Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El fognak valaha is fogadni a...

El fognak valaha is fogadni a szüleim?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, 4 éve mondtam el a szüleimnek hogy meleg vagyok. Akkor azt hittem “jól” fogadták, azt mondták hogy időre van szükségük feldolgozni. Nem beszéltünk a témáról egy évig aztán lett egy párom, (akivel azóta is együtt vagyunk). Még akkor, 1 év csönd után elmeséltem a szüleimnek és kérdeztem hogy meg akarják-e ismerni. Nagy veszekedés volt, ők azt hitték hogy csak egy időszak volt ami elmúlt hiszen nem beszéltem róla. Akkor apám azt mondta hogy a házában soha nem lehet b*zulas nem hozhatom a páromat oda. És hogy az életem ezen részéről soha nem akarnak tudni semmit. Anyukám is ezt mondta, hogy nem fognak kitagadni, de nem lesznek kíváncsiak sose a páromra.

Mióta végeztem a középiskolával a bátyámmal lakom albérletben, dolgozom, eltartom magam. A szüleimmel azóta felületes a kapcsolatom, de néha még mindig bánt az egész. Ma délután lesz anyukám 60. születésnapja, hatalmas családi buli lesz, ahova a bátyám barátnője is hivatalos akivel 4 hónapja vannak együtt. (Nem a tesómat kritizálom ezzel). Hanem azt hogy az én párom akivel már 3 éve együtt vagyunk, sosem lesz meghívva.

És ha majd összeházasodunk (külföldön) akkor sem fognak eljönni az esküvőmre? A saját szüleim? Szeretnénk majd örökbe fogadni, az unokájukra sem lesznek kíváncsiak?

Tesóm azt mondja próbáljam elengedni az egészet, ő is próbált velük beszélni, teljesen eredménytelenül.



2020. aug. 23. 01:57
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem értem mire mondjátok hogy provokáció?


Értem a szabad véleménynyilvánítást meg minden, ha idegenek nem fogadnak el, nem érdekel. Nem tolom senki arcába, nem propagálok.

De ők a szüleim. Amikor gyereket vállaltak, akkor elvileg azt vállalták hogy feltétel nélkül szeretnek. Erről szól ha valakinek gyereke van, nem? És mi rosszat is csinálok pontosan? Nem vagyok bűnöző, drogos se rossz ember.

Azért bánt mert jó szülők voltak amíg ez ki nem derült, és hiányzik az a kapcsolat ami volt velük.


Valaki javasolta hogy fogjunk össze a testvéremmel és ő se keresse őket. Nem szeretném belekeverni ebbe, nagyon sokat segített így is már nekem.

Azt hiszem bele kell törődnöm hogy ez az évente néhány találka felületes jópofizással lett a kapcsolatunk.

2020. aug. 23. 12:55
 12/50 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló: a 4 fal között szexelek mint minden normális ember. Ahhoz hogy ezt hogyan teszem se neked se a szüleimnek se a páromon kívül senkinek nincs köze. Nem ez volt a kérdés, nem is értem minek hoztad fel.
2020. aug. 23. 13:02
 13/50 anonim ***** válasza:
18%

Akkor is undorító. Hiába raksz arany nyerget egy szamárra, attól csak egy szamár marad.


Hiába írjátok körbe mindenféle liberális dumákkal, ez ugyan úgy egy helytelen perverzió mint a többi. Senkire sem tartozik, nem kéne azért ennyire büszkének lenni erre, nem hogy még házassággal "szentesíteni". Édes Istenem. Mindenek elment az esze? 😂

2020. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
7%

Azért nehéz a szexuális devianciák megnyilvánulásait tolerálni, mert az embereknek undorító belegondolni, akármilyen elfogadóak is.


Sok szülő nem szereti, ha a gyereke a párjával alszik, mert rossz neki belegondolni, hogy a kislányát épp meghúzzák. Na most ez melegek esetében még rosszabb, egy normálisembernek.


Amúgy én elfogadom a melegeket, és borzasztónak tartom azt, hogy egyesek milyen gyűlölettel tudnak ehhez a témához hozzáállni. (Mindkét oldalon.)


Nem kell a melegeket bántani, de nem kell azért mindent megengedni sem. Szerintem nagy hiba engedélyezni a melegnek az örökbefogadást. Mindenki azt mondja, hogy a meleg szülőktől már pedig nem lesz melegebb a gyerek. Szerintem meg ezt nem tudhatja most senki, több évtizedes kutatásoknak kellene ezt megelőzni.

2020. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
1%
Örülj neki, hogy ilyen toleráns szüleid vannak. Én helyből agyoncsaptalak volna.
2020. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
89%
Heteróként mondom mennyi művelt, tanult ember van itt. Igaz a mondás minél hülyébb valaki annál jobban hangoztatja, mindenki ért ehhez a témához is, gyermekét feltétel nélkül szereti.
2020. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
0%
Az a feltétel, hogy ne hozzon szégyent ránk.
2020. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
8%

En ezzel ugy vagyok, hogy semmi kozom hozza. Mindenki legyen akivel akar, de egyaltalan nem tartom termeszetesnek. Ha az lenne, akkor gondolom nem kellene orokbefogadni,kepesek lennenek letrehozni egy eletet. Ket ferfi/ket no erre nem kepes..igy kizart, hogy az termeszetes kapcsolat lenne.

A Kerdezo szulei egyszeruen nem szeretik a termeszetellenes dolgokat, igy ezt el kell fogadni!

2020. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
83%
18-as, a homoszexualitás ugyanúgy megtalálható az állatvilágban is, például a juhoknál, marháknál, oroszlánoknál, pingvineknél, lovaknál stb. És egyálltalán nem természetellenes. Már az ókori görögök is rengeteg feljegyzést tettek a meleg emberekröl és akkoriban elfogadott dolog volt. A legtöbb tudós úgy véli, hogy még haszna is van, hisz egyes állatoknál a harcban hátramaradt egyedek, akiket a domináns hím elnyom a párzástól, így képesek levezetni a szexuális vágyaikat, ahol pedig teljes homoszexualitásról van szó egy állat esetében, ott egy nemzöképes álltról van szó, ami bár csak szükség esetén párzik nösténnyel, mégis jelen van. Mivel a legtöbb állatnál a nöstényekböl minimálisan több van, így ez valamennyire kompenzálja az eltérést. A lényeg az az, hogy nem természetellenes! A kérdezönek pedig, azt tanácsolom, hogy beszéld meg a szüleiddel egy nyugisabb pillanatban, hogy olyan rendezvényekre, ahol családi barátok, vagy épp családtagok párjai is jelen vannak nem szeretnél egyedül elmenni, hisz zavar, hogy a te barátod nem lehet ott. Ez nem zár ki az egyébb családi tevékenységemböl és lehet, hogy elég mélyen megérinti öket ahhoz, hogy belemenyjenek a barátod megismerésébe. Szerintem, ha nem fogadnak el olyannak, amilyen vagy, nem fogadják el a teljes éned, akkor nem szeretnek igazán, ilyen eserben pedig jobb elengedni a dolgot, mint eröltetni, de ezt igazán, csak te tudhatod. Lehet még mindig csak idöre van szükségük. Minden esetre is sok szerencsét kívánok, remélem jobbra fordúlnak a dolgok.
2020. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok jöttek. Aki nagyon kritizál az azért kifejthetné hogy pontosan mi rosszat is csinálok azzal hogy szeretek egy másik felnőtt emberi lényt.

Utolsó elég jól leírta, mivel a természetben is előfordul, ezért természetes. Az meg hogy normális-e vagy nem az mindig az adott társadalomtól függ és folyamatosan változik, 100 éve az sem volt normális hogy a nők dolgoznak. De nem szeretnék melegjogi dolgokba belemenni mert a kérdés nem erről szólt hanem a szüleimről. Írtátok a szégyent, mi a szégyen? Hogy mit mondanak mások? Szülőként neked fontosabb az hogy mit mondanak idegen emberek vagy épp a tágabb család mint a saját gyereked boldogsága?


19-es válaszoló: beszélni hiába beszélek erről a szüleimmel sajnos. Ma unokatestvérem megkérdezte amikor anyukám is ott volt, hogy hogy van a párom? És láttam ahogy az undor kiül anyám arcára. Teljesen reménytelen az egész.

2020. aug. 23. 22:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!