Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon erőltetik az...

A szüleim nagyon erőltetik az egyetemet, hogy beszéljem meg velük, hogy otthagynám és inkább elmennék szakmát tanulni? 21/F

Figyelt kérdés

Ez nem egy piacképes diploma. Csak közszférába tudnék vele elhelyezkedni ami rosszul fizet.

Én szeretem ezt a szakot, de valamiből meg is kell élni. Még 2 évem lenne hátra.

El akarok menni szakmát tanulni, kőművesnek, burkolónak vagy ilyesmiket. Elmennék katás egyéni vállalkozónak és sokkal többet keresnék, mint a diplomával. Nem lennének anyagi gondjaim kőművesként. A tandíjat is vissza tudnám fizetni. Ráadásul a magam ura lehetnék, nem csak egy alkalmazott. Tudjátok mennyiért dolgozik ma egy szakmunkás? 5 ezer forint az órabérük. Én a diplomával örülhetek ha 200-at meg fogok keresni egy hónapban.



2020. júl. 16. 13:31
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Nem lehetek már mérnök, fizikából és matekból is 2-es voltam, semmi alap tudásom nincs hozzá. Emelt érettségim sincs. Meg nem is áll közel hozzám ez a műszaki vonal.


Nem tudom mit csináljak. Ha most nem megyek el OKJ-ra akkor már csak 3 éves iskolába mehetnék.. szétcseszték ezt az OKJ-t is.. És 26 lennék mire lenne egy szakmám.


2 év múlva végzek és 3 év a szakma..

akkor már hamarabb kijönnék ha mesterképzésre mennék.

Vagy most okj, de akkor nem lesz diploma. Se alap, de mester. Nem tudom...


Pedig tökre szeretem ezt a szakot és érdekel, évek óta erről álmodtam, de mit csináljak ha nem lehet belőle megélni.

2020. júl. 17. 22:45
 32/41 anonim ***** válasza:
78%

Én letolnám azt a két évet az egyetemen és utána kitanulnám a szakmát. Valóban jól meg lehet élni katásként szakmaval, de ez nem fog rögtön sikerülni. Több év tapasztalat kell először. Nem fogsz tudni önállóan dolgozni a tanultak alapján rögtön.

Ráadásul lehet munkád sem lesz azonnal, a katat meg a könyvelőt viszont fizetni kell.

Arról nem is beszélve, hogy fizikailag tönkre fog tenni a munka és nem fogod nyugdíjas korodig bírni. Épp ezért jó, ha van még egy vegzettseged, amivel el tudsz helyezkedni, ha valamiért szükséged lenne rá.

Szóval én azt a két évet mar megcsinalnam, hogy meglegyen. A szakma és a vállalkozás tényleg jó ötlet, valószínű jól keresnel vele idővel. De az egyetemet ne hagyd ott.. Esetleg a szakmát nem tudod elkezdeni mellette? Nem indul estin? Vagy az egyetemen nem tudod levelezőkent folytatni, miközben a szakmát nappalin tolod?

2020. júl. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Igen, úgy lenne jó, hogy utána kitanulni, csak mivel idén megszűnik az OKJ, ezért 2 év múlva én már nem fogok szakmát tanulni. Nem lesznek tanfolyamok, egy 3 éves iskolarendszerű képzésbe meg már biztos nem fogok beülni.


Ezen gondolkodtam, hogy most jelentkeznék egy OKJ tanfolyamra, suli mellett, de az elég drága, 300 ezer forint.


Vagy még a mesterképzés jöhetne szóba az alapdiploma után

2020. júl. 18. 16:37
 34/41 anonim ***** válasza:
Az első OKJ ingyenes ha jól tudom.
2020. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Már van egy OKJ-m. Azzal sem tudtam elhelyezkedni. 1 évet dolgoztam betanított munkán, minimálbérért, utána jöttem el egyetemre.


Ezután már csak estire mehetek és 3 évesre. Azt olvastam, hogy már csak 3 év alatt lehet majd megszerezni egy szakmát.. Eddig 1 év alatt meg lehetett, nem tudom minek ez a nehezítés... 27 lennék mire egy szakma a kezemben lenne. Nem akarok még 3 évre beülni egy estire..

2020. júl. 18. 18:06
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért van a nehezítés, mert nagyon ócska szakembereket képeznek 10 hónap alatt.

Csak nem értik, a nehezíteni szándékozók, hogy a hossz növeléséről még nem lesz minőségibb az oktatás, automatikusan...

Egyébként angilában sok szakma 2 éves, szerintem 2 évre növelni az ács, kőműves, villanyszerelő és még hasonlóan komplex szakmákat, beleférne.

De a 3 év az teljesen abszurd.

Egy villamos mérnöki 7 félév, tehát 3.5 év. Egy villanyszerelő meg legyen majdnem ugyanolyan hosszú?


Amúgy milyen szakmád van most jelenleg kérdező?

2020. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Közúti közlekedésüzemvitel ellátó...


De most, hogy felemelik a szakmatanulás időtartamát, lehetetlen lesz a késöbbiekben váltani.. Hogy járjak 2-3 éven keresztül esti tagozatra, munka mellett?


Mit csináljak? Törődjek bele, hogy az egész életemet mélyszegénységben fogom leélni? Az a 120 ezres fizetés semmire sem elég.


A szüleim azt gondolják, hogy én majd 400 ezreket fogok ezzel keresni, mert a KSH szerint annyi az átlag.. Nem fogják fel, hogy bértábla alapján van a bérezés és ha fejreállok sem kaphatok többet 120 nettónál a közigazgatásban.... De máshova meg hova vennének fel ezzel?


A szüleim azzal menőznek minden ismerősnek, hogy "a gyerek meg pestre jár egyetemre". Azt nem engedik, hogy ott hagyjam, mert az milyen szégyen lenne..

Persze amikor felvettek, meg beiratkoztam, akkor még én sem voltam tisztában azzal, hogy a minimálbér lesz a diplomás fizetés, de ez most kb hidegzuhanyként ért a napokban.

2020. júl. 19. 00:21
 38/41 anonim ***** válasza:
Közigazgatás-szervezőiről nem tudnál tovább menni egy mesterképzésre?Ha jól tudom az ÁNTK,ott pedig vannak értelmes mesterképzések is,egy nemzetközi kapcsolatokkal pl.már egész jól lehet keresni,ha tudsz nyelveket.Vagy közig.szervezőről ezekre a mesterképzésekre nem lehet menni?
2020. júl. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
*vagyis nemzetközi tanulmányok,bocsi.
2020. júl. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

De, mehetek ezekre is.

Én a közgazdálkodás és közpolitika mestert nézegetem ami egy közgazdász diplomát ad.

De nem tudom hogy ezzel mennyire vennének fel versenyszférába..

2020. júl. 19. 21:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!