Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan jönnek ezek a "mérgező"...

Honnan jönnek ezek a "mérgező", meg "toxikus" szülő kifejezések, amiket mostanában divat hangoztatni? Csak szerintem erőltetettek?

Figyelt kérdés
Ma már mindenre kitalálnak valami hangzatos idiótaságot. A gyilkos galóca a mérgező, meg a cián, nem a szülő. Sok idétlen kifejezést hallani mostanság, de nálam ez mindent visz. Ki találta ezt ki, illetve ti mit gondoltok róla?

2020. júl. 14. 08:26
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
09:56, igen, így értettem én is.
2020. júl. 14. 10:02
 22/36 anonim ***** válasza:
83%

20-as, én az életben is hallom, igaz én pszichológusi körökben mozgok.


“A mérgező szót egy emberre szerintem csak akkor kellene használni ha mondjuk rossz hatással van egy kapcsolat valakire.“ -én kizárólag ilyen esetekben hallottam. Az pedig teljesen szubjektív, mi a “mérgező” és szerintem itt a “félreértès” a kérdéssel kapcsolatban. Mindenkinek szíve joga azt mérgezőnek titulálni, amit annak érez, nem pedig amit te annak titulálsz. Lehet, hogy egy bizonyos ember viselkedése szàmodra nem mérgező, ezért ràvàgod, hogy feleslegesen hasznàlja ezt a szót, de a màsik viszont annak éli meg. Nem mások tiszte ezt eldönteni. Nyilván itt is megjelennek a túlzások, de alapvetően én nem nevezném divat kifejezésnek.

2020. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

De most mi a problémád, hogy nem bírod ezt a mellékneveket átvitt értelemben is használni? Soha az életben nem hallottál még átvitt értelemben használt kifejezéseket?


Igen, ha földhözragadt verzióban gondolok a méregezőre, akkor egy olyan méreganyag jut eszembe róla, ami felszívódik a testedben és szép lassan (vagy gyorsan) megöl vagy megnyomorít.


A folyamat rendkívüli hasonlósága miatt nevezték el a mérgező szülőket mérgező szülőknek, mivel az ilyen szülők általában olyan lelki traumákat, fizikai vagy mentális károkat okoznak a gyerekeiknek, amiket "magukban tartva" hosszú évek alatt részben, vagy teljesen leépülnek, megőrülnek, stb. Nem arra gondolok, hogy Pistike nem kapott iPhone-t, hanem családon belüli erőszakra, nemi erőszakra, kínzásokra, alkoholista-drogos szülőkre, lelki terrora, stb. Ezeket a gyerek hosszú hosszú éveken át elszenvedi, ebben nő fel, és végül ez teljesen "megmérgezi", nem lesz sok esélye arra, hogy normális legyen.


Innen jön a kifejezés. Gondolom rendkívül nehéz volt így gondolni rá.


Légy szíves házifeladatként gondold végig a "majd kicsattanok", "üres szavak", "édes élet" kifejezéseket is, ugyanis a szó szerinti értelmezésben ezeknek sincs semmi értelme, mégis használjuk.

2020. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem, nemcsak szerinted :D

Nem kérdőjelezem meg, hogy valóban van ilyen. Mivel a mi családunkban is volt. Viszont nekem az nem tetszik, hogy felnőtt emberek a mérgező szülő kifejezést lobogtatva a szüleikre mutogatnak vissza, és minden rossz, ami már felnőttként történik velük a szüleik hibája. Ez nem így van.

Sokan rosszul használják. Sokan a saját hibáikat akarják ezzel másra kenni.

2020. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
91%
Vannak mérgező gyerekek is és mindenféle emberek. Teljesen felesleges ezt a szülőkre kihegyezni.
2020. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
69%
Sokan nem akarnak szembenézni önmagukkal. Mutogatnak vissza a szülőkre ige, mert azt felismerték, hogy mi a baj, de megoldani, feloldani már nem tudjàk/akarjàk. Ezért érzik sokan indokolatlannak ezt az egészet.
2020. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
43%
#23: Csak hogy már attól mérgezőnek van kikiáltva a szülő, ha nem enged a gyerek diktatórikus megnyilvánaulásainak.
2020. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
32%
27: igen, itt már az is mérgező szülő, aki nem veszi meg a félmilliós telefont a 12 éves gyereknek, vagy aki nem engedi el az internetes "barátjához" 500 km-re a 13 éves kislányát :D
2020. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
77%
28-as, Azért ez elenyésző része, aki erre használja a toxikus jelzőt. Pszichológusként mondom.
2020. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
73%
#28 hát nagyon nem erről van szó, amikor valakinek toxikus szülei vannak... Lehet, hogy neked ezek voltak gyerekkorodban a legnagyobb problémáid, de nem mindenkinek ilyen csudiszuper az élete.
2020. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!