Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi motiválja az ilyen szülőt...

Mi motiválja az ilyen szülőt aki képes lenne mégis direkt nem akar segíteni a gyerekének?

Figyelt kérdés

Lassan nyugdíjas korú szüleim magasan átlag felett keresnek,több ingatlannal rendelkeznek. Eszük ágában sincs az,hogy egy ingatlanba megengednék,hogy éljek párommal legalább pár évig amíg félreteszünk annyit,hogy hitelt vegyünk fel lakásra vagy vegyünk autót,esküvőre,gyerekre...

Mi a semmire nem akarunk családot vállalni pedig már nagyon szívesen bele kezdenénk. Fél fizetésünk elmegy az ingatlan bérlésre szinte alig marad valami amit eltehetnénk.

Mélységes utálattal tudok csak szüleimre gondolni,hogy idős emberek lévén nem akarnak segíteni a fiatalabb generációnak. Érthetlennek tartom,hogy azt várják meghaljanak és majd azután örököljek,míg élnek addig éljek egyik hónapról a másikra.

Még nagyszülői örökségem sincs,mert azt zsebre vágták,úgyhogy még erre se tudok alapozni.

Egy megoldás van tényleg a nélkülözébe szülni,napról napra élni és reménykedni,hogy egyszer jobb lesz.

Én csak azt akarom megérteni egy ilyen szülőt mi motivál miért élvezkedik azon,hogy nem segít??


2020. aug. 23. 12:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
34%

#5 Opció lehet ez is, de sokan hajlamosak masnival átkötni a sz.rt és megmagyarázni, hogy mi jót akarunk neked.


Vannak emberek akiknek fontos a birtoklás és nem szeretik megosztani.


De az is lehet, hogy ők nem tudják, hogy ezzel bántanak téged. Lehet nekik nem magától értetődő ez.


De még az is eszembe jutott, hogy a szeretetmegvonásukat fejezik ki így.


Ezek csak találgatások, kevés infót írtál a kapcsolatotokról, de a leírásodban érződik a düh, harag, méltatlankodás

2020. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte mit segítünk a párommal nekik. Nekik szó szerint semmi segítségre nincs szükségük,soha nem kértek ilyet és nem is szívesen fogadnak segístésget. A másik a páromról tudomást sem akarnak venni,mert apám szerint csak házasságban lehetek együtt valakivel szóval még a nevét sem hajalndó kimondani.


Ingatlanjaik fele ki van adva másik fele ürsen áll. Állítólag egyedül beköltözhetnék persze erősen felügyelve mit csinálok ott,de szigorúan egyedül és gyakori véletelenszerű látogatásaikra számíthatnék. Így viszont nincs értelme ott élnem,hiszen van párom akivel közös jövőt tervezünk.


13, köszönöm érdekes dolgokat vetettél fel.

Igazából ők többször is mondták,hogy megvetik azokat akik segítenek a gyereküknek bármilyen formában is.


Nincs velük se jó,se rossz kapcsoaltom. Telejsen üres,mert gyerekként is mint írtam bátottak,később lecsillapodtak és akkor alakult át a semmivé a dolog,ha beszélünk normáisan beszélnük egymással ,tárgyilagosan.

Van bennem düh amiatt,hogy tudom miként gonodlkoznak,jogtalanul.

2020. aug. 23. 12:42
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Elég szar szülők, bocs. Születésétől gyüjtök a lányomnak hogy tudjon elindulni az életben, pedig közel sem vagyunk olyan gazdagok mint a szüleid. A szülő önként vállalja a gyereket, hadd ne kelljen a gyereknek hálálkodni mert felnevelték . Ez az ALAP!! Hálát és segítséget az a szülő várjon aki tőle telhetőleg mindent megtesz a gyerekéért. Aki 18 éves koráig megtűrte meg adott kaját, ruhát és ennyi az ne várjon semmit.
2020. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
20%
Azt írtad, utálod őket. Az épp rossz kapcsolat, de ne zavarjon. A segítséget meg arra értettem, hogy ha majd lerobbantják. Te fogod ápolni őket?
2020. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kerdest mar tobbszor kiirtad, de en megertem a keseruseged. Azok persze nem, akik hasonloan szar emberek, mint a szuleid. Hala Istennek enyemek nem ilyenek, es en sem vagyok ilyen a sajatommal.
2020. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
75%

Megértelek, hogy utalaod őket


De akkor most képzeld el,ha bekoltoznetek az egyik lakásukba.


Egy nyugodt percetek nem lenne.


Azért ha belegondolsz, így legalább nyugalmatok van.

De mit vársz egy ilyen beképzelt szülőktől aki N mondja ki a párod nevét....



Szerintem felejtsd el őket.

Menjetek ki külföldre dolgozni.


Fognak meg sírni utánad, ha segítség kell.

2020. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
29%

"Még nagyszülői örökségem sincs,mert azt zsebre vágták"


Nagyszülőktől te SEMMIT nem örökölsz.

A stílusod kiakasztó. Én is megoldanám, hogy semmit ne örökölj.

2020. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
17%

Ahogy elnézem,milyen követelőzőek és önzőek a mai gyerekek, fiatalok, én is inkább magamnak vennék ingatlanokat, hogy ázok kiadásából, eladásából majd az idős éveimet finanszírozni tudjam.

A szüleid nem is időbe és munkaba telt a vagyont összeszedni, hát dolgozz és várj te is.

2020. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
32%

"6, nekik nincs rá szükségük"


AZt te csak hiszed. Bírom az ilyent, mikor "nem akrtam megszületni" jelszóval kiszolgáló személyzetnek tartják a szülőket, akiknek semmi más céljuk, örömük nem lehet az életben, mint a követelőző kölyköket kiszolgálni és akiknek teljesen lá kell magukat rendelni.


"Fél fizetésünk elmegy az ingatlan bérlésre"

Ketztőtök fizetésének a fele?

Tanulni kellett volna.

2020. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
73%

Hát...ha igaz amiket leírtál, akkor én inkább távol maradni szeretnék tőlük,nemhogy támogatást elfogadni.


Ilyen szituban hogy a párod szinte nem is létezik számukra...őszintén, melyik férfi költözne be a szüleid házába?

2020. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!