Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan jönnek ezek a "mérgező"...

Honnan jönnek ezek a "mérgező", meg "toxikus" szülő kifejezések, amiket mostanában divat hangoztatni? Csak szerintem erőltetettek?

Figyelt kérdés
Ma már mindenre kitalálnak valami hangzatos idiótaságot. A gyilkos galóca a mérgező, meg a cián, nem a szülő. Sok idétlen kifejezést hallani mostanság, de nálam ez mindent visz. Ki találta ezt ki, illetve ti mit gondoltok róla?

2020. júl. 14. 08:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nagyon sok ilyen ember van.

Sokan nincsenek is vele tisztában,hogy mérgezőek,sokszor maguk sem érzik belülről,hogy amit csinálnak,az rossz.

Kívülről teljesen átlagosnak tűnhetnek.


Általában ezek geneációról generációra nem lettek normálisan nevelve.

Elhanyagolt gyerekekből lett szülők,akiket nem tanították meg a szüleik semmire.

Csak megszülettek és felnőttek,mint a gomba.

Jellemző,hogy nem tudatosan,megfontoltan vállalnak gyereket,hanem besikerül,vagy nagy fiatalon vállalnak gyereket,azt sem tudják mi az élet.

Nem rendelkeznek önismerettel.

2020. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reakciókat. A toxikus válaszolóknak is. ;-)
2020. júl. 14. 17:04
 33/36 anonim ***** válasza:
10%
30: én tudom, mit jelent. De sokan ilyen hülyeségekre használják. De látom, nem sikerült értelmezni.
2020. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
82%
Nekem inkább az a gondom, a válaszokat olvasva, hogy ennyire nincs közös hang a két tábor között. Akinek jó a kapcsolata a szüleivel, az el nem tudja képzelni, hogy vannak olyanok is, akiknek ez nem adatott meg, míg akinek nem működik a szülőkkel való kapcsolata, számára idegen, hogy vannak normálisan működő családok is. És persze mindkét tábor próbálja meggyőzni a másikat saját szemléletük helyességéről. De sajnos megértést nem fedtem fel.
2020. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
65%
Nekem vannak a legjobb szüleim, mégis tudom mit jelent ez a kifejezés, mert nen buborékban élek, és képes vagyok egy szót értelmezni átvitt értelemben. A kommentelőj többsége es a kérdező erre képtelen
2020. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
66%
De akkor neked nem magával a szóval, hanem azzal van bajod, ha valaki indokolatlanul használja. Ez pedig nagy különbség.
2020. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!