Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg helytelen döntés...

Tényleg helytelen döntés volt, hogy külföldi nevet kapott a gyerek?

Figyelt kérdés

Sztori röviden: Romániában élünk, én kettős állampolgár vagyok, vegyes házasságban élek, azaz férjem echte román. Júniusban született a kisfiunk, aki az apukája vezetéknevét kapta, keresztneve mindkét nyelven létezik és ugyanúgy ejtik, de az irataiba román írásjelekkel került, amit a szűk családi kör nehezményez. Szerintük legalább a keresztnevet magyarul kellett volna beiratnunk, mert így teljes mértékben románnak számít a gyerek. Igazuk lenne? Kicsit most már bánom, hogy legalább a magyar irataiba nem diktáltam be magyar irasjelekkel... Én szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni, úgy gondoltam, nem lényeges a név, hisz itt pl az idősebb korosztály neve románul szerepel a személyi igazolványukban (akkoriban csak így lehetett), mégis magyarnak vallják magukat. Másik példa Vujic Tvrtko: ő is 100% magyar és 100% horvát 😁

Mi a véleményetek?


2020. szept. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is ez volt a fő indok, hogy idétlenül nézett volna ki a Văsăliuț Krisztián-Máté

Megis rengeteg embernek ilyen a neve, tobb ismerosomnek is. Egyik sem probalta megvaltoztatni.

2020. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
59%

Nem élek kint, nekem semmi közöm így a románokhoz de rengeteget dolgoztam velük és dolgozom is.


Itt Magyarországon is úgy, hogy én magyarorszagi magyar vagyok is folyamatosan azt éreztetnék, hogy ők többek nálunk.


Soha a büdös életben nem adtam volna román nevet.

2020. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is el fog románosodni. Nincs közöm hozzá, persze, de nagyon elszomorító volt, amit Erdélyben láttam.


Marosvásárhelyen kb cigány szinten bactatták, aki magyarul beszél, a II. Bécsi döntésnél visszakapott területeken pedig már csak a székelyek beszélnek magyarul, meg néhány román, akinek vannak magyar ismerősei/rokonai. Utóbbiból kevés van.

2020. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!