Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az rendben van, ha édesanyám...

Az rendben van, ha édesanyám állandóan úgy hivatkozik rám, amikor vele egykorúakkal beszélget, hogy "a gyerek"?

Figyelt kérdés

Engem kicsit zavar, bevallom. Jeleztem is neki többször, de falra hányt borsó. Még nála élek, ez igaz, mivel nappali tagozatos egyetemista vagyok, tehát nincs annyi önálló bevételem, amennyiből albérletet fizethetnék (nem is szeretné, hogy erre "szórjam a pénzt", mikor van saját lakásunk is), illetve párom sincs, akivel össze tudnék költözni. 22 éves vagyok egyébként.

Jogos kérés a részemről, hogy használja inkább a nevemet, amikor rólam beszél, vagy a jelenlegi élethelyzetemet tekintve normális, amit csinál? Lehet, hogy ez egy szimpla szülői szokás, és negyvenes fejjel, saját családdal is "a gyerek" maradok majd neki?


2020. júl. 17. 13:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként "a gyerekem" is kicsit másképp venné ki magát, mert akkor legalább jelezné, hogy én a mi szülő-gyermek viszonyunkban töltöm be a gyerek szerepét, nem pedig csak úgy általánosságban vagyok "a gyerek".
2020. júl. 17. 13:53
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

A kérdésedből nekem az tűnik ki, hogy van benned egy kényszer, hogy megmutasd te már nem vagy gyerek, erre utal az is, hogy előre szabadkozol, amiért itthon laksz pedig senkinek nincs joga megvetni téged ezért, főleg, úgy, hogy tanulsz. Én úgy érzem, hogy te magadban valahol a veled egykorú már dolgozó, különélő embereket felnőttebbnek tartod még ha ésszel tudod is, hogy ennek nincs realitása.

Szerintem téged a gyerek megszólitás azért zavar mert ezzel is azt akarod elérni, hogy mindenki lássa, hogy te már felnőtt vagy nem egy kis gyerek.

Szerintem elősször magadban tedd rendbe ezt a kérdést, véleményem szerint aki magában tudja, hogy mos mt minden oke,önálló élete van és önálló döntéseket hoz azt nem zavarja egy megszolitas mert otthon id lakhat egy felnőtt és külön is egy gyerek.

2020. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősökkel való beszélgetésnél a gyermekeim nevét használom pl. Gáborom, Évikém jól tanul. Viszont ha a szomszédot, ismerőst kérdezem akkor csak úgy : gyerekek jól vannak? .
2020. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Elsősorban a #10-esnek adnék igazat, tényleg az az érzésem, hogy több mindenbe akar beleszólni az életemmel kapcsolatban, mint amennyi mindenbe egészséges volna, van egy erősen irányításmániás oldala. Hogy én kényszeresen akarom-e bizonygatni, hogy felnőtt vagyok, nem pedig gyerek, az érdekes kérdés, ha így van, akkor valószínűleg pont azért, mert gyerekként vagyok kezelve. Azért említettem külön, hogy otthon lakok és tanulok, mert már hallottam jó pár ember szájából, hogy olyasvalakire nem lehet felnőttként tekinteni, aki valamilyen szinten még rászorul a szülői támogatásra. Gondoltam, árnyalhatom vele a képet.
2020. júl. 17. 14:06
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
33 vagyok, és ma is simán előfordulhat, hogy anyám ezt mondja valakinekrólam, de szerintem a 80 feletti nagymamám szájából is elhangozhatna anyámról, bár ott inkább a lányom hangzik el. Szerintem nincs jelentősége, a szüleidnek mindig gyerek maradsz valamennyire, ha már elköltözöl otthonról, akkor is, de akkor már nem zavaró.
2020. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 grafno ***** válasza:
75%
Mindegy szerintem. A dédit meg tegezhettuk (gyerekek) már 90mult a (nagyi) gyereke pedig csak magazhatta. O meg akkor már 70 múlt. Lehet még 40ev múlva is a gyerek leszel. Nálunk több teso van ezért a szülők mindig mondják, kiről is beszélnek ahogy észrevettem.
2020. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Igazán sajnálom de szerintem ez a kifakadásod bizonyitja leginkább, hogy bizony "a gyerek" vagy.
2020. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Milyen kifakadás? Az, hogy megkérdeztem mások véleményét?
2020. júl. 17. 15:07
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
50 vagyok. A feterom, még sokszor kisfiamnak szólít. Na akkor mi van?
2020. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%
Faterom
2020. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!