Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon erőltetik az...

A szüleim nagyon erőltetik az egyetemet, hogy beszéljem meg velük, hogy otthagynám és inkább elmennék szakmát tanulni? 21/F

Figyelt kérdés

Ez nem egy piacképes diploma. Csak közszférába tudnék vele elhelyezkedni ami rosszul fizet.

Én szeretem ezt a szakot, de valamiből meg is kell élni. Még 2 évem lenne hátra.

El akarok menni szakmát tanulni, kőművesnek, burkolónak vagy ilyesmiket. Elmennék katás egyéni vállalkozónak és sokkal többet keresnék, mint a diplomával. Nem lennének anyagi gondjaim kőművesként. A tandíjat is vissza tudnám fizetni. Ráadásul a magam ura lehetnék, nem csak egy alkalmazott. Tudjátok mennyiért dolgozik ma egy szakmunkás? 5 ezer forint az órabérük. Én a diplomával örülhetek ha 200-at meg fogok keresni egy hónapban.



2020. júl. 16. 13:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Itt csak arról van szó, hogy a könnyebbik végén akarod megfogni a dolgokat. Fogalmad sincs a keresetekről, ez le is jön az írásodból. Nekem szakmám és diplomám is van, tudnék mesélni. Ha te kőművesként akarsz héderelni mert most nincs kedved tanulni, akkor ne csodálkozz, ha anyádék nem fognak tapsolni hozzá.
2020. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem leszek népszerű a válaszommal, de muszáj volt írnom. Az informatikus szakma nem való mindenkinek. Nem, nem fogja midnenki megtanulni az internetről, a kormány által hirdetett képzésen meg főleg nem. És emiatt nem, nem mindenki fog megélni belőle. Nem a random java kurzust elvégzett embereket keresik, nem abból van hiány, hanem tapasztalt jó szakemberekből. Nagyon idegesít, hogy mindenhol nyomatják ezt a dumát, hogy ekkora akkora hiány van, fix megélhetés, most ez a kormány által hirdetett cucc is indul, és el fogják árasztani az ipart a majdhogynem munkaképtelen emberek, aztán mindenki csodálkozik majd, hogy "jaj miért nem kapok munkát", és majd megy a sírás, hogy elbasztam erre is az időt, ahelyett, hogy valami másba fektettem volna bele. Szóval kérlek ne ajánlgassátok már minden kérdés alatt ezt a szakmát. Igen vannak akik jól megélnek belőle, de bennük eleve meg van az abilitás ahhoz, hogy meg tudjanak ilyeneket tanulni, és foglalkoznak vele, folyamatosan képzik magukat. De ez nem való mindenkinek!!!


Kérdező ha úgy érzed, hogy kőművesnek, burkolónak szívesebben mennél, akkor tegyél úgy. De persze ne vedd készpénznek, hogy majd hullik rögtön az öledbe a pénz, ahogy korábban írták, itt is oda kell bőven tenni magadat. Az is megfontolandó, hogy esetleg emellett levelezőn befejezed a képzést. Én most sok ismerősömön látom, hogy amiatt nem kap meg egy-egy állást, mert kellene hozzá akármilyen diploma, úgyhogy azért bármikor jól jöhet, ha mégis van egy a talonban. Persze ha szakmunkásként tényleg jól elhelyezkedsz, akkor ez nem fog előjönni, de sose lehet tudni. Sok sikert!

2020. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
81%
50 éves burkolók dolgoztak nálunk, mindegyiknek komoly fájdalmai vannak, mert elhasználódott a testük. Rohadt nagy erőfeszítés, és neked nyugdíjig azt kell majd csinálnod, korán meg fogsz halni.
2020. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
62%

#12.

Én is oda írtam azt, hogy olyat válasszon ami érdekli...

De engem meg az kezd zavarni, hogy sokan úgy állítják be a programozást, szoftverfejlesztést mint az atomfozikát és mintha valami elérhetetlen, titkos módon sajátíthatnák el a munkához szükséges tudást, de csak ha arra születtek.

Közben meg ott van minden az interneten. Egy egyetemi szak, és az folyamatos otthoni tanuláson túl nem kell más egy átlagos embernek.

Nyílván az informatikán belül vannak olyan munkakörök, amihez tényleg közel zseninek kell lenni, de a legtöbb nem ilyen.

Ezért is az egyik legelterjedtebb foglalkozás, ez egy tény.


De amúgy amit írtál, az el lehetne mondani még nagyon sok hivatásról... A programozás pedig még csak nem is feltétlenül hivatás, egyeseknek az, de a többség simán el van úgy is, hogy nem így tekint rá.

2020. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most átalakítják az OKJ-t is és 3 éves szakok lesznek.. Szóval ha idén nem kezdek el szakmát tanulni, akkor már csak 3 évesre juthatok be és 27 éves korom elött nem lesz szakmám..
2020. júl. 16. 15:05
 16/41 anonim ***** válasza:
97%

#14.

Persze ha érdekli, akkor vágjon bele, nem ezt mondtam. És nem is démonizálom, hogy mennyire kemény, de akkor sem való mindenkinek. Most mikor a mostani helyemen voltam interjúzni, akkor mesélték, hogy jelentkezett valaki senior állásra oda, és a test feladathoz használhatott mindent, mégsem sikerült neki összerakni az internetről. Kell egy olyan gondolkodásmód, hogy átlásd a dolgokat, hogy tudd mit keresel, amit találsz azt be tudd illeszteni a rendszeredbe, és ez is csak a területek egy részére igaz, mert ha hardverközelibb dolgot csinálsz, nem csak ülsz a gép előtt, akkor ahhoz meg még pluszba kellenek a dolgok. Ez nem megy mindenkinek, és ezzel nincs is baj. Viszont az utóbbi időben úgy van beállítva ez a szakma, hogy maga a kánaán mindenkinek, jöjjön, aztán sok pénz minden megvan, aztán azért nem ez a valóság. Engem meg kicsit felbasz a dolog, mert hamis kép alakul ki mindenkiben, és mondjuk emiatt választja, holott lehet másban sokkal jobb lenne, és abból is meg tudna élni jól.

2020. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

#11

Közszférában bértábla alapján van a kereset. Meg lehet nézni a bértáblát, kezdő diplomásként 120 ezer forinet lenne a fizetésem.. Egyedül a NAV-nál vagy egy minisztériumban fizetnek jobban. De oda se lehet protekció nélkül bekerülni.


És igen, közigazgatás-szervező diploma, eltalaltátok.



Esetleg az jöhetne szóba, hogy ha elvégeznék utána egy közgazdász msc-t.

2020. júl. 16. 15:10
 18/41 anonim ***** válasza:
#17. Én is gondolkodtam egy vezetés és szervezés, vagy ellátási lánc menedzsment MSc-vel, hiszen ezeket elvileg meg lehet vele pályázni, bár biztosan nem tudom... De szerintem ezek sem garantálnak állást a versenyszférában.
2020. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Az msc szerinem is jó ötlet.
2020. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyéni vállalkozó vagy,akkor is be kell fizetni az adót,ha nincs bevételed.


A legtöbb szakmunkás alkalmazott,ugyanolyan nevetséges bérért,mint a közalkalmazottak.


Amiről te beszélsz,ahhoz kapcsolatok kellenek,és tapasztalat.


Nekem is van ilyen ismerősöm,OKJ-n elvégezett villanyszerelőt:D

Pár hónapos tanfolyam,de ő vállalkozni akar.

2020. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!