Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13-18 évesek! Mennyire szólnak...

13-18 évesek! Mennyire szólnak bele a szüleitek abba, hogy milyen ruhákat/kiegészítőket vesztek?

Figyelt kérdés

Én kisvárosban lakok, nem nagyon van lehetőségem egyedül vásárolni. Ahol tudnék, az is messze van, és csak kevés, nem túl jó minőségű üzlet van. Egy órányira van a legközelebbi pláza, busszal vagy vonattal el tudnék menni, de egyedül semmiképp nem mennék, barátokkal nehéz összeegyeztetni. Így marad az, hogy anyukámmal megyek kocsival. Ilyenkor egyedül elenged a plázán belül természetesen, amég magának vásárol, de nagyrészt velem van. Ő is választ nekem ruhákat, ha tetszik, akkor felpróbálom őket, ha nem, akkor megmondom, meg ugye magamnak is választok. De néha van olyan, hogy nem merem megmondani, hogy tetszik egy-két ruha. Ezek általában “felnőttesebb” darabok. (Ne értsetek félre, nem durván, csak kicsit rövidebb szoknya, vagy nagyobb kivágás - de nem annyira!!!)


Nálatok hogy van ez? Ha valaki bevásárlóközpont/bevásárlóutca közelében lakik, azt gondolom elengedik egyedül. Kisvárosiak, nálatok hogy van ez? (Nagyvárosban élők válaszát is várom)


16/L



2020. aug. 31. 19:43
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

#19 Jajj, drágám, szövegértés...

Zárójelet nem kellene elolvasni? De ha kíváncsi vagy, egy darab miniszoknyám sincs, kifejezetten feszélyez és húzgálom az alját a rövidnadrágaimnak is, pedig azok se p*csagatyák.


De ilyenkor aludni kellene, nehogy elkésd holnap a suliból, alsó tagozatban ezt nagyon szigorúan veszik.

2020. aug. 31. 22:29
 22/44 A kérdező kommentje:

*elkéss


Mielőtt a kedves válaszoló egy elírásba is belekötne.

2020. aug. 31. 22:30
 23/44 anonim ***** válasza:
13%

Betöltötted a 18at? -Nem!

Otthon laksz?

-Igen!


Akkor addig az van amit a szüleid mondanak. Örülj, hogy megkérdezik a te véleményed is, hagynak válogatni, vannak ruháid, majd ha te is szülő leszel ugyanúgy húzni fogsz egy határt az öltözkődésben (is), ami a gyerekednek ugyanigy nem fog tetszeni és itt fog panaszkodni...

Ezt ne bántásnak vedd most tőlem! De örülj, hogy plázáztok, ruháznak stb.


Én 13-14évesen volt össz 2-3 váltás ruhám, tehát kb 2 nadrág (egy vastag, egy vékony), 3-4felső (2poló, 1 pulcsi kb.), meg a sulis tornacucc. Cipőm 1 bakancs ősztől-tavaszig, nyárra 1db szandál, plusz a sulis tornacipőm.

Ha tönkre ment bérmi, már csak a másik váltás maradt, volt hogy 1 hétig ugyanabba jártam, persze mostuk nyilván...de rongyosra! Ha sulibam elszakadt a gatyám (volt ilyen) és nem tudtunk venni még ocsó kinaiba se, akkor az 1db myári szoknyámat húztam fel vastagabb harisnyával, mert nem volt más...

Ennek köszönhetően felnőttként vásárlás mániás lettem, zsákokban áll a rengeteg ruha és több szekrényni cipő...aminek 60-70%a csak "van"...

Tudom ez most egy szomorú és éles példa, de becsüld meg amid van ne azon rugózz, hogy 10cm-vel rövidebb szoknyát vegyenek neked, örűkj, hogy van és több is.

Majd ha 18 elmúltál, dolgozol stb. azt csinálsz ami jól esik.

2020. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
semennyire 18/f
2020. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
#23 ??? Miért írod ezt le nekem? Arra voltam kíváncsi, kinek mennyire szólnak bele a szülei az öltözködésbe. Nem tudom, ez hol panaszkodás, csak kíváncsiságból írtam. A tényeket írtam le, nálunk így van és kész. Megkérdeztem, hogy kinél hogy van. Nem tudom egyeseknél ez miért számít bűnnek. Megjegyezném NEM miniszoknyát akarok venni. De a szövegértéseddel kezdj valamit, mert én még mindig nem látom, hol ebben a panaszkodás.
2020. aug. 31. 23:13
 26/44 anonim ***** válasza:
0%
Annyira szólnak bele amennyire akarnak, amíg nem vagy 18.
2020. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
79%
#23 Sajnáljuk a kálváriádat, pláne, hogy felnőttkorodra emiatt még kényszeres gyűjtögető is lettél, de ennek semmi köze a kérdéshez.
2020. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem igazán szólt bele anyukám mit veszek fel, de azért amikor láttam hogy az arckifejezése kb a "ne máár", "ezt ne", "ez meg hogy néz ki" palettán mozgott, de azért jófejségből, bár fura hangsúllyal elmondta hogy "te tudod", "neked kell tetszenie", olyankor elgondolkodtam rajta, és az esetek többségében visszatettem... és így utólag visszanézve milyen jól tettem! Kicsit segített az aranyközépen maradni. Gondolok itt arra hogy a plázás ruhák általában a fast fashion irányt részesítik előnyben az örök és klassszikus darabokkal szemben. Tiniként pedig keresi az ember önmagát a stílusát, de összemossa a stílus és a divat szót. Más ha valaki divatos és más ha stílusos. És ilyenkor örülök, hogy én tini koromban lemondtam a pillanatnyi divatról, mert most visszanézve akinek régen "kúl" stílusa volt, most visszanézve elég bohócos benyomásokat kelt, én pedig kimernék tenni egy képet a közösségi oldalamra akár most is 13-18 éves koromból. Az agyonfestett hajak amikre annyira irigy voltam, mert én nem mertem, örülök utólag neki, hogy nem mertem, mert legalább nem törtem sz*rrá, és maradni is fog hajam.

De én a helyedben, ha ennyire ragaszkodnék ahhoz hogy 16 évesen (jogosan) szabadkezet kapjak, tuti valahogyan próbálnám elmagyarázni nekik, hogy nekem kell felvenni, nem nekik, és hogy magamnak akarok tetszeni benne, nem másnak.

2020. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy idősebbként válaszolok (20), de remélem nem baj.

Anno 12 éves voltam amikor először mentem barátnőkkel plázába, ez egy alkalom volt.


De olyan 15 éves korom óta nagyjából egyedül járok vásárolni, nyilván anyukám finanszírozta, max akkor még egy-két drágább (pl cipő) dolgot vettünk együtt, de igazából azt vettem mindig ami nekem tetszett. Anyum látta rajtam hogy ésszel vásárolok, jóminőségű dolgokat veszek, figyelek az ár-érték arányra, ezért sose volt probléma.

Ha nem tetszett neki valami abban se szólt bele, nem ő hordja.

Azóta is egyedül vásárolok, ő pénzt ad én meg megveszem ami kell. Sose volt ebből probléma.

2020. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
0%
Jaj gyerekek. 😳 Tessék elfáradni diákmunkára, lesz saját pénzetek, abból meg olyan rucikát vesztek amilyet szeretnétek ☺️. Addig meg sajnos az van amit apu meg anyu megenged, mert gondolom nem szívesen látják a pici kislányukat cici és popsi villantós ruhákban. Főleg ahogy a mai kislánykák fel tudnak öltözni.
2020. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!