Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, férfi. Van egy műszaki-mérnöki diplomám, amit elég sokáig húztam bevallom, számos, rajtam kívül álló ok is közrejátszott (egyetemváltás szak megszűnése miatt, görény tanárok, stb., örülök, hogy egyáltalán meg tudtam maradni a szakomon, máshol folytatva): 8 évbe telt. 20-28 éves koromig tartott.


Namármost, ebben az időszakban gyakorlatilag fizetés nuku, az időszakos gyakornoki pénz maximum zsebpénznek ment el, annyira felháborítóan kevés volt. Tehát elköltözni ebben az időszakban esélyem se volt. Végzéskor is elég átlag alatti fizuval kezdtem, br. 280-nal. Sikerült a második munkahelyemen elérnem egy kemény 5% emelést, így már örültem a br. 370-nek 2020 elejétől. Erre bejött a vírus, bő 2 hónapja elvesztettem az állásom, és még mindig nem jött össze másik. Viszont elég sokat félre tudtam tenni otthon lakva, kaját magamnak veszek pld. Segítek rendezni a telket, stb.


És a lényeg: szüleimtől állandóan kapom az ívet, hogy 30 évesen el kéne költözni, barátnő, családalapítás, jogsim 3 éve megvan, miért nem veszek kocsit, stb. Családot sosem akartam, ezt se értik meg, nem nekem való, a csajozással is hadilábon állok, nem megy, ezt sem értik meg. A fizetés sz@r volt eddig is a többi szakmám-belihez képest, de lassan elkezdtem legalább e téren felfelé haladni. Vezetni utálok, és nem is feltétlen vagyok rászorulva, azért meg nem akarok kocsit fenntartani, hogy havonta párszor beleüljek.


Egyszerűen nem értem, és frusztrál, hogy hirtelen elkezdtek olyan dolgokat a fejemhez vágni, mintha eddig milliókat kerestem volna, csajaim lettek volna, stb. Holott lehetett látni, hogy ez lesz, már egyetem alatt is megmondtam nekik.


Mégis miért nem hagynak nyugton és miért kell cseszegetni a másikat?



2020. aug. 6. 11:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
42%
19: menj pszichológushoz! Totál beteg a gondolkodásod. A tanulásnak, munkának, önallóságnak semmi köze ahhoz, hogy jó pasi vagy-e.
2020. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
49%
20: szóval csak a tanulás volt a feladatod és így is 8 évig tartott! Grat! De még véletlenül se benned van a hiba, hanem mindenki másban 😁
2020. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de részben igazuk van. Abban nincs beleszólásuk, hogy akarsz-e családot, illetve, hogy hogy akarod élni az életed.

Viszont az, hogy ilyen korban még otthon vagy és annak ellenére, hogy van egy piacképes diplomád, annyit keresel, mint egy Aldiban dolgozó eladó... ez azert lassuk be tenyleg nem egy perspektíva, és bár nem tudom milyen mérnök vagy, de többnyire a 370 ezres fizetés még egy kezdőnek is a nettoja, nem a bruttoja. És ezt nem lehet arra hárítani, hogy nem volt szerencséd, szerintem össze kellene kapnod magad, nyelvet tanulni, szakmailag sokat olvasgatni, fejlődni és mellette ezerrel munkát keresni, és ha az megvan, le kell válni a szülőkről. Ha legalább azt látnák, hogy önállóan is tudsz boldogulni, csökkenne a nyomás rajtad.

2020. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
77%

Ezt a kérdező irta:

kb 100-ból 5 lány volt, azok közül is 3 foglalt, a maradék kettőt pedig könnyebb átugrani, mint megkerülni kategória. Én meg tornázok, sportos alkatom van."


A "palim" egyáltalán nem az aki után megfordulnak hogy milyen jó pasi, átlagos, de ésszel él. Te tartod magad túl jónak másokhoz.


És ha hiszitek ha nem ez kihat a munkára és a tanulásra is. Túl jó vagyok tanulni, túl jó vagyok itt dolgozni, túl jó vagyok hozzátok hozzáállás miatt laksz még otthon 30 évesen egy ilyen rohadtjó diplomával.


Az mindegy hány év alatt végzed el, láttam mit kell tudnia egy gépészmérnöknek, ha megvan a diploma akkor van hozzá eszed (remélhetőleg), akkor meg nincs kifogás, 2 éves tapasztalattal egy kisvárosban is alap az 500as bruttó (mi kisvárosban lakunk) de pesten pl a duplája is lehetséges. Aki meg annyiból nem tud elköltözni nem tudom sajnálni

2020. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
28%
És 20 éves korodig mit csináltál? Jó esetben az ember 18-19 éves korában kezdi az egyetemet.
2020. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
65%
#22 is csak kívülről látta a műszaki egyetemet
2020. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%
#25 kivéve ha évvesztes és 5 osztályos gimibe járt
2020. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
27, pontosan így van. 20 évesen érettségiztem, 2010. júniusában, szeptemberben pedig már egyetemre jártam. Nappali, államira vettek fel.
2020. aug. 6. 21:13
 29/35 A kérdező kommentje:
24: A jó helyekre annyi a jelentkező, hogy még most se lenne 2 év munkaviszonyom, ha azt várnám, hogy a pesti Bosch, meg a hasonszőrű, agyonpromózott cégek felvennének-e. És sajnos, ezek a jó fizetések csak ilyen helyeken reálisak, pláne juniorként, de mindegy, aki szakmabeli, úgyis tudja kb. mi a dörgés. Én közszférában kezdtem, ott olyan bértábla van, hogy kezdőként lehetne 3 diplomám is, akkor is max br 300, amit kapsz 3 évig, utána kaphatsz 380 bruttót, attól tovább meg majd ha már 10-15 évet ledolgozol ott... Apjuk.f.szát... Elmentem versenyszférába kis családi céghez, ahová sikerült bekerülnöm, ott már 350-nel kezdtem.
2020. aug. 6. 21:19
 30/35 A kérdező kommentje:
Egyébként az, hogy Pesten 2 éves junior mérnök 1 milliót keres, azt nem tudom ki mondta neked, de üzenem neki, hogy ébredjen fel :D
2020. aug. 6. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!