Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg helytelen döntés...

Tényleg helytelen döntés volt, hogy külföldi nevet kapott a gyerek?

Figyelt kérdés

Sztori röviden: Romániában élünk, én kettős állampolgár vagyok, vegyes házasságban élek, azaz férjem echte román. Júniusban született a kisfiunk, aki az apukája vezetéknevét kapta, keresztneve mindkét nyelven létezik és ugyanúgy ejtik, de az irataiba román írásjelekkel került, amit a szűk családi kör nehezményez. Szerintük legalább a keresztnevet magyarul kellett volna beiratnunk, mert így teljes mértékben románnak számít a gyerek. Igazuk lenne? Kicsit most már bánom, hogy legalább a magyar irataiba nem diktáltam be magyar irasjelekkel... Én szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni, úgy gondoltam, nem lényeges a név, hisz itt pl az idősebb korosztály neve románul szerepel a személyi igazolványukban (akkoriban csak így lehetett), mégis magyarnak vallják magukat. Másik példa Vujic Tvrtko: ő is 100% magyar és 100% horvát 😁

Mi a véleményetek?


2020. szept. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
82%
Tökéletes neve van! Nem kell másokra hallgatni. Keress barátokat és az ő véleményük biztos jobb lesz, mint a rokonoknak. A levesbe a rokonokkal...
2020. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
85%

A rokonoknak semmi köze hozzá.

És ha magyar írással jegyezteted be, akkor meg jönnének a férj rokonai, hogy de miért magyarul van?

A gyerek félig román, és ott éltek, miért ne lehetne románul a neve?

2020. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
14%
Hát, nekem erről az a véleményem, hogy ha ti Romániában éltek, és nagy valószínűség szerint ez így is marad, akkor még is miért kellene hogy Magyar neve legyen? Nem tudom de ha mondjuk én kiköltöznék az USA-ba, nem tanítanám a gyerekem magyarul. Minek? Oké, magyar a felmenője, de attól ő még amerikai lenne. Szóval ilyen alap dolgokat oké, de én nem traktálnám ezzel a gyerekem hogy ilyen identitás zavara legyen. Most vagy Román, vagy Magyar. De persze a te dolgod. Azt szeretnéd hogy a gyereked beolvadjon vagy azt hogy mindenki egy ott élő magyarként tekintsen rá?
2020. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%

mert így teljes mértékben románnak számít a gyerek. Igazuk lenne?

Igen igazuk van.

Csikszeredai vagyok, es megsugnam a tobbi kommentelonek is, hogy a hasonlo esetekbol lesz, hogy a felnott felig magyar gyerek teljesen romannak vallja magat. Ismerek szemelyesen eleg peldat. Az csak hab a tortan mikor eredetileg magyar nevvel, csak elromanositva, magyargyulolo lesz.

2020. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
55%

Kiegeszites: a legtobb vegyes hazassagban a gyereknek rendes magyar neve is van.

Teged is elinditottak a romanositas utjan...

2020. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
59%

"úgy gondoltam, nem lényeges a név, hisz itt pl az idősebb korosztály neve románul szerepel a személyi igazolványukban (akkoriban csak így lehetett)"

Hát én nem ott nőttem fel, de annyit még én is tudok (anélkül, hogy a rokonaidat ismernem, te viszont még őket is ismered, ezer éve tudhattad volna, hogy mi a véleményük az ilyesmiről), hogy a név nagyon is lényeges, és hogy egyáltalán nem minden idősebb neve szerepel az irataiban romanul.

2020. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
26%

#14

Akkor is ezt hangoztattad, amikor magát magyarnak valló diplomás fiatal vegyesházasság esetén Ceausescutól bukarestben lakást kapott?

2020. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjátok abba ezt az ízléstelen pofázást! A kérdező ezt írja: "szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni"


És ez alapvetően jó.


Aki meg elábrándozott, hogy "nem menne hozzá" szánalmas, mert senki sem kérdezte, hogy kihez menne hozzá.

- mert létezik szerelem.

2020. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

A tobbsegben volt annyi gerinc hogy magyar maradjon hazassag utan is.

Aki meg nem, azt nem is dicsertek meg sokan.

2020. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
14%

"A kérdező ezt írja: "szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni"

És ez alapvetően jó."

Igen, csak úgy tűnik, ő maga nem ismeri eléggé a saját kultúráját.


"mert létezik szerelem"

Meg létezik ész is azért. Attól, hogy valaki szerelmes, még nem kell egyből házasságot kötnie.

2020. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!