Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 31 éves felnőtt nő vagyok, de...

31 éves felnőtt nő vagyok, de gyerekként élek, mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Pár sort írok az életemről.

31 éves nő vagyok, jelenleg is a szüleimmel élek. Barátaim, kapcsolatom nincs és nem is volt. Családi vállalkozásba dolgozom, de fizetést nem kapok, hanem itthon lakom, itthon eszem és ezért nem kell fizetnem(ezt is nagyra értékelem). Havi 35-55ezer körül szoktam kivenni a kasszából, ebből fodrász, ruha, gyószer, pipere cikkek, háztartási dolgok, 2 kutyának élelem.

Eléggé "fogva" vagyok, de félek az élettől.

Most adódott egy lehetőség, hogy Budapestre költözzek egy munka végett, de az albérleti árak nagyon magasak, szüleim meg nem támogatnak, ők nem akarják, hogy itt hagyjam őket is, és a vállalkozásba is vegyem ki a részem.

Napok óta őrlődöm. Nagyon szeretnék menni, sose ittam még egy kávét sem egy "idegen" emberrel, sose voltam bulizni(itt nem a piálást, drogozást értem),sose voltam sétálni valakivel aki nem édesapám, édesanyám. Hiányzik ez az élet, hiányzik a társaság és egy kapcsolat is. Itt a nyár, és elmúlt a fiatalságom. Napi programom hogy reggel 7kor kelek, 8:00-15:00ig dolgozom a családi vállalkozásnál, ez 15percre van a házunktól, itthon takarítok, mosok, elviszem a kutyákat sétálni, majd este 18:00-19:00körül hazaérek és vacsorázunk. Minden hétvégén közösen takarítunk, kertet rendezzük, meglátogatjuk a bátyámát(ő 35éves, nős, 2 gyerekes apuka, kb 35-40percre lakik tőlünk). Majd hazajövünk, közösen elvisszük a kutyákat sétálni, ezután itthon még egy picit pakolászunk és megyünk fürdeni, aludni. Anyukámék ellenzik a költözést, semmiben sem segítenek, azt mondják, hogy itt van az életem, a házam, a lakásom, rengeteg munka van a kerttel is, ők nem bírják már(60 év felettiek)és, hogy egy idegen embernek fizetnék, ami sosem lesz az enyém.


Mit tennétek? Hagyjam őket itt és menjek a saját életem után? Mi van ha nem jön össze a munka? Mi történik akkor, ha nem tudom megszokni az albérletben a szobatársam? Sose laktam még valaki mással, nem is nagyon tudok kommunikálni idegen emberekkel, hogyan tovább?


Köszönöm a válaszokat.


Bántó választ légyszíves ne írjatok, eléggé rosszul érzem magam így is, napok óta nem alszom, nem eszem, csak szorongok.



2020. jún. 26. 19:29
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem itt a szülőkkel van baj. Nekem senki ne mondja, hogy az egészséges, hogy egy felnőtt 30+ nő még csak sétálni se volt el az anyján kívül mással. Jó nagyon a családi vállalkozás, ha abból kiveszed a hasznot, de az, hogy havi 30-50e költőpénzed van, az olyan, mint egy izmosabb zsebpénz. Családot, partnert nem akarsz? Anyádék egy ilyen érzelmi börtönben tartanak és bármit kitalálnak, hogy maradjál. Nem tudják gondozni a kertet? Hívjanak kertészt vagy ne lakjanak kertes házban, nem a te dolgod az ő kertüket gondozni. Még nem késő elkezdeni egy normális életet, de lépd meg mihamarabb. Én egy pszichológushoz is elmennék a helyedben. Te is ezt akarod, csak félsz, mert már féligmeddig becsontosodtál a kis mocsaradba. De ha ezt így folytatod, egyre boldogtalanabb leszel.
2020. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos azzal értek egyet, hogy ez rabszolgatartás. Nem normális élet és nem normális szülő-gyerek viszony sem. Ráadásul ennyi év alatt ezért a munkáért sokkal többet lehetett volna keresni és megalapozni is. Ha normális áron megállapodtatok volna, már alapozhattál volna igazi életre. Ebből mindenképpen ki kell törni így vagy amúgy!
2020. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
97%

Engem rázott a hideg miközben olvastam, és azonnal bekapcsolt nálam a vészjelző, hogy a szüleitől kerüljön minél távolabb.


igen. egy gyereket el kell tudni engedni. hogy megvívja az élet csatáit. és ha ez sikerült neki, vissza fog térni majd az idős szüleit gondozni. de ha rabláncon tartják...nos, a lánc egyszer elszakad, és a "gyerek" menekül. úgy menekül, hogy hátra se néz..

2020. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
33%

Én azért tartanám még otthon, mert előbb önálló keresetet kellene kiharcolnia magának, hogy félretehessen később például albérletre, ugyanis az önálló élethez első körben pénz kell és állandó, stabil jövedelem....


De szerintem már az is sokat lendítene a kérdezőn, ha munka után társaságba járhatna, saját hobbijaival, önmagával foglalkozhatna és barátokat szerezhetne.


Aki szerint a családnak dolgozni rabszolgaság, az még nem robotolt igazán multinak.... Én inkább dolgoznék a családnak 8-15-ig, mint vadidegeneknek 3 műszakban, 12 órában 10 perc pisiszünettel egy albérleti lyukban vegetálva.

2020. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
47%

"Én is pontosan így élek ... A helyedben mennék!"

Akkor te miért maradsz???

2020. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
14%

"Szerintem itt a szülőkkel van baj. Nekem senki ne mondja, hogy az egészséges, hogy egy felnőtt 30+ nő még csak sétálni se volt el az anyján kívül mással."

Nekem meg ne mondja senki, hogy a szülőkön múlik, hogy egy (nem is 30+, hanem mondjuk inkább) 14+ nő kivel megy sétálni! :)

2020. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
76%
#25 A kérdező szerinted miért maradt 31 éves koráig??? Most is csak azért menne, mert adódott egy lehetőség.
2020. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
21%
Ez csak kifogás. Lehetőség mindig van.
2020. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
88%
26: szerintem ebben az esetben a szülőkön múlik, szegény csaj egy burokban élte le az eddigi életét, azt se tudja hol kéne elindulni, érettségben és elettapasztalatban valahol egy 14-15 éves szintjén lehet. Anyuka apuka jól elintézte, ennek van olyan súlya, mint amikor ütnek vernek valakit...
2020. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
81%
kár volt lepontozni a 29-est. vannak szülők, akik olyan mesterien tudnak manipulálni, hogy nem is veszed észre, és beléd csepegtették a mérget. a születésedtől fogva. ebből kilépni..? nem nagyon lehet. ha mégis? ki lesz tagadva. mert hálátlan, szemtelen, neveletlen vagy. akit kár volt megszülni
2020. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!