészet megoldani? Rettegek attól is, hogy elmenjek a barátaimmal találkozni, mert ahhoz végig kell mennem az utcákon, és találkozni azokkal. Az meg már gyomorideg ha arra gondolok, hogy szeptembertől visszaáll a régi rend.



2020. jún. 7. 21:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Önvédelmi tanfolyam.
2020. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
25%
Milyen suli az, ahova majdnem minden diák autóval jár, egy osztályba járnak azok, akik már érettségiztek és akik még nem; és középiskola, de nincs kollégium? Mert ha saját nincs is, akkor is van kijelölt, közös koli.
2020. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Emberek leírtam a problémámat, erre egy csomóan jönnek azzal, hogy nincs is iskola és milyen hely ez ahova autóval járnak ennyien. Igen leírtam, hogy gyomorgörcsöm van, ha arra kell gondolnom, hogy megint lesz suli. Milyen iskola ez? Egy normális szakgimnázium. A 22-es nyílván nem tanult érettségi után szakmát és nem tudja, hogy van ez. Kérlek benneteket, hogy akik bántó kommenteket tudnak most is írni amikor egy komoly kérdést felteszek, az nézzen már egy kicsit magába és inkább ne is írjon.

A taxi nagyon drága, de az önvédelmi tanfolyam jó ötlet, köszönöm.


Köszönöm szépen a normális válaszokat, nagyon jól esnek! Majd lesz valami.

2020. jún. 8. 11:05
 24/34 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem tanultam, ellenben tanítok. Nincs közös osztályban a már érettségizett és a még nem érettségizett diákunk.
2020. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Akkor ott nincsenek egy osztályban, itt viszont így van. Egy percig sem voltak kétségeim, hogy rossz iskolát választottam volna. Nincsen kijelölt kollégium sem.
2020. jún. 8. 11:29
 26/34 anonim ***** válasza:
89%

20 km nem nagy távolság. Ahol lakom, több idő a városban keringeni, mint 20 km-t levezetni naponta. Oda-vissza 40. Manapság ez nem távolság.

Ronda dolog, amit írni fogok, de ha ennyire nem törődnek azzal, hogy állandóan molesztálnak a faluban, és ahogy egy előttem szóló kiszámolta, akkor havi 20 ezer nem nagy összeg - , a helyedben hazudnék egy sztorit, hogy belédkötöttek a buszmegállóban és megrángattak. Jobbat nem tudok tanácsolni, hátha észbe kapnak. Késsel tényleg ne járj! Elég szomorú, hogy ilyen falvak léteznek... Nyugodtan pontozzatok le, de ha a szülők nem féltik a lányukat, 19 évesen napi szinten gyomorgörccsel járkál a suttyók miatt, akkor inkább hazudnék, hogy megtámadtak. Egy próbát megér.

2020. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
Bicaj? Robogó?
2020. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
85%

Önvédelmi tanfolyam akkor jó, ha egyedül vannak az ember 'ellen'. (Gondolom) Amúgy mindenképpen jó ötlet.

Nem tudom mennyire beszélsz erről a szüleidnek, illetve nem tudunk róluk sokat. Szóval szerintem próbáld meg elmagyarázni a szüleidnek ezt a szituációt (még egyszer). Mondd el, hogy miket mondanak, mondd el, hogy miket érzel, hogy mióta félsz ettől, mik történtek veled... Persze, ha túl vagy egy mindent kitárgyaló, őszinte beszélgetésen, akkor maradnak ezek a megoldások, mint az önvédelmi tanfolyam. Esetleg ha tudnál valakit találni a faluban, akiben megbízol és elkísérne az is jó lehetne.

Undorító, hogy néhányan válaszolni sem akarnak a kérdésre, csak annyit írnak, hogy nincs is jelenleg suli. És akkor a házban kéne lenned hónapokig? Az ember eljár boltba, orvoshoz, barátokhoz..

És szerintem meg kifejezetten jó, hogy feltetted ezt a kérdést, hátha van egy olyan tanács, ami megvalósítható addig. Pl egy önvédelmi tanfolyam elvégzése, a szüleid ráébresztése.

2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Amúgy Nógrád megyében hol laksz hogy ilyen rossz a helyzet? Azért kérdezem meg én is Nógrád megyében élek Salgótarjánhoz kb. 20 Km-re azért ahol én lakok most itt is vannak problémák a ház kapujába nem merek egyedül kimenni mert múltkor is azt hallottam ahogy valakik ordítoztak (valószínűleg verték egymást). De ez általában itt nem minden napos a falunkban.
2020. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
15%

Azt írtad, hogy azért nem jársz a szüleiddel mert 2 órával hamarabb érkeznél meg, mert sokszor 10 órakor kezdődik az első órád.


Innentől nekem ez pusztán kényelmi kérdés, körítsd ahogy akarod! Bocsi!

2020. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!