Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban fura lenne, hogy...

Valóban fura lenne, hogy nekem nem kell fizetnem az otthon lakásért?

Figyelt kérdés

A munkatársaimmal erről volt szó, hogy kinek mennyi marad meg és én mondtam, hogy nekem szinte az összes, ha nem veszek semmit magamnak. Erre ők értelmetlenül néztek rám, hogy nekem hogyhogy nem kell itthon segítenem a szüleimnek fizetni a számlákat, a kaját. Én munka mellett még tanulok is, van egy évem majd utána ha jobb munkahelyem lesz, akkor akarok albérletbe menni.

20


2020. aug. 8. 09:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
83%
Ne amiatt, hogy egyesek furcsának tartják, hanem azért, mert vagy annyira igényes saját magaddal szemben: tedd meg egyre többször az olyasmiket, amiket pl. a 20. válaszban is olvasol.
2020. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
76%

Engem még azért is megszóltak életem első munkahelyén (ahol kemény 120-150 ezer közt kerestem), hogy ugyan alig 19 évesen, fél éves érettségivel, egy órányi útra az egyetemtől (tehát koleszt emiatt buktam) mit keresek még egyáltalán otthon, miért nem mentem albérletbe (ami esetemben csakis Pest lehetett volna, mivel ott volt az egyetem). Nyilván ki kellett volna jönnie abból a remek fizuból egy pesti albinak meg magamat is tartsam fenn :) Ja hogy nem jön ki? És kérdem én, az nem ugyanolyan “élősködés”, ha a szülőknek kell fizetni a lakhatást, netán a kajapénzbe is beleadni, mintha a gyerek otthon lakik? A háztartást vezetni normális családokban még a szülői házban megtanulja, erre nem “indok” az elköltözés. A pénzkezelésre sem, mert jobb helyeken azt is még a tinédzseréveiben tanítják meg a gyereknek.

Lehet lepontozni, de az ilyen lesajnáló emberekből rendszerint az irigység beszél, hogy ha neki nehéz volt, másnak is az legyen.

2020. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
54%

22-es, istenem....🤦‍♀️ nem, nem irigység, csak egy jóérzésű gyerek felnőttként nem nézi el, hogy hasznalja a vizet, zabál a hűtőből anélkül, hogy ne ajánlaná fel, hogy akkor neha fizet ő a boltban vagy kifizet 1-2 csekket.


De tudjuk, a gyakori kérdés közönségének elvárása, hogy a gyerek füle botját se mozgassa és a szülő szolgálja ki kb élete végéig. Támogatni kell a gyereket, és ha baj van, legyen ott egy szülő, de azért ne essünk már at a ló túlsó oldalára, az se jó, ha egy óriábébi nevelődik felnőtt helyett..

2020. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Én is szoktam vásárolni pár dolgot, vagy ha valami különlegeset akarok enni szóval nem okoz gondot, ha mondjuk egy héten 5000ért vásárolni kell
2020. aug. 8. 12:25
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

"csakis Pest lehetett volna, mivel ott volt az egyetem"

:-O

:DD

Nem, abból baromira nem következik!

2020. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

De én a kérdést úgy értettem, hogy másoknak az a normális ha megvan hogy egy hónapban x összeget kell adni kajára , x összeget számlákra . És a munkatársaim ezt furcsállják, hogy nálunk nem így van mert pl. Valakinél megvan, hogy havonta mennyi az az x összeg . Attól én még kaját néha vehetek itthonra , de nem kell x összeget letennem havonta az asztalra.

Bár ezek szerint mi vagyunk az igen furcsák. Lehet tőlem azért se várják el mert az én szüleimből se húzták ki a hasznot még otthon laktak, de az én gyerekeim se fognak fizetni, ha olyan anyagi helyzetben leszek, sokkal előbbre lesznek, ha félreteszik maguknak azt a pénzt

2020. aug. 8. 12:29
 27/40 anonim ***** válasza:
46%

1. A szülők különleges önként vállalt hivatása, hogy ha már gyermeket hoztak erre a világra, akkor arról gondoskodjanak is, fejlődését, tanulmányait, tehetségeinek kibontakoztatását, pályakezdését, életben való boldogulását mindvégig segítsék, támogassák. Ez a szülőség el nem múló és le nem járó lényege és felelőssége. (Nagyon szép hivatás, de kevesebbeknek való, mint ahányan művelik. Sok olyan van aki nem alkalmas, van aki nem képes, van aki nem méltó erre a szerepkörre. Én azt tapasztalom, hogy iskolába járó gyerekek 90%-a valamilyen szempontból elhanyagolt és ez által akár lelkileg bántalmazott is.)


2. A szülő-gyermek kapcsolat eredendően asszimetrikus, mert a szülő erkölcsi felelőssége gyermeke irányában teljes, a gyermeknek viszont nincs semmilyen felelőssége szülei irányában, hiszen a kapcsolat nem az ő akaratából és döntése révén jött létre. Ha valakinek jó szülei vannak és így egy boldog gyermekkor adatott meg számára, az szeretni fogja a szüleit és ha szükséges segíti, támogatja őket, ennek részeként segítheti viselni saját neveltetésének, eltartásának terheit is akár. Ez nem függ az életkortól és a körülményektől sem.


3. Az én szüleim nem voltak soha gazdag emberek, de felelőségteljesen vállaltak gyerekeket és azokat (ketten vagyunk testvérek) hivatásuknak megfelelően nagyon szépen, maximálisan támogatták minden energiájukkal, erejükkel, pénzükkel, lehetőségeikkel, idejükkel, kedvességükkel és leheletükkel. Arra neveltek, hogy ez nem különleges adomány tőlük, hanem nekem járó kötelesség is a részükről, a szereteten túl, és nekem is csak akkor legyen gyermekem, ha ezt ugyanúgy természetesnek veszem majd, ahogyan ők tették, mert ez az élet rendje.

Az én életemben 50 éves koromig (ameddig mindkét szülőm élt) soha nem merült fel, hogy a szüleim a lakhatásomért, ellátásomért, nyaralásaimért, tehetségeim kibontakoztatását szolgáló hobbijaimért, iskoláimért, tanfolyamaimért, vagy érzelmi életem fontos részét képező személyekkel való kapcsolataim vonatkozásában pénzt kértek volna tőlem bárminek is a fejében. Ez nonsense lett volna, hiszen a szülői szerep nem szolgáltatás amiért fizetünk, hanem önkéntes szolgálat. Ettől függetlenül amikor lehetőségem volt önálló jövedelemre szert tenni (középiskolás koromban már korrepetáltam kisebbeket, később egyetemi hallgatóként már több tanítványom is volt) akkor amit kerestem azt odaadtam a szüleimnek, hiszen én nem foglalkoztam pénzügyekkel, nem tartottam fenn önálló háztartást. Amikor szóltam, hogy valamire szükségem van, akkor megvették, vagy befizették nekem, vagy adtak pénzt, hogy intézzem el én, ha úgy egyszerűbb volt. Nyilván ismertem a család mindenkori anyagi helyzetét, céljait, közös törekvéseit, így irreális igényeket soha sem támasztottam. Ez így volt akkor is, amikor még alig volt bevételem és akkor is amikor már jóval többet kerestem, mint a szüleim együttvéve. Az Ő életük arról szólt, hogy rólunk gondoskodjanak és nekünk tegyenek félre arra az időre is, amikor ők már nem lesznek, vagy amikor önálló háztartást indítunk házastársunkkal illetve nekünk is gyermekeink születnek. Úgy gazdálkodtak, hogy nyugdíjas korukra se legyenek terhére a gyerekeiknek, és olyan szeretettel nevelték a gyerekeiket, hogy a mi szeretetünk szüleink irányában természetes módon alakult ki.

2020. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem hiányzik nekik a hazaadott pénz, teljesen jó az. Ha 18 évig el tudtak tartani (és nagy változás az anyagi helyzetben lefelé nem történt) nem vagy semmiben sem más most. Valószínűleg jól ismernek, tudják, hogy nem vered el a pénzt mindenre, így örülnek neki ha tudnak ezzel is segíteni. 1-2 év alatt még pesti viszonyban is összejöhet mondjuk egy lakás önerő.


Nyilván amúgy a kérdező szerintem hoz haza tejet vagy WC papírt ha nincs, csak nem kell x% fizut leadjon hogy ezzel jól megtanulja milyen lesz a felnőtt élet

2020. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

22# nem kell meglepődni , itt mindenki tudja magának fizetni 140 ezerből az albérletet és mellette még félre is tud rakni, szórakozni is tud.

Itt nálunk kisvárosban is 70+rezsi kezdődik egy albérlet és épp a munkatársam mondta,hogy ők a párjával ketten fizetik és így is csak 20 ezer marad magára. Aki meg ebből nem kér vagy nem küldik el a szülei 18 éves korában mert nem csak a csp miatt tartották egész idáig az élősködő. Ha nekik fizetni kell otthon, más is fizessen.

Egyesek tényleg nincsenek képben, hogy 140 ezerből egyedül nem lehet fenntartani egy albérletet, es én nem 10-20 ezret akarok magamra költeni egy hónapban, épp ezért csak tanulás után, ha lesz jobb munkahelyem majd akkor költözök el.

2020. aug. 8. 12:34
 30/40 Metionin ***** válasza:
Szerintem ebben a tekintetben is azt veszi természetesnek az ember, ami az ő családjában vagy az ő környezetében megszokott. Én nem tudok releváns választ adni, mert nem laktam otthon, kolis voltam és magamat tartottam el, nyárra sem mentem haza. Viszont tudom, hogy anyámék környezetében 2 véglet van, az egyik amikor otthon laksz és nem adsz haza semmit, majd házasság után is a szülőhöz jársz enni és anyád megy át takarítani, illetve a másik véglet hogy amint pénzt keresel, azt le kell rakni az asztalra, mert az én házamban laksz, te is az enyém vagy és így a pénzed is. Na az első eset a gazdagabbaknál van, a második a többieknél. Nekem anno a csoporttársaim kiakadtak azon, hogy van akinek le kell adnia pénzt otthon ha már dolgozik vagy ha egyetem alatt már nem vesznek meg mindent a szülők, bizonyos dolgokat magának áll a diák. Bizonyára az ő környezetükben ez a normális. Én meg amondó vagyok, hogy ezt döntse e mindenki a saját családján belül.
2020. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!