Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Értelmiségi emberekhez szól a...

Értelmiségi emberekhez szól a kérdés.Nektek a szüleitek is értelmiségi emberek? Kinek mi a foglalkozása?

Figyelt kérdés
Ha nem értelmiségiek,érezted már magad kellemetlenül emiatt?

2020. szept. 8. 13:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez a "világlátott, felvilágosult", gazdag diplomás gyerek, "beszűkült, buta, csóró" szülő párhuzam nem helytálló többnyire.


A legtöbb egyetemet végzett ismerősömnél a szakmunkás szülő (villanyszerelő, étteremtulaj, bádogos) nagyságrendekkel többet keres, nem véletlen általában, hogy lehetővé tették a plusz 5-8 év tanulást.

2020. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy plusz 5-8 év tanulás?
2020. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok, a szüleim is jogászok.
2020. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyám alkoholista, apám alkalmi fizikai munkákból élt. Anya 8, apa 5 általánost végzett. A nővérem ügyvéd, én közgazdász lettem. Az öcsénk meg alkoholista.
2020. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdász vagyok, adótanácsadó és adószakértő. Anyukám számviteli főiskolát végzett, apu elektrotechnikus volt.

N/50

2020. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Csak anyum, és ő is kamasz korom elején avanzsált azzá.
2020. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Apukám szakmunkásképzőt végzett, hentes. Anyukám nyolc általánossal rendelkezik. Testvérem még általános iskolába járnak.

Én harmadéves vagyok az orvosin.

Engem annyiban kellemetlenül érint a dolog, hogy a suliban mikor új tanárokat kapunk 1-1 évben, mindig fél órák mennek el azzal, hogy melyik csoporttársamnak kik a szülei, mert az oktatónak ismerős a vezetéknév. Akkor jön az hogy ja, igen, a nagy Dr. XY, üdvözlöm édesapádat...

Néha ez baromi rossz tud lenni, mivel úgy érzem, nekem 3x többet kell felmutatnom ahhoz, hogy felfigyeljenek rám.

Néha az is gond szokott lenni, hogy sok témát nem tudok megbeszélni a szüleimmel, de ez nem a végzettségbeli különbség miatt van, hanem alapvetően nincsen jó kapcsolatunk.

2020. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!