Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan jönnek ezek a "mérgező"...

Honnan jönnek ezek a "mérgező", meg "toxikus" szülő kifejezések, amiket mostanában divat hangoztatni? Csak szerintem erőltetettek?

Figyelt kérdés
Ma már mindenre kitalálnak valami hangzatos idiótaságot. A gyilkos galóca a mérgező, meg a cián, nem a szülő. Sok idétlen kifejezést hallani mostanság, de nálam ez mindent visz. Ki találta ezt ki, illetve ti mit gondoltok róla?

2020. júl. 14. 08:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%
Akkor örülj neki, hogy neked nem ilyen szülők jutottak, és maradj szépen csendben az ostobaságoddal!
2020. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
A 3-asnak köszi, gondolhattam volna, hogy valami idióta könyvből ered ez is, az mondjuk meglepett, hogy ilyen régi, mert mostanáig nem nagyon hallottam.
2020. júl. 14. 09:35
 13/36 anonim ***** válasza:
74%
Ha eddig barlangban éltél, akkor meg miért is az összes többi ember idióta?
2020. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
78%

Nem gondolom, hogy a te hibád lenne, sőt szerintem senkié. Nyelvésznek készülök; új szavak jönnek-mennek és bizony vannak olyan konzervatív lelkületű emberek, akiknek ez nem fér bele. (Azzal, hogy valaki konzervatív - ismétlem - semmi baj nincsen.) Szíved joga, hogy zavarjon és másnak is, hogy ne. Fontosnak tartottam leírni, hiszen előttem többen neked ugrottak.


A szó szerintem is a fent említett könyvből ered, ám ha megnézed a megjelenés dátuma 1989, tehát nem mondanám újnak.


Kétlem, hogy bárkit is a szavak idegesítenének, valószínű téged is inkább azok zavarnak, akik ezeket használják. Az is elképzelhető, hogy egyszer felfigyeltél rá és most mindenhol ezt látod. Ezzel az utóbbival valószínű rengeteg tapasztalata van mindenkinek :'D

2020. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%
Na veled is gond van.
2020. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
10%
Igen eléggé idegesítő. Nárcisztikus,mérgező meg a hasonló "divatos" kifejezések a tinik körében. Azt hiszik,hogy ettől komolyabb hangzatása lesz a mondanivalójuknak,ha ilyen kifejezéseket hasznàlnak...
2020. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
09:38, igen, erről van szó. Mostanában mindenhol ilyeneket olvasok, hogy "mit tegyek a mérgező szüleimmel", "hogy építsem le a toxikus ismerőseimet", stb. Mindig vannak ilyen mondvacsinált kifejezések, amit egyszer felkapnak, aztán boldog-boldogtalan hangoztatja. Nem engedtek el a házibuliba? Mérgező szülők! Nem értünk egyet bizonyos dolgokban? Toxikus szüleim vannak! Nekem ez nagyon erőltetetten hangzik, sajnálom.
2020. júl. 14. 09:42
 18/36 anonim ***** válasza:
79%
Az az "idióta könyv" pszichológia szakon is előkerül, ha nem is konkrétan tananyagként, de ajánlott olvasmányként biztosan. Nálunk előadást is lehetett belőle tartani fejlődéslélektan gyakorlaton, és a tanárunk megmondta, hogy mindenkinek érdemes elolvasnia.
2020. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
71%
Sok ember nincs felkészülve bizonyos helyzetekkel való szembenézésre, mint pl. a kérdező sem. Amiket példának írtàl, azok kisarkított példàk, de ha màr a véleményeknèl tartunk, te nagyon jól reprezentàlod itt, hogy mit is jelent pl. később más vélemények, nézőpontok nem elfogadása. Na ez is egy toxikus magatartás hozadéka, de ha idegesít a “divat” kifejezés, nevezheted máshogy is. Mellesleg azzal is érdemes lenne dolgozni, miért viszonyulsz így bizonyos szavakhoz, ha már a hozzáállást említettem.
2020. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sokan nem értik a kérdést. A kérdező nem mondta hogy nem léteznek rossz szülők.

Ezt a szót én itt hallom csak a gyakorin. Az életben nem hallottam még. Nem olvastam a könyvet, de szerintem nem is egy könyvnek kellene eldönteni mit jelent ez a szó. A mérgező szót egy emberre szerintem csak akkor kellene használni ha mondjuk rossz hatással van egy kapcsolat valakire. Én is látom hogy sokszor használják feleslegesen.

2020. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!