Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg helytelen döntés...

Tényleg helytelen döntés volt, hogy külföldi nevet kapott a gyerek?

Figyelt kérdés

Sztori röviden: Romániában élünk, én kettős állampolgár vagyok, vegyes házasságban élek, azaz férjem echte román. Júniusban született a kisfiunk, aki az apukája vezetéknevét kapta, keresztneve mindkét nyelven létezik és ugyanúgy ejtik, de az irataiba román írásjelekkel került, amit a szűk családi kör nehezményez. Szerintük legalább a keresztnevet magyarul kellett volna beiratnunk, mert így teljes mértékben románnak számít a gyerek. Igazuk lenne? Kicsit most már bánom, hogy legalább a magyar irataiba nem diktáltam be magyar irasjelekkel... Én szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni, úgy gondoltam, nem lényeges a név, hisz itt pl az idősebb korosztály neve románul szerepel a személyi igazolványukban (akkoriban csak így lehetett), mégis magyarnak vallják magukat. Másik példa Vujic Tvrtko: ő is 100% magyar és 100% horvát 😁

Mi a véleményetek?


2020. szept. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
78%
Ne irigykedj 20-as, majd talán téged is megtalál valaki. Addig is ne fáradj a házasságok aláásásában, az ronda dolog.
2020. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
66%

"A kérdező ezt írja: "szeretném, hogy majd mindkét nyelvet beszélje és mindkét kultúrát ismerje és magáénak tudja, magyar nyelvű iskolába szeretném majd íratni"

Ez tobbnyire meg is tud valosulni.

Csakhogy nincs olyan nemzetiseg hogy Vegyes. Elobb-utobb egyik kultura folenybe kerekedik. Es az 90% hogy a roman lesz.

2020. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
73%

Gyönyörű neve van a kisfiadnak. Hogy melyik kultúra kerekedik fölül, az érdekes kérdés. Lehet hogy a gyerek érettségi után kimegy külföldre és Norvégiába vagy más országba illeszkedik be.

Az én lányom félig ír, félig magyar. Mivel elváltunk, egyedül nevelem, itt élünk, első körben magyar. De mindkét nyelvet beszéli és mindig elmondja hogy ő ír is és magyar is. Büszke rá és én mindkét kultúrával megismertetem. Ő ettől (is) színes és érdekes egyéniség és ez semmivel sem rosszabb, mint egyetlen kultúrához tartozni. Érdekes, hogy a mi esetünkben ez nem zavaró, de egy román-magyar párosnál mindig előjönnek a rosszakarók. Kérdező, ne foglalkozz velük.

2020. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes, hogy a mi esetünkben ez nem zavaró

Talan mert az ir es a roman mentalitas kozott fenyevek vannak? Tortenelemora megvan?

2020. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
67%
Megvan és épp ideje lenne véget vetni ennek a nevetséges gyűlölködésnek.
2020. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
38%
Ez sajnos tapasztalat, nem gyulolkodes.
2020. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

Arra meg roppant kivancsi lennek hogy a kerdezo mennyi savazast kapott volna ha MO-n belul egy romahoz megy hozza, es a gyerek teljesen roma nevet kap.

Kettes merce lvl 9999999.

2020. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
74%
27-es ne kíváncsiskodj, mert megvénülsz hamar.
2020. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
61%
Az ő gyereke már teljesen román lesz. Gratulálok.
2020. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
67%
Csíki székelyként megértem a rokonok aggályait.
2020. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!