Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak hogyha valakit konzervatívan/beszűkülten nevelnek?

Figyelt kérdés
Engem például feltették a repüléstol 19 évesen mert a családban meg senki sem repült előtte és amikor megtudták hogy egyedül fogok repülni feltették.
2020. aug. 24. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Az nem olyan biztos, hogy azért nem engedték. Ez lehet csak egy jó kifogás volt. Talán azt nem akarták, hogy távol legyél tőlük, de még rengeteg oka lehetett, akár csak anyagi is.
2020. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Akkor már késő volt, kifizettem a repülőjegyet. De egyedül mentem volna kiderült, ezért nem akartak elengedni.
2020. aug. 24. 14:11
 13/17 anonymousreview60 ***** válasza:
33%
Ez nem konzervatív nevelés vagy szűklátókörűség, hanem túlféltés. A szüleid múltjában volt egy-egy krízis. Pl mindkét oldalt autóbaleset, a világháborúban odaveszett pilóta, előtted (főleg, ha balesetben) meghalt testvér és főleg, ha esetleg egyke vagy. Ilyesmi dolgok, és az ezeket követő rosszul elvégzett gyászmunka okoz ilyesmit. Ez családi szinten olyan, mintha egy lányt megerőszakolnának, és utána minden férfitól mindig félne.
2020. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
És 19 évesen még "engedni" kell, vagy mi? Elmész, aztán kész.
2020. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

19 évesen ha megvan a repülöjegyed, akkor mindenféle engedélykérés nélkül elindulsz, felülsz a gépre és utazol.


A hiba ott van, hogy te szót fogadtál nekik felnött létedre.

2020. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Péntek esténként a gyakorin fog trollkodni.
2020. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
25%

Hát még szép, hogy féltenek. Én még a saját anyámat is féltem ha repülőre ül, elvégre fordult már elő katasztrófa, ez egy természetes aggodalom. Ennyi idősen nem sok joguk van beleszólni, ha mész, mész ennyi. Legfeljebb majd izgulnak, ez normális dolog. A konzervatív nevelés az az, hogy ha valakit a szülők a saját énképükre nevelnek. Pl “anya sem járt oviba csipkés szoknyában, te sem fogsz mert nem hozzád való.” vagy “nem vesszük meg a barbie-s táskát, mert elég egy sima mezei hátizsák, a célra megfelel.”

Akit így nevelnek később nem lesz rugalmas a társadalmi változásokra, nagyobb esélye lesz a személyiség zavarra, mint egy olyannak akit bizonyos keretek között azért hagytak kibontakozni.

2020. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!