Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi motiválja az ilyen szülőt...

Mi motiválja az ilyen szülőt aki képes lenne mégis direkt nem akar segíteni a gyerekének?

Figyelt kérdés

Lassan nyugdíjas korú szüleim magasan átlag felett keresnek,több ingatlannal rendelkeznek. Eszük ágában sincs az,hogy egy ingatlanba megengednék,hogy éljek párommal legalább pár évig amíg félreteszünk annyit,hogy hitelt vegyünk fel lakásra vagy vegyünk autót,esküvőre,gyerekre...

Mi a semmire nem akarunk családot vállalni pedig már nagyon szívesen bele kezdenénk. Fél fizetésünk elmegy az ingatlan bérlésre szinte alig marad valami amit eltehetnénk.

Mélységes utálattal tudok csak szüleimre gondolni,hogy idős emberek lévén nem akarnak segíteni a fiatalabb generációnak. Érthetlennek tartom,hogy azt várják meghaljanak és majd azután örököljek,míg élnek addig éljek egyik hónapról a másikra.

Még nagyszülői örökségem sincs,mert azt zsebre vágták,úgyhogy még erre se tudok alapozni.

Egy megoldás van tényleg a nélkülözébe szülni,napról napra élni és reménykedni,hogy egyszer jobb lesz.

Én csak azt akarom megérteni egy ilyen szülőt mi motivál miért élvezkedik azon,hogy nem segít??


2020. aug. 23. 12:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell kimenni külföldre, hogy megszedd magad. Itton 3 melóhelyem volt egyszerre két éven át. Csak aludni jártam haza, nem volt nyaralás, nyúlik... szar két év volt, de lett egy saját lakásom. Bár van rajta hitel, kevesebb mint az albi volt. Már csak egy melóm van, és élek mint Marci Hevesen. A nagyszüleim örökségéből és apám után se kértem semmit. Nekem rosszul esne felnőttként anyunál kuncsorogni. A gyerekeimnek viszont már most rakunk félre.
2020. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
87%

Na én teljesen megértelek. 20 éves voltam mikor el kezdtünk építkezni és egyik szülő se tudott segíteni nekünk anyagilag csak fizikailag bár mi annak is nagyon örültünk. Így legalább nem kell egész életünkben hálálkodni.

DE!!

Ismerősünk akik ugyanakkor álltak neki építkezni nekik tudtak a szülők segíteni. Már úgy kezdődött hogy a telket is megvették nekik szóval nagyon sok mindenben végig. És azért mert megtehették és mert hát saját gyerekük. Karácsonyra ajándékba kaptak egy 200 ezer ftos étkező asztalt így nem kellett azt se megvenniük. Szóval az a lényeg egy normális szerető szülő igenis segíti a gyermekét és ez nem elősködés szerintem.

2020. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

33, Az érthető amikor a szülőnek sincs vagyona és így nem tud segíteni,de máshogy prbóálkozik az nagyon szép gesztus!!

Én is megérteném ,ha szüleim szegények lennének,de itt iylenről szó sincs,nekem szokta mondani,hogy mire verje a pénzét,mert nem tud vele mit kezdeni..ilyesmi..

2020. aug. 23. 14:29
 34/37 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező! Én abszolút megértelek, sőt szinte ugyanabban a helyzetben vagyok mint te. Írj nyugodtan privátba, ha gondolod. Lehet esetleg tudnék egy-két jó tanácsot adni.

20N

2020. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
86%

Engem sem segítettek a szüleim. Elváltak, anyám egy alkesszel jött össze.

Apám egy elvált nővel és annak is alkesz lett a gyereke, akit apám tartott el! Vállalkozása volt, de nekem nem jutott soha semmire.

Sőt apám lemondott az örökségéről a nővére javára, mert az "gondozta" a nagyanyám.

A probléma ezzel az, hogy a nagyszülői ház szépen át lett mentve a nővére lányának, aki szintén egy alkesszel tolta.

Én azt kívánom, hogy az összes gyerekét nem segítőnek a kaka egye ki a fenekét a finisben.

2020. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
80%

szegény volt barátomnak vannak ilyen szülei. a nyomorban él de szó szerint, és a szülők meg azt se tudják, hova szórják el a pénzt. van nekik is egy üresen álló házuk, de nem adnák oda a gyerekeiknek + számtalan örökölt ingatlant elherdáltak már, a pénz elúszott, ingatlan sehol.

Nem azt mondom, hogy kötelező a szülőnek a gyerek segge alá tolni mindent, de akinek ott vannak az üresen álló ingatlanai, annak miért fáj, ha a saját gyereke lakik benne. Nem értem ezeket a lényeket - mert embernek nem nevezném őket.

2020. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
86%

Tök mindegy mi motiválja a szüleidet, mert megváltozni úgysem fognak.

Több pénzetek attól lesz, ha többet kerestek, vagy kevesebbet költötök. Ezeken tudtok változtatni.

2020. aug. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!