Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen élethelyzetben ti...

Ilyen élethelyzetben ti kifizetnétek egy forintot is?

Figyelt kérdés

Egy nagy összegű adóssággal talált meg a bankom a napokban, amit szerintük örököltem apámtól. Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt.

Apámat soha nem ismertem, még a születésem előtt lelépett engem meg nővéremet hátrahagyva. Én nagyon nem tartom igazságosnak, hogy valakinek, aki gyakorlatilag teljesen idegen, fizessem ki a nyomorult döntéseiből fakadó tartozását. Több millió forintról van szó, amiből mi soha egy fillért nem láttunk. A bank felé jeleztük ezt, de egyelrőe hallani sem akarnak alkuról.

Nem is konkrétan a jogi része érdekel, mert tárgyalunk ügyvéddel, hanem az, hogy ti elvi alapon kifizetnétek-e ezt a pénzt, mikor soha felétek sem nézett, semmit nem kaptatok tőle?



2020. júl. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%

Ilyekor csak a félelemből és pánikból fizett bárki is, ha nincs pluszban az örkségének része.


"Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt." Ebből kiderült, hogy ha még anyád vagy testvéred képviselt is felhatalmazás nélkül a hagyatéki eljárásban. Te az megtámadhatod.

Alapban jogod van visszautasítani az örökséget.

2020. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 oddbarbie1975 ***** válasza:
100%
Hagyatéki tárgyalás megvolt?
2020. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Adósság önmagában nem örökölhető, csak ha kezes vagy. Ha konkrét örökség nincs, vagy elenyésző összeg, akkor lemondasz arról is, meg az adósságról is.
2020. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

#13 Ha kezes, akkor nem örökli azt az adóságot, hanem kezesként kell helytállnia, ha adós nem tud mindent visszafizetni. Bár ez is egyszerűsítés.


Adósság is örökölhető. Örökséget csak egyben lehet visszautasítani.

Volt ismerösöm, aki csak számára eszmei értéket képviselő, családi emléktárgyak miatt bevállalta a negatív összértékű örökséget.

2020. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Amikor apum meghalt, az öcsém lemondott a házról az én javamra, mondván nem akar adósságot örökölni.

Én lettem így az egyetlen örökös, enyém lett a ház, plusz 250.000 Ft. adósság. Na, ezt csak azért írtam le, hogy hagyatéki tárgyaláson megmondod, nem tartasz igényt az örökségre, akkor az adósság sem terhel téged. Amennyiben elfogadod az örökséget, úgy az adósság is tiéd.


Természetesen nem fogadnám el.

2020. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

" A bank felé jeleztük ezt, de egyelrőe hallani sem akarnak alkuról."

Az a szerencse,hogy erről nem a bank dönt.

Ha te elutasítod az "örökséget",akkor nem kell kifizetned.

2020. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a bank hallani sem akar erről?! Akkor hajtsa be apádon!

Ha nem fogadod el az örökséget, akkor marad az adósság a bankon. Ők adták neki a hitelt, annak minden kockázatával.

2020. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdező a banktól tudta meg, hogy az apa meghalt, akkor nem volt hagyatéki. Lehet olyan opció, hogy volt, csak nem szóltak a kérdezőnek róla, de akkor a bank azokhoz az örökösökhöz menne.


Hagyatéki végzés nélkül pedig a bank ne pattogjon.

2020. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
14%
Csak szólok, hogy ma Magyarországon nem létezik negatív örökség, ergo a történet nagyon gyengécske kis kamu
2020. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
82%
Akkor létezik, ha a "pozitív" örökséget elfogadja a hagyatéki tárgyaláson. Tudom, mert mondta a közjegyző asszony mikor apum meghalt, hogy amennyiben igényt tartok a házra, úgy az adósság is az enyém. Mivel az öcsém lemondott a javamra, így minden rám szállt.
2020. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!