Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekemmel tolott idő maga a...

Gyerekemmel tolott idő maga a pokol, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég kényes téma, és tudom hogy sokan fognak érte támadni, de hátha lesz olyan is aki tud segíteni. Van egy 4 éves fiam, egyedül nevelem 1 hetes kora óta. Nincs hozzá türelmem és maga a pokol a vele együtt tolott idő. Már már ott tartok, hogy nem várom a hétvégét. Hisztis, kezelhetetlen, sőt már ott tartunk hogy nagyon csúnyán beszél. Voltam pszhologusnal aki azt tanácsolta figyeljek rá tobbet akkor meglatom ki is ő valójában stb de nem használt. Van mikor elmegyek szórakozni, de nem segít csak arra tudok gondolni jön a reggel egy újabb kínnal teli nap. Nem tudom mihez kezdjek tudom megbuktam anyaságbol, de azt érzem, ha lenne valaki akinel tudom hogy jó helyen lenne, oda adnám, ezzel neki is jobb lenne. Furdal a lelkiismeret és már ott tartok hogy megolom magam vagy mindennap inni, gyógyszerezni fogok, mert így el tudom viselni a mindennapi hisztit stb.


30/n


2020. jún. 20. 16:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
17%
Én a 6,5 éves lányom miatt gondolkozok néha ilyeneken, vagy hogy mondom az apjának hogy költözzenek el, csak az a baj, hogy akkor vinné a 4 évest is akit nagyon szeretek
2020. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
38%

A hisztit próbáld meg kezelni. Pl.megbeszelni vele a problemat. 4 évesen nem olyan kicsi hogy ne értse meg. Sajnos ez a karantenos időszak mindenki életét megváltoztatta. A gyerekeket is. Az enyém amikir a hisztis korszakat élte és szó szerint minden hisztizett az vált be hogy mielőtt elmentünk a hisztit megfogtuk es otthon hagytuk. Eljátszottuk.

Ha orokbeadbad az nagyon fajna akkor szakadna csak meg a szived.

Csinaljatok sok kozos programot. Setaljatok. Gyujtsetek viragot. Nezzetek meg a vizparton a gyikokat. Menjetek el piknikezni biciklizni.

Neked is es neki is jot tesz. Tobb figyelmet szeretne annyi a baj. A hisztit meg kinovi.

2020. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
56%

Fel a fejjel. Nincs semmi baj.

Leirom az esetemet. En valtam es olyan 4 eves kora korul a gyerekem elviselhetetlen volt. A reggeli indulas az esti vacsora a lefekves a hetvege. Ha nincs a Nagyi aki heti ketszer vigyazott ra es en lelephettem biztos felkotom magam vagy a gyerekem.

De elmult.


Ami szerintem segithet ilyen idoszakban:

- nagyszulo/nagyneni - aki hetente fix napon (gyereknek kell a rendszeresseg) estere bevallalja. Te meg kimaradhatsz estere.

Ha ilyen rokon nincs es hetvegente pl szombat estet se tudja senki bevallalni, akkor ahol laksz kell keresni egy potnagymamat. Lehet nem lesz ingyen a gyerekfelugyelet, de keress valakit es valahohy gazdalkodd ki. Nalunk panelban volt egy neni, aki eljart egy ovis gyerekerthazahozta jatszott vele, m3gvacsoraztatta es az anyja a munkabol este 8ra jott erte es vitte haza. Szomszed lepcsohazba. Valamennyi kis penzt es ajandekokat adott neki cserebe.


- reggeli es esti rutint nagyon betartatod a kicsivel olyanra gondolok este mindig vacsi,szobaban rendrakas, utana megnezhet egy rovid meset aztan furdes es fogmosas es 8kor agyikoban anya meset olvas.


- ha ennyire hisztis, csunya szavakat hasznal - te valahogy bird ki elotte veletlen s emondj csunyakat, ne hagyd soha egyedul teve vagy mobil elott, nagyon szurd meg miket nezhet, minimalizald a kepernyo elotti idot, jarjon erte bunti pl. kap szomoru fejecsket es ha kigyulik x db akkor kovetkezo nap nincs mesenezes (persze cserebengyujthessen mosolygo fejecskeket is amiert jar valami jutalom x db osszegyujteseutan- lehetoleg ne kg-nyi szenhidrat mert akkor csak hisztisebb lesz...)

- magadnak muszaj valami feszultseglevezeto technikat kitalalni...(sport? Meditacio? Zenehallgatas? Joga? Fekvotamaszok?...)

...


Kitartas. Jobb lesz majd! Ne add fel.

2020. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
49%

Sokat kell vele beszélgetni. Meg játszani. Vagy mesélni. Bármiről, és őt is bele lehet vonni a történetbe. A fagyizást is meg lehet beszélni, felkészíteni, hogy lesznek ott mások is, és várni kell a sorunkra, de nem baj, mert addig is tudunk beszélgetni (vagy mesét mondani)

Az ilyen korú gyerekekhez sok türelem kell, és rájuk kell hangolódni. Ha ez sikerül, akkor nagyon lehet élvezni a tárasaságukat, ahogy nyílik az értelmük, és rácsodálkoznak dolgokra, rájönnek az összefüggésekre. Dicsérni kell és bátorítani. Nevelni kell, szépen, és következetesen.

Ne hagyd elveszni ezeket az éveket.


Viszont az is megfordult a fejemben, hogy ha ennyire kezelhetetlen, és nem javul a helyzet, akkor lehet, hogy valami olyan gond van vele, ami szakember segítségét igényli.

2020. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sajnos a hisztinel semmi nem válik be, volt hogy ott hagytam, volt hogy meg akartam vele beszélni esetleg megnyugtatni, de semmi nem vált be, olyan mintha minden egyes hisztinel kikapcsolna nála valami.
2020. jún. 21. 02:40
 26/34 anonim ***** válasza:
78%

hiszti elmulik ne figyelj rá ilyenkor ,ha a lakåsba kezd hisztizni hagy ott csinåld amit kell vagy szeretnėl ,aztån ha lehigadt majd oda jön hozzåd ės kėsz .

a gyerekekhez fökép a kicsikhez sok türelem kell mostanába meg mėg több .

a 10 ėves lånyom is nėha semmin kezd hisztizni,ilyenkor otthagyom hogy akkor hisztizen,ės volt hogy miutån lehigadt utånam jött ės bocsånatott kėrt hisztizėse miatt.

2020. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
85%

Megértelek nagyon. Mindenképpen kérj professzionális segítséget a magad számára. Ott lesz a megoldás a gyereknek is.

Felhívnám a figyelmedet néhány pozitív dologgal kapcsolatban:

1. Szereted, és jót akarsz neki;

2. Felismerted, hogy segítségre van szüksége(d);

3. És kértél is.


Te most így vagy jó anya. De tényleg keress olyat, aki segít feltárni a dolog okát.

2020. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előzővel, messze nem vagy olyan rossz anya, mint amilyennek hiszed magad, sőt :)


Kitartás és tényleg lépj abba az irányba, amiről úgy érzed jó neked is és a gyereknek is, legyen ez akár szakember(ek) bevonása vagy örökbeadás.


Amúgy az is eszembe jutott, hogy akár egy hosszabb nyaralás is segítene, neked, gyerek nélkül.

2020. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
47%

Azt írod "voltam pszichológusnál". Ez néhány alkalmat jelent? A tanács, amit kaptál, biztos jó volt, de egyelőre még nem vagy képes megvalósítani.

Jelentkezz be a pedagógiai szakszolgálatba. Nektek hosszas pszichoterápiára van szükségetek, ott ez ingyen elérhető. Telefonálj már ma, mert várólista van.

2020. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
31%

Nem nevelted a legelején( úgy 1-2 éves kora körül amikor elkezdi feszegetni a határokat) és most már nem azt mondom, hogy késő csak soooookkal nehezebb már nevelni. Tudom, sógor gyerekét is az elején putyulgatták, most meg már nem képes társasban sem veszíteni és folyton csal és hisztizik, ha nem reklám megy a tv-ben, ha szülők ne adj isten néznek valamit az nem jó és ő irányít mindent és még csak 6 lesz XD

Szigorúnak kell lenni és nem félbehagyni a nevelést (szigor alatt szabályokat értek, amiket be kell tartatni, mindegy mi van pl. sarokba állás stb. és jutalmazni, ha betartja a szabályokat)

2020. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!