Helyes döntés lenne?

Figyelt kérdés
Édesanyám elhagyott 7 éves koromban, amivel csak segített, mert borzasztó életünk volt a tesóimmal mellette. Utána 16 éves koromig hallani sem akartam róla. 16 voltam mikor a nagyszüleim (anyja,apja) adtak neki egy utolsó esélyt a normális élethez ezért segítettek neki a lakhatásban, munka stb.. Én már akkor tudtam, hogy ha vissza jön a városba, akkor nem fogja bírni pár hétnél tovább és újra hülye lesz. De látogattam beszélgettem vele, csak hogy lássa szóba állok vele, lássa, hogy van miért megváltozni és legyen remény arra, hogy bepótólja az elmúlt 16 évet. Hát mondanom sem kell, 3 hét múlva le csúszott oda ahol volt. Ez már nagyon régen volt. Nem vágott földhöz, csak a szégyen amit az egész családra hozott. Ma már van egy csodálatos férjem és egy kislányom. A férjem sosem találkozott anyámmal és én sem 16 éves korom óta. A kislányom 3 éves és sokszor kérdezi, hogy neki miért nem látogatja őt a másik nagymamája. Azt szoktam felelni, hogy messze lakik és már öreg, beteg, de nagyon szereti őt. Arra gondoltam, hogy beszélek anyámmal és elmegyek hozzá a férjemmel és a lányommal, hogy a kislányom megismerhesse a nagymamáját, hiszen neki még nem okozott fájdalmat és csalódást, mint nekem. De figyelmeztetném a férjemet, hogy ne hagyja magát manipulálni, mert azt anyám mesterségesen űzi. Anyámat is figyelmeztetném, hogy csak is a lányom miatt vettem fel a kapcsolatot vele és a lányomnál van az első és az utolsó esélye, nálam már nincs esélye semmiképp. Félek, hogy zűrt okoz a családomban, hogy nagyon befurakodik és megszédít mindenkit a rafináltságával. Közben nem is félek, mert észre veszem, mikor mit akar és ismerem a trükkjeit, így talán meg tudnám akadályozni. Szerintetek? 27/N

2020. júl. 28. 00:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
ne tedd, ha téged eldobott akkor most se kell neki egy gyerek, nem érdekelted te se sajnos, akkor ne reméld hogy a te kislányod majd érdekli :(
2020. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Át tudom érezni amit te, kérdező. Rólam hivatalosan 10 éves koromban mondott le anyám. Mikor a kisfiam megszületett 20 éves koromban, úgy gondoltam, lehet megváltozik, és próbáltam neki esélyt adni. /Az enyém alkoholista volt, és fűvel fával csalta apámat/. Szóval, kiderítettem hol lakik, és elvittem hozzá az akkor féléves kisfiamat. Csak az apukája, én papám volt otthon. Tudta, hogy hol tartózkodik anyám, ezért elment, hogy haza hívja. Ő nem akart jönni. Utána sosem próbálkoztam. Időközben rájöttem,így anyaként, hogy a gyerekem után a világvégére is elmennék. Meg sem várnám míg ő próbál velem kapcsolatba lépni. Azóta meghalt, a temetés érte elmentem, de nem hagyott bennem nagy űrt a hiánya. És ahogy írtam, voltam hasonló helyzetbe, most azt tudom ajánlani, hogy akkor keresd fel, ha neked vannak vele dolgaid. A gyerek miatt felesleges, és azt te is tudod, hogy ez csak egy kifogás lenne.
2020. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is valami hasonló van, bár nem hagyott el, de olyat csinált, ami miatt egy pillanat alatt megszakítottam minden kapcsolatot a családommal (apámmal, tesómmal is, mert ők is anyám mellé álltak, és nem szóltak, hogy túltolta).


Két fiam van, a kisebbet nem is látta. A nagyobb néha kérdezi, mikor megyünk a másik nagyihoz, vannak róla emlékei. Én nem szoktam hazudni, de elterelem a témát. A gyerekeimet nagyon szereti, de engem gyűlöl. Lehet önzőség, de én meg azt mondtam, hogy ez csak csomagban jár. Ha lánya nincs, unokája sincs. Nem fogom hagyni, hogy a gyerekeimnek ártson. Egyszerűen nem adok rá lehetőséget. Ezt tudom tanácsolni neked is.

2020. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Ez csak egy felvetés volt, amiről azóta letettem. Sajnálom azokat, akik sajnos voltak ilyen helyzetben. Mindig is határozott személy voltam, de ennél a témánál mindig bizonytalan vagyok. Igen hiányzik nekem, mert nem volt anyukám, de amilyen szörny az anyukám, így jobb is. Ezért van a bizonytalanság. A kislányomnak nem rosszindulatból hazudtam elhihetitek. 3 éves kislánynak hova meséljem el az egészet?:D Erről soha nem meséltem senkinek. Még a férjem sem tudja a sztorit. Mindenki nyugodjon meg, nem viszem a lányomat sehova, marad 1 nagymamája.:)
2020. júl. 30. 04:21
 15/15 classicnibba válasza:
nem éri meg lehet hogy úgy érzed hogy már lezártad de egy ilyen traumát nem lehet a kislányod ha legközelebb kérdi próbáld neki fokozatosan elmesélni lebutítva hogy megértse miért nem beszéltek róla további sok boldogságot a családodnak és próbáld meg elfelejteni
2020. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!