Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekemmel tolott idő maga a...

Gyerekemmel tolott idő maga a pokol, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elég kényes téma, és tudom hogy sokan fognak érte támadni, de hátha lesz olyan is aki tud segíteni. Van egy 4 éves fiam, egyedül nevelem 1 hetes kora óta. Nincs hozzá türelmem és maga a pokol a vele együtt tolott idő. Már már ott tartok, hogy nem várom a hétvégét. Hisztis, kezelhetetlen, sőt már ott tartunk hogy nagyon csúnyán beszél. Voltam pszhologusnal aki azt tanácsolta figyeljek rá tobbet akkor meglatom ki is ő valójában stb de nem használt. Van mikor elmegyek szórakozni, de nem segít csak arra tudok gondolni jön a reggel egy újabb kínnal teli nap. Nem tudom mihez kezdjek tudom megbuktam anyaságbol, de azt érzem, ha lenne valaki akinel tudom hogy jó helyen lenne, oda adnám, ezzel neki is jobb lenne. Furdal a lelkiismeret és már ott tartok hogy megolom magam vagy mindennap inni, gyógyszerezni fogok, mert így el tudom viselni a mindennapi hisztit stb.


30/n


2020. jún. 20. 16:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%
Próbáltad már utánozni, amikor hisztizik? Mikor én kicsinek nyomtam, anyám "leutánozott", kiparodizált, azt mondta úgy megdöbbentem, hogy azonnal elhallgattam. Egy próbát megér, ha tükröt teszel elé.
2020. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Talán az a baj, hogy nagyon fáradt vagy és nagyon egyedül vagy a problémáddal.

Ha nincs nagymama, vagy más rokon, aki segít abban, hogy néha vigyáz a gyerekre, illetve akitől néha akár tanácsot is tudsz kérni, akkor nem csodálkozom, ha egyedül érzed magad és a gyereknevelés nehézségeit, magát a helyzetet kilátástalannak látod.


A 3-4 éves kor nem a legkönnyebb, sőt mondhatni a legnehezebb. Nekem 2 gyerekem van, mindkettő 5 éves korától szokott le a hisztiről. Szóval kitartás!


Képzeld el, hogy pár év múlva a gyerek iskolás lesz, akkor majd mindent jobban meg lehet beszélni vele. A saját kis szintjén most is beszélj meg vele mindent, amennyire e gy ekkora gyerkőccel lehet.


Én hiszem, hogy szereted őt és szeretnél túljutni ezen a nehéz időszakon.


Sok városban működnek olyan alapítványok, amelyek önkéntes pótnagyikat közvetítenek, így segítenek egyedülálló anyáknak.

Keress rá a neten, hogy van-e ilyen lehetőség ott, ahol laktok!


Másrészt vedd igénybe a nevelési tanácsadót és akár a családsegítő szolgálatot is felkereshetnéd, ők is sokoldalúan tudnak segíteni.


ÉS még 1 tanács a gyerekkel kapcsolatban:

Minden nap öleld meg, simogasd meg, mondd neki, hogy szereted, hogy fontos neked, vagyis éreztesd, hogy szereted. Ha nem jön szívből, akkor is tedd ezt, mert a gyerekednek erre van a legnagyobb szüksége.

2020. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

A változást nálad kell kezdeni, mert az ragad át rá.

Mitől lenne normális viselkedésű a gyerek?


A lényeg,hogy ez a kérdés nekem azt üzeni, hogy igazából jót akarsz te ennek a gyereknek, hiszen foglalkoztat ez. Az meg normális,hogy nincs eszközöd erre, hogy jól kezeld ezt az életszakaszodat, amikor már anya vagy. Sok tapasztalatot és együttérzést lehet szerezni anyáktól, mert ezzel se vagy egyedül. Egyszerre egy nappal érdemes foglalkozni, egy napot kell megoldani,túlélni. Érdemes ezt úgy nézni, hogy ez is egy közös kapcsolat, ketten vagytok benne, érzelmileg mindenképp.

2020. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Az óvodában nincs vele gond? Esetleg kérdezd meg az óvónőket, hogy ők mivel érik el, hogy rájuk figyeljen a gyerek, és ne legyen hiszti. Tőlük is kérhetsz tanácsot.
2020. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!