Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen élethelyzetben ti...

Ilyen élethelyzetben ti kifizetnétek egy forintot is?

Figyelt kérdés

Egy nagy összegű adóssággal talált meg a bankom a napokban, amit szerintük örököltem apámtól. Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt.

Apámat soha nem ismertem, még a születésem előtt lelépett engem meg nővéremet hátrahagyva. Én nagyon nem tartom igazságosnak, hogy valakinek, aki gyakorlatilag teljesen idegen, fizessem ki a nyomorult döntéseiből fakadó tartozását. Több millió forintról van szó, amiből mi soha egy fillért nem láttunk. A bank felé jeleztük ezt, de egyelrőe hallani sem akarnak alkuról.

Nem is konkrétan a jogi része érdekel, mert tárgyalunk ügyvéddel, hanem az, hogy ti elvi alapon kifizetnétek-e ezt a pénzt, mikor soha felétek sem nézett, semmit nem kaptatok tőle?



2020. júl. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
Elvi alapon nyilván nem. De sajnos a valóságban ez közel sem ilyen egyszerű.
2020. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
26%

20!


Itt szóba nem került pozitív örökség. Amúgy meg nem a bank szokta az örökösöket felkutatni. Konkrétan hogy csinálná ? Kamu az egesz

2020. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon nem kerek a történet. Vagy kamu vagy a fele sem igaz.

Olyan szituáció nem létezik amit a kérdező leirt.

Olyan sincs hogy örököl valaki több milliós adósságot egy olyan után akit életben nem látott.

A kérdés nettó kamu.

2020. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy nem biztos, hogy kamu. A bankok bármivel bepróbálkoznak, lehet, hogy az apja valahol valamilyen űrlapon megadta a fia nevét. Mi láttunk már ilyet. Nagyon durván tudnak fenyegetőzni minden jogalap nélkül akár, mert egy csomóan rémületükben ki is fizetik. Ügyvédet fogadnék én is, igen - nem kell kifizetni, csak el kell azt is érni, hogy a bank befejezze a zaklatást.
2020. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az nem kerek, hogy ha nem volt hagyatéki, akkor a bank milyen jogcímen kezd el rendezkedni? Ha meg volt, és a kérdező erről nem tudott, tehát nem írt alá semmit, nincs a neve sehol, akkor miért őt keresték meg ezzel az egésszel?
2020. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
47%

"Csak szólok, hogy ma Magyarországon nem létezik negatív örökség, "

Na,ennél nagyobb baromságot sem fogok egy darabig hallani.

2020. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem és nektek sem kell, sem jogilag sem erkölcsileg.
2020. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
37%

26!


Tényleg? Ülj le, Mokuska. Magyarorszagon nem létezik negatív örökség. Akármennyi adósság van is, az örökös csak a hagyaték értékéig felel. Ha van 100 milla tartozás és 100e kp, akkor a 100e kp úszik. Ha nulla vagyon van, mint örökség és 100milla tartozás, nem kell egy fillért sem fizetni. Puszi

2020. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelni kell, hogy mennyi vagyont örökölnél mellé, csak ezt a részletet kihagyod.


Ha pl semmilyen ingóságot nem hagy rád, csak pl 2 milliós provident törlesztőt, akkor evidens, hogy nem tartasz rá igényt.


Ha rádhagy egy II. kerületi nagypolgári lakást mondjuk 10 milla adóssággal, akkor már más a helyzet

2020. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
34%
Hiába pontozott nullásra a sok agyoniskolázott seqqfej akkor is úgy van ahogy a 28 as mondja. És a történet KAMU. 😂Birkák....
2020. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!