Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen élethelyzetben ti...

Ilyen élethelyzetben ti kifizetnétek egy forintot is?

Figyelt kérdés

Egy nagy összegű adóssággal talált meg a bankom a napokban, amit szerintük örököltem apámtól. Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt.

Apámat soha nem ismertem, még a születésem előtt lelépett engem meg nővéremet hátrahagyva. Én nagyon nem tartom igazságosnak, hogy valakinek, aki gyakorlatilag teljesen idegen, fizessem ki a nyomorult döntéseiből fakadó tartozását. Több millió forintról van szó, amiből mi soha egy fillért nem láttunk. A bank felé jeleztük ezt, de egyelrőe hallani sem akarnak alkuról.

Nem is konkrétan a jogi része érdekel, mert tárgyalunk ügyvéddel, hanem az, hogy ti elvi alapon kifizetnétek-e ezt a pénzt, mikor soha felétek sem nézett, semmit nem kaptatok tőle?



2020. júl. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező! Volt hagyatéki tárgyalás vagy nem? Amég ezt ki nem nyögöd, addig az az igazság, hogy többet nem tudunk mondani.
2020. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan olvassátok már el megegyszer azt a kérdést.


"Egy nagy összegű adóssággal talált meg a bankom a napokban, amit szerintük örököltem apámtól. Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt."


Ez nem így működik.

2020. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
84%

Épp ezért írjuk 32-es, hogy tudni kéne a körülményeket. Mert ez nem így működik, hogy csak úgy megtalál valaki más nevében a bank.



Hacsak nem volt már meg a hagyatéki eljárás, és örökséget választotta :)

2020. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha lett volna hagyatéki, akkor nem a banktól tudta volna meg azt, hogy az apja meghalt és azt se, hogy volt banki tartozas. Nagyon gyenge kamu
2020. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
59%
miért jó ilyet kamuzni?
2020. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. Sajnos én személyesen érintett voltam egy hasonló sztoriban, csak ott volt adósság és pénz is (összességében pozitív és happy end lett). Az érdekesség, hogy megvolt a hagyatéki, de nem sikerült egy bankszámlát azonosítani (adminisztratív hiba miatt), és azon több mint tíz évig gyűlt számlavezetési díj. A pénz értékpapír volt, ami fedezte volna, de értékpapír lévén a bank nem nyúlhatott hozzá. Ezalatt a több mint tíz év alatt nemhogy nem fenyegetett engem a bank, de nem is értesített, ugyanis banktitoknak minősül az ilyen infó! A hitelfelvételünk kapcsán derült ki, hogy nem volt hivatalosan átadva... a hagyatéki papír nélkül nem engedtek sem a pénzhez, sem az adóssághoz hozzáférni. Komoly levelezés után sikerült lezárni az ügyet a bankkal, és hozzáteszem, hogy a bank nagyon korrekt volt (kártérítést is kaptam, mert a hitelfelvételt gátolták emiatt).


Szóval vagy valami kupleráj zugbankról van szó, vagy pedig kamu a sztori.

2020. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon nagy kamu.

Amikor a hagyatékit írják össze még a föld alól is előkaparják az örökösöket. Akkor örökölsz majd ha a hagyatékin a papírt aláírod. Addig semmi sincs, nincs behajtás a banktól sem.

K

A

M

U

2020. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
#30 Van egy ilyen paragrafusa a törvénynek, de bonyolult mire és hogyan vonatkozik.
2020. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
69%

38!


Nincs ilyen. Mégegyszer, nem létezik negatív örökség.

2020. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
34%

Nem feltétlenül kamu szerintem csak rosszul van megfogalmazva. Valószínüleg kezes volt a kérdező, és azért találta meg a bank. Így "örökölte" az adósságot.


Vagy úgy, hogy a hagyatéki tárgyaláson elfogadta az örökséget.


Nem hiszitek el, vannak olyan emberek, akikkel szinte bármit aláírathatnak, mert nem értik, miről van szó. Néhány emberről azt sem tudom, eddig hogy maradt életben :-)

2020. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!