Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az rendben van, ha édesanyám...

Az rendben van, ha édesanyám állandóan úgy hivatkozik rám, amikor vele egykorúakkal beszélget, hogy "a gyerek"?

Figyelt kérdés

Engem kicsit zavar, bevallom. Jeleztem is neki többször, de falra hányt borsó. Még nála élek, ez igaz, mivel nappali tagozatos egyetemista vagyok, tehát nincs annyi önálló bevételem, amennyiből albérletet fizethetnék (nem is szeretné, hogy erre "szórjam a pénzt", mikor van saját lakásunk is), illetve párom sincs, akivel össze tudnék költözni. 22 éves vagyok egyébként.

Jogos kérés a részemről, hogy használja inkább a nevemet, amikor rólam beszél, vagy a jelenlegi élethelyzetemet tekintve normális, amit csinál? Lehet, hogy ez egy szimpla szülői szokás, és negyvenes fejjel, saját családdal is "a gyerek" maradok majd neki?


2020. júl. 17. 13:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
59%

A szomszédom fia Lalika, egy nagyon rendes gyerek, aki már iskolánként is szépen irt és beszélt most meg egy arany ember!

Lajos ellenben egy sikeres étteremet vezet, értelmes felnőtt férfi, aki jól látja az élet dolgait, ezért is szeretek vele beszélgetni, ha jön haza a szülőkhöz.

Gondolom nem kell leírnom, hogy Lalika és Lajos ugyanaz, de az anyukájának ő mindig Lalika marad vagy csak a kisfiam, esetenként ahogy te is írtad gyerek.

Mi is meg szoktuk kérdezni a szüleitől, hogy vannak a gyerekek.

Ha kérdezik, hogy melyik akkor válaszolunk, hogy a Lalika.

De ettől meg nem tekintjük Lajost kisgyereknek, és ez semmit nem vesz el az érdemiből. Ettől meg mindenki elismeri a sikereit, és meg soha nem hallottam panaszkodni ez miatt, sőt még az idős szomszéd néninek is Lalika vagy éppen a Kovács gyerek.

Ez csak azt mutatja milyen jó viszonyban van az anyukájával.

2020. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!