Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi motiválja az ilyen szülőt...

Mi motiválja az ilyen szülőt aki képes lenne mégis direkt nem akar segíteni a gyerekének?

Figyelt kérdés

Lassan nyugdíjas korú szüleim magasan átlag felett keresnek,több ingatlannal rendelkeznek. Eszük ágában sincs az,hogy egy ingatlanba megengednék,hogy éljek párommal legalább pár évig amíg félreteszünk annyit,hogy hitelt vegyünk fel lakásra vagy vegyünk autót,esküvőre,gyerekre...

Mi a semmire nem akarunk családot vállalni pedig már nagyon szívesen bele kezdenénk. Fél fizetésünk elmegy az ingatlan bérlésre szinte alig marad valami amit eltehetnénk.

Mélységes utálattal tudok csak szüleimre gondolni,hogy idős emberek lévén nem akarnak segíteni a fiatalabb generációnak. Érthetlennek tartom,hogy azt várják meghaljanak és majd azután örököljek,míg élnek addig éljek egyik hónapról a másikra.

Még nagyszülői örökségem sincs,mert azt zsebre vágták,úgyhogy még erre se tudok alapozni.

Egy megoldás van tényleg a nélkülözébe szülni,napról napra élni és reménykedni,hogy egyszer jobb lesz.

Én csak azt akarom megérteni egy ilyen szülőt mi motivál miért élvezkedik azon,hogy nem segít??


2020. aug. 23. 12:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom azért a főiskola/egyetem alatt eltartottak, ugye?
2020. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

18,most,hogy mondod tényleg nevetséges,hogy kimondani sem akarja. Mindig úgy tesz mintha nem is tudna a létezéséről.

És igen abban igazad van valószínű egy nyugodt percünk nem lenne és mindig bele akarnának szólni mindenbe,abba is hogy hova teszem a wc gurigát.


16,ha látnék szeretetet részükről akkor igen. De így amilyenek jelenleg nem hiszem,hogy segítenék ott a rengeteg vagyonuk abból 30 évig 5 csillagos hotelben ápoltathatják magukat.


15, mi is születéstől akarunk félretenni a gyereknek majd.

Csak baromi nehéz tényleg így,hogy egyedül a párom családja támogat minket ahogy tud ,de ők elég szegények így maximum néha hoznak ebédet de az is hatlmas segítség tud lenni,vagy besegítenek egyes kiadások fizetésébe.


20, hidd el,ha szeretetet kap egy gyerek,önzetlent akkor soha nem fog megfeledkezni a szüleiről..

2020. aug. 23. 13:02
 23/37 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves vagy?
2020. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

19,mindketten tanultunk. nem minimálbérből élünk,de hidd el ,hogy ma albérltetet kicsengetni+rezsi+net+bérletek elviszi a fél fizunkat. És akkor még egyél is valami elromlik stb stb...nem sok marad úgyis ha soha ki sem mozdulunk a házból.


21,nem tartottak el.


20, igazad van,néha én is azt érzem igazából iylen emberektől legjobb távol tartani magamat és majd egyszer 20-30 év múlva hazamenni a temetésre. Csak másik részről meg tényleg eltudnánk indulni az életben végre ha akár 2 évet kapnánk spórolni..

2020. aug. 23. 13:06
 25/37 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Hagyd a szüleidet magad mögött, mint ahogy ők is tették veled! Menjetek külföldre a pároddal, kicsit megszeditek magatokat, aztán pár év múlva alapítotok családot!

Ne várj segítséget olyan emberektől, akik vertek!

2020. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
81%

Köszönöm, hogy kifejtetted. Nem fogadják el a párodat. Meg ők úgy gondolják, hogy nem adnak. Nem az elvárásaik szerint élsz.


De szerinted, ha odaadnának egy lakást.. tételezzük fel! nem adnád el érte a lelked? Nem piszkálnának a pároddal együtt?

Ezt a kérdésemet valószínűleg csak azok fogják érteni, akiknek mérgező szülei vannak.


A kommentek nagy része elég álszent már ne is haragudjatok. Nem egy országban élünk? Ti is tudjátok, hogy milyen nehéz boldogulni és egy lakásra összekaparni a pénzt, albérlet mellett szinte lehetetlen. Gondolom senki nem fakadna sírva és utasítaná vissza az anyagi segítséget önérzetből, hogy az én szekeremet ne tologassa senki, majd nyugdíjig törlesztek a banknak..

A kérdező tehetős családból származik, nyilván nem várhatja el, hogy ez alap, de igenis joggal merül fel benne a kérdés, hogy miért hagyják nyomorogni ha megtehetnék, hogy segítsenek neki. Álszent hazugságnak gondolom, ha az ő helyzetében ez nem fordulna meg senki fejében.

2020. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

25, Nem tudom külföldön mennyire tudnánk félretenni,de meg fogjuk nézni a lehetőségeket ez valóban lehet egy opció! És tényleg igazad van ,hogy mit várok attól aki vert pici gyerekként??


26, Igen,nem az ő elveik szerint élek így én is "romlott" vagyok.

Ezen én is gondolkoztam,ha folyamatosan piszkálnának minket szerintem fél évig se bírnánk ki. ÉS azaz igazság,hogy ők ilyenek,biztosra veszem,hogy hetente járkálnanak és aludnának ott,még ők akarnák beosztani a fizetésünket és húznák a szájukat mindenre.

A kommentelők nagy része sejtettem,hogy ilyen lesz,hogy mit képzelek mit követelőzök és fogjam be a szám stb.. De köszönöm mindenkinek aki megértette a helyzetem és próbálták másképpen megvilágítani a dolgot.

2020. aug. 23. 13:16
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

A szüleid nem szeretnek téged, valószínűleg csak ki akarták pipálni a listán, hogy "gyerekvállalás", mert az kell, ezért lettél. Nagyon sajnálom, és én is elkeseredett lennék ilyen helyzetben. Az én szüleim sokat segítenek a gyerekeiknek, nem adnak nekünk mindent, hogy idős korukban ne szoruljanak ránk, de amúgy ahogy erejükből telik. Szóval el sem tudom képzelni, milyen rossz lehet ezt így átélni.

Az sajnos úgy van, hogy a nagyszülői örökség a szülőké. De az a helyzet, hogy mi is kaptunk egy kis pénzt abból, 1-2 százezer forintot, de akkor is kaptunk. Majd amikor neked lesz gyereked és megöröklöd a szüleid vagyonát (ha még meglesz...), jusson ez eszedbe. Te ne legyél ilyen szülő.

2020. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
26%

"4, Azt úgy értem mindkét nagyszülő csak a gyerekirehagyta az örökséget,és ők mind szétosztották egyenlőre maguk és a saját gyerekik között kivéve az én szüleim. De minden más ismerős,baráttól is ezt hallom,hogy nagyszülői pénzt szétosztják gyerekek között is,hogy legyen kis pénzük abból venni kocsit vagy félretenni. Ezért említettem meg."


Ez NEM a TE nagyszülöi örökséged, hanem a szüleid öröksége, amit a saját szüleiktöl kaptak - ehhez NEKED SEMMI KÖZÖD!!!!

Ez a saját pénzük/vagyonuk és joguk van azt csinálni vele, ami nekik tetszik!

Ha te ennyire anyagias, haszonlesö vagy, akkor jogos, hogy nem adnak neked semmit, illetve nem segítenek, tipikusan az az ember vagy, akinek semmi sem elég, mindig többet, mindent akarnak a szülöktöl, meg aztán is még többet!

A szüleid akkor tennék a legjobban, ha a meglévö vagyonukat is biztonságba helyeznék, hogy még haláluk után sem kapj belöle semmit.

2020. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
28%
A paroddal ne a szulokon csungjetek, hanem valasszatok eletkepes karriert, es arra alapozzatok. 30-32 eves korra ossze lehet hozni sajat lakast ket fizetesbol.
2020. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!