Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon erőltetik az...

A szüleim nagyon erőltetik az egyetemet, hogy beszéljem meg velük, hogy otthagynám és inkább elmennék szakmát tanulni? 21/F

Figyelt kérdés

Ez nem egy piacképes diploma. Csak közszférába tudnék vele elhelyezkedni ami rosszul fizet.

Én szeretem ezt a szakot, de valamiből meg is kell élni. Még 2 évem lenne hátra.

El akarok menni szakmát tanulni, kőművesnek, burkolónak vagy ilyesmiket. Elmennék katás egyéni vállalkozónak és sokkal többet keresnék, mint a diplomával. Nem lennének anyagi gondjaim kőművesként. A tandíjat is vissza tudnám fizetni. Ráadásul a magam ura lehetnék, nem csak egy alkalmazott. Tudjátok mennyiért dolgozik ma egy szakmunkás? 5 ezer forint az órabérük. Én a diplomával örülhetek ha 200-at meg fogok keresni egy hónapban.



2020. júl. 16. 13:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
92%
Ne vegyétek el a kedvét, én a fél karomat odaadnám, ha lenne egy olyan villanyszerelőm, aki lehet nem a legprofibb szakember, de mindig elérem és készségesen kijön, tisztességes áron. Ilyen a mai világban, az építőiparban kb 1000-ből 1.. Szóval könnyű jó szakembernek lenni, mert a legtöbb egy bunkó penzehes kókler, aki még csak a telefont se veszi fel.
2020. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%

Ne legyél ostoba, hogy az utolsó két éveset kidobnád a kukába!

Végezd csak el az egyetemet, mert a diploma mindig megtérül!

Utána csinálj egy szakmát!

Vam egy egy egyetemet végzett haverom, ő a diplomája mellé megcsinált egy masszőr OKJ - t

Pedig, jól kereső állása van, de úgy volt vele, hogy miért ne legyen mégegy szakmája, amit szeret is.

Ne hagyd ott, mert egy életre bánni fogod!

Persze, jól hangzik, hogy milyen jól keresnek, de milyen áron!

Tavaly csináltattuk meg a kéményt egy 3 fős brigáddal, és a főnökük mondta, hogy hiába a jó pénz ha csak esténként vannak otthon a családjaikkal, mert hétfőtől vasárnapig dolgoznak minden héten(nálunk is vasárnap voltak)!

A pasas azt mondta, ő azért dolgozik ennyit, mert a fia most kezdte az egyetemet, és sokba kerül a tandíj.

40 éves korukra az építőipari munkásoknak már többféle mozgásszervi betegségük van a sok nehéz munkától, és sokuk inkább elmegy biztonsági őrnek 50 felett, mert tönkrement a teste az állandó kemény munkától.

És akkor majd te is elgondolkodnál, hogy bár elvégezted volna azt az egyetemet!

2020. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

"Nekem is van ilyen ismerősöm,OKJ-n elvégezett villanyszerelőt:D


Pár hónapos tanfolyam,de ő vállalkozni akar."


Lehet, hogy félre értettem a kommentedet, de mintha nem lennél tudatában annak, hogy MINDEN szakmunkás OKJ-s.

2020. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

#22. De ennek a számnak tényleg semmi értelme.

Én tudom, elvégeztem.


Szokták mondani, hogy a diploma előny, akkoris, hogyha nem tudsz vele szakirányosan elhelyezkedni... Mert máshol még figyelembe vehetik. Lehet, hogy ebben van igazság, nekem is van munkatársak aki pl. tanár és Őt értelmiségiek tekintik.

Engem viszont annyira nem, lenézik nagyon ezt a papírt.


Egy ilyen szak elvégzése, ami a közszférához lett kitalálva, nem előny a versenyszférában...

A közszférában pedig amikor éppen nincsen létszám stop, akkor nélküle is felvesznek, ha pedig van, akkor diplomával sem.

2020. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

A sok tudatlan idota osztja az eszt mar megint, hagyd csak ott az egyetemet, es menjel komuvesnek, asztalosnak, villanyszerelonek, gazszerelonek, burkolonak, mert meg ha a mostani penzuket meg is vagjak akkor is tobszoroset fogjak keresni mint egy kozalkalmazott, nem konnyu szakmak ezek de ha dolgozni akarsz es penzt keresni akkor jo valasztasok, a diplomat meg fel dughatod, ha nem akarsz vele dolgozni.


Mondom ezt ugy, h mernoki diplopmam van es ezzel dolgozom, de ez nem az az orszag, h megengedhesd magadnak azt a luxust, h olyan melot vegezz amit szeretsz, itt a megelhetesert bizony piackepesnek kell lenni.

2020. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, mit tanulsz, mert nem egy diplomával szépen lehet azért keresni. Amúgy meg, kezdőként ne is várj milliókat, már ne haragudj!
2020. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

“ Végezd csak el az egyetemet, mert a diploma mindig megtérül!

Utána csinálj egy szakmát! “


Utána már nem csinálhatok szakmát, mert megváltoztatják az OKJ-t és 3 év alatt lehetne már csak szakmát szerezni.. És akkor 26 évesen kezdhetnék csak dolgozni..


Meg miért térülne meg a diploma?

Egy árufeltöltő vagy egy betanított gyári munkás többet kap, mint én fogok diplomával. És a legvalószínűbb, hogy ígyis-úgyis fizikai munkára kerülök, mert muszáj lesz elmennem egy gyárba, közszférás fizetésből nem fogok megélni.


Csak ha itt hagyom akkor meg vissza kell fizetni a dràga tandíjat meg az ösztöndíjat.

2020. júl. 16. 21:18
 28/41 anonim ***** válasza:

Értem. De miből gondolod, hogy egy párhónapos okj képzéssel majd dől a munka és a lé? Egyrészt, idő, amíg tapasztalatot szerzel, szépen tudsz dolgozni, és hívnak, mert bocsánat, de melyik venne maga mellé, hogy kitanítson magának egy konkurenciát? Ráadásul aki egyszer veled dolgoztat az nem biztos, hogy rendszeresen fogja átalakítani az otthonát. Aztán ott van a befektetés: valamivel dolgozni kell, autó kell, amivel hurcolod a munkaeszközöket, ezeket miből hitelezed meg? És amíg mindez összejön, hogy jól kereső szaki legyél, kezdjük ott, hogy beállhatsz valami fővállalkozó alá, és nála landol a haszon. Nulláról kezdeni -és nem valami vállalkozó dinasztiát továbbvinni - mindenhol nehéz, a szakik élete se annyi, hogy elhéderel a képzésen, utána tömi a zsebét és válogat a munkák között...A többiről, amit már előttem pedzegettek, nem is beszélnék, hogy kb. 50 éves korukra eléggé roggyadtak, és nem is mindenki bírja...Mit kezd magával egy gerincsérves burkoló?

Egy kicsit járd körbe a dolgokat és a lehetőségeidet, mielőtt hirtelen felindulásból, valami elképzelt álomkép alapján felrúgsz mindent!

2020. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak? Remenykedjek, hogy majd felvesznek valami SSC-be? Én jól akarok keresni. Bértábla szerint 120 ezer forint lenne a bérem közszférában.
2020. júl. 17. 20:11
 30/41 anonim ***** válasza:

Sok pénz komplex munkáért jár, vagy még azért sem.

Egy kezdő orvos is 180 ezret kap a bértábla szerint, 6 év egyetem után.

Szerintem alkalmazottként nehéz sokat keresni...

Ha 300 ezer elég neked, akkor tanulj szinte bármilyen mérnöknek.

Ha nem elég, akkor vagy vállalkoznod kell vagy külföldre menni.

(Szerintem)

2020. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!