Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, férfi. Van egy műszaki-mérnöki diplomám, amit elég sokáig húztam bevallom, számos, rajtam kívül álló ok is közrejátszott (egyetemváltás szak megszűnése miatt, görény tanárok, stb., örülök, hogy egyáltalán meg tudtam maradni a szakomon, máshol folytatva): 8 évbe telt. 20-28 éves koromig tartott.


Namármost, ebben az időszakban gyakorlatilag fizetés nuku, az időszakos gyakornoki pénz maximum zsebpénznek ment el, annyira felháborítóan kevés volt. Tehát elköltözni ebben az időszakban esélyem se volt. Végzéskor is elég átlag alatti fizuval kezdtem, br. 280-nal. Sikerült a második munkahelyemen elérnem egy kemény 5% emelést, így már örültem a br. 370-nek 2020 elejétől. Erre bejött a vírus, bő 2 hónapja elvesztettem az állásom, és még mindig nem jött össze másik. Viszont elég sokat félre tudtam tenni otthon lakva, kaját magamnak veszek pld. Segítek rendezni a telket, stb.


És a lényeg: szüleimtől állandóan kapom az ívet, hogy 30 évesen el kéne költözni, barátnő, családalapítás, jogsim 3 éve megvan, miért nem veszek kocsit, stb. Családot sosem akartam, ezt se értik meg, nem nekem való, a csajozással is hadilábon állok, nem megy, ezt sem értik meg. A fizetés sz@r volt eddig is a többi szakmám-belihez képest, de lassan elkezdtem legalább e téren felfelé haladni. Vezetni utálok, és nem is feltétlen vagyok rászorulva, azért meg nem akarok kocsit fenntartani, hogy havonta párszor beleüljek.


Egyszerűen nem értem, és frusztrál, hogy hirtelen elkezdtek olyan dolgokat a fejemhez vágni, mintha eddig milliókat kerestem volna, csajaim lettek volna, stb. Holott lehetett látni, hogy ez lesz, már egyetem alatt is megmondtam nekik.


Mégis miért nem hagynak nyugton és miért kell cseszegetni a másikat?



2020. aug. 6. 11:06
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Ja igen ez is baromira agyf@sz, aki írta: Hogy én hogy merek lekövérezni valakit. B@szki, ha valaki az, akkor az, tökmindegy hogy fogalmazok. Ha meg én képes vagyok heti 5-6 szor edzeni, hadd ne a csokizabáló Brünhildákkal kelljen már beérnem, bocs. De ha a nőknek vannak elvárásaik, az persze jólvan úgy, elmész te tudod hova...
2020. aug. 6. 21:36
 32/35 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, rendben, legyenek elvárásaid, de azért ne csodálkozz, ha még a brünhildák is kiröhögnek a mamahotel meg a csúcsszuper közszférás melód miatt :)
2020. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező itt sokan lakás kiadásból élnek, azért húznak le hogy költözz el és tömdd a zsebüket albérletben, fizetni nekik egy újabb kiadó lakást.
2020. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
31%

Részben megértelek kérdező, én villamosmérnök hallgatóként egyelőre nem csúszom, de lassan igencsak időszerű lenne találni egy gyakorlati helyet, hogy egyáltalán a diplomám meglegyen majd...


És láss csodát, még csak vissza sem jeleznek 😂


Jelentkeztem olyan helyre is, ahol kb 0 volt a fizetés, be is hívtak, de oda is találtak jobbat úgy látszik 😂😂😂🤷🤷🤷


Hiába, szegény ember kézzel nőz.


F

2020. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
58%
Mivel semmit sem csinálsz, bőségesen ráérsz bármikor elmenni edzeni, ez a minimum. Valamivel a tudásodat is fejleszted?
2020. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!