Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermekem anyja zsarol,mi...

A gyermekem anyja zsarol,mi lenne a megoldás ?

Figyelt kérdés

Egy nem is igazán kapcsolatból született egy kislányom,az anyukájával már azelőtt külön mentünk,hogy kiderült volna hogy terhes.A babát nem akartuk megtartani,de már késő volt az abortuszra.

Ő még mindig szeretne engem visszakapni,így miután szakítottam a mostani barátnőmmel,azt mondta hogy jól tettem mert ha vele lennék,sosem adná oda a gyereket,oda bármikor mehetek,de el nem hozhatom.

Viszont szeretem a barátnőm,a hétvégén kibékültünk.

Tudok tenni valamit,hogy mégis elhozhassam a kislányom?

Igazából ha nincs más választás,megyek oda hozzá,de szívesebben hoznám el magamhoz.

Egy életen át nem lehet így.

Ha valaki esetleg volt hasonló helyzetben,segítsen.

Köszönöm előre is 🙏


2020. júl. 15. 10:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kislány 3 hónapos,nagyon pici még.

A nevemre vettem,mert az enyém,nem is kérdés, kiköpött én vagyok.

Az hogy miért mit csináltam,nem a kérdés tárgya,illetve az sem,hogy tényleg későn vette észre hogy terhes (furán hangzik,mert imádom a lányom,de akkor az lett volna a legjobb,ha el tudja vetetni,de december 7-èm derült ki, április 3-án szült, még a végén sem volt nagy hasa,nem látszott)

Azért is kértem tanácsot,hogy tudjam,merre hogyan induljak neki a dolgoknak,ilyennel sajnos vagyis hála istennek még nem volt dolgom.

És remélem ezt is sikerül megoldani.

2020. júl. 15. 11:05
 12/21 A kérdező kommentje:

4-es,hát ő nagyon azt hiszi.

Őrült,mikor látta hogy szét mentünk,aztán mikor mondtam neki,hogy ettől függetlenül mi sosem leszünk újra egy pár,akkor mondta hogy rendben,de ha vele leszel,sosem fogod elvinni a gyereket.

2020. júl. 15. 11:16
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Hát ezt nem ő fogja eldönteni.


3 hónaposan még a bíróság is az anya mellé fog állni, hiszen egy igény szerint szoptatott babát, nem tudsz csak úgy elvinni az anyja mellől, mert az azt jelenti, hogy akkor rakja mellre mikor a babának arra igénye van. Ha arra van igénye, akár fél óránként is.


Kb 1 éves kora körül érdemes megpróbálni, pár órákra elvinni, ha az anya ebben nem partner, akkor irány a bíróság.

2020. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tápszeres a Lilike,eddig is ha neki valami dolga volt, orvoshoz ment,elhozhattam,nálam volt.

Most kértem 2 hetet a szerelmemtől,hogy addig utána érdeklődök,és intézkedem,azután pedig bármi lesz,elmondom a gyermekem anyjának,hogy együtt vagyunk.

Nem fogom hagyni, hogy zsaroljon a gyerekkel.

Nem értette akkor sem meg,hogy nekem nem kell,teljesen mindegy mit csinál,a gyerekkel sem fog visszaszerezni.

2020. júl. 15. 11:37
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szóval amíg nem békültél ki a barátnőddel, addig elhozhattad a kicsit? Ez akkor csak az anyuka bosszú hadjárata akár lenni. Menj minél előbb a bíróságra. De előtte próbálj meg bizonyítékokat szerezni, hogy eddig is volt nálad a gyerek az anyja nélkül. Én legalábbis ezt tenném. Nem is csodálom, hogy nem akarod vele újra kezdeni. Az pedig becsülendő, hogy ezek ellenére is szeretnéd tartani a gyereked del a kapcsolatot.
2020. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Persze,hogy szeretném,hisz a kislányom.

De ha nem hozhatom el,csak én mehetek oda is jó,mert legalább kicsit láthatom,bár jobb lenne ha ő is jöhetne hozzám,de nem hagyom hogy az exem döntsön arról, hogy én kivel legyek boldog.

Majdnem 2 hónapig hagytam, hogy úgymond zsaroljon.

De nagyon szeretem a barátnőm,nem tudunk egymás nélkül élni

Minden követ megmozgatok,nagyon köszönöm a válaszaid 15-ös.

2020. júl. 15. 13:38
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de ha most emiatt szümeteltetitek a kapcsolatot, akkor már hagytad. Amúgy az exed nem fog leállni, a nőknél általában mikor gyereket szülnek bekapcsol a "gyerekem apja az én tulajdonom" gomb, még akkor is ha már nem szeretik vagy esetleg ők hagyják el a pasit. Itt meg még a csaj szerelmes is beléd, tehát ott fog keresztbe tenni ahol tud. Előbb utóbb választanod kell a kapcsolatod és a gyerek között. Hidd el, tapasztalatból mondom
2020. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17-es.

Veled is ez történt ?

Én nem fogok választani,miért kellene ?

Na pont idáig nem akarok eljutni!!!

És igen,hagytam,ahogy fentebb is férfiasan bevallottam..de nem hagyom a boldogságom.

Jogi útra viszem a dolgot,nem hagyom,hogy tönkre tegyen.

2020. júl. 15. 18:59
 19/21 anonim ***** válasza:
47%
Hasonló, csak nagyobb a gyerek és őt még az anyja is befolyásolja. Az a baj hogy a bírósági itélet nem oldja meg 2 ember között ezt az ellenségeskedést, ezt a gyámügyes is megmondta. Az én exem pl konkrétan egy pszichopata akinek az okozott éveken keresztül örömet, hogy ha vagy engem vagy a páromat idegesíthette. Minden családi alkalmat megpróbált tönkretenni, zaklatta a családomat, majdnem ráment a kapcsolatom is. Úgyhogy én azt mondtam elég volt. Én nem egyszer feljelentettem, a vége az lett hogy fél év huza vona után kapott egy kis ejnyebejnyét. Közben a lányom meg csak azt látta ebből, hogy ha apa jön értem, akkor cirkusz van, az ő idegrendszere is ráment erre. Szóval én úgy döntöttem nem fogok senkit ennek kitenni. Persze az ex még azután is próbálkozott, hogy nem mentem a gyerekért, őt letiltottam mindenhol, de egy idő után feladta. Lehet itt mindenki azt gondolja hogy milyen szemét vagyok, de a családom, ismerőseim szerint akik ismerik a helyzetem mind azt mondják jól döntöttem. Sose lett volna normális életem
2020. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Jézusom...nem mondok inkább semmit erre !!!

Na pont idáig nem szeretnék eljutni,és hidd el nem tartalak szemétnek.Mert ha nem is ennyire borzasztó (még) a helyzet nálunk,de már most mindenki megértené,ha hagynám az egészet a francba.Mert ebben igazad van,a bíróság sajnos ezt kettőnk között nem oldja meg.Bar az exem nem ekkora pszichopata(remélem) de borzasztó amit írsz.

Akkor nem is látod a gyermeked ?

Megpróbálom,ami tőlem telik megteszem.

Ha nem megy,akkor majd ha 18 éves lesz a lányom,akkor elé állok anyuka nélkül,és elmondom neki mi hogyan volt.

Jóllehet nem akartam ezt a kislányt,de már itt van,és amit megtehetek érte azt meg is teszem.

Köszönöm,hogy írtál,kitartás neked haver !

2020. júl. 15. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!