Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam el a szüleimnek vagy...

Mondjam el a szüleimnek vagy várjak amíg kiderül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok jelenleg. Meleg vagyok de csak kevés ember tudja. Augusztusban volt egy kissebb házibuli ahol az emberek 3/4 részét nem is ismertem, volt ott egy srác akivel csókolóztam de se elötte se utána nem is beszéltem vele és a teljes nevét se tudom legalábbis elmondta de hosszú bonyolult német neve van amit részegen nem tudtam megjegyezni. De valaki lefotózta ezt a csókot és ez az ember tudta hogy ki vagyok de nem ismert csak az öcsémet. Az öcsémnek el is küldte a képet egyébként az öcsémmel egyáltalán nem vagyok jóba. Folyton bunkó velem és mindenért kifiguráz. Bármi történik velem abba bele szól hogy így meg úgy kellett volna csinálnom. A tesóm persze nem tudta hogy meleg vagyok. A képet több haverjának is elkülde és pár barátomnak is. Most a képpel zsarol, először csak annyi volt hogy mosogassak el helyette takarítsam ki a szobáját meg csináljak neki kaját de már azt akarja hogy vegyek neki 20ezres pulcsit különben megmutatja a képet a szüleinknek. Én meg nem fogom neki megvenni az biztos de azt se akarom hogy a szüleink megtudják hogy meleg vagyok mert nem fogadnák túl jól. Most nem tudom hogy mi legyen, elmongyam a szüleimnek vagy hadjam hogy kiderüljön?

2020. szept. 9. 22:00
1 2 3 4 5
 11/46 vantel ***** válasza:
7%
Ne égesd magad, ne mond el ez nagyon szégyenletes!
2020. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 vantel ***** válasza:
98%
Legtöbbször már rég tudják csak nem akartak kellemetlen helyzetbe hozni ,hogy kimondják.
2020. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
9%
Válogatott szereplők, de dokukban az ország minden részérő elmondják többen, hogy a szüleikkel megszünt a kapcsolat a családi coming out után.
2020. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

Először is, nyugodtan adj egy sallert a kis sz@rosnak, mert megérdemli.


Ne engedj az öcséd zsarolásának. Ne tedd meg amit kér, mert sosem fog leállni. Csak a magad dolgát nehezítenéd meg vele. Mondd meg neki, hogy NEM. Egyébként elképzelhető, hogy még ezután sem fog beköpni (azért erre ne alapozz).


A szüleid már egy kicsit nehezebb ügy. Én alapvetően a felvállalás mellett vagyok, de vannak olyan helyzetek, ahol jobb hallgatni. Szerintem próbáld meg kipuhatolni, hogy hogyan állnak a szüleid ehhez a témához (ha még eddig nem tetted meg).


Ha nagyon rosszul reagálnának (pl. megvernének vagy kidobnának), akkor inkább ne mondd el nekik. Ha a "kedves" öcséd esetleg megmutatná nekik a képet, akkor legyen egy jó kifogásod (fent írtak már párat). Például: nagyon részeg voltál, elvesztettél egy fogadást, stb. Esetleg megígérheted nekik, hogy ez nem fordul elő többé. Ja és ezek után legyél sokkal óvatosabb, ameddig náluk laksz.


Ha nem ennyire vészes a helyzet, akkor szerintem jobb elmondani. Keress egy olyan pillanatot amikor mindenki nyugodt, és mondd el. Tudom, hogy ez baromi nehéz (nekem sem volt könnyű), de ha tényleg szeretnek, akkor elfogadnak majd így is. Nem baj, ha előtte rákészülsz egy kicsit a dologra. Olvasgass a neten tippeket, nézz videókat, meg ilyenek. Nekem ezek is segítettek valamennyire. Arra azért számíts, hogy lehet szükségük lesz egy kis időre, ameddig feldolgozzák.


De azt, hogy elmondod -e nekik végső soron te döntöd el. Az is rendben van, ha felvállalod és az is oké ha még vársz vele. Sőt, ha sose mondod el nekik, azzal sincs baj. Én csak arra kérlek meg, hogyha végül elmondod nekik akkor írd majd meg, hogy mi lett.


Amúgy írtad, hogy vannak páran akik már tudják. Szerintem tőlük is számíthatsz némi támogatásra, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá.


Még annyi, hogy attól még, hogy a saját nemedhez vonzódsz nem vagy se beteg, se genetikai zsákutca, akármit is mond itt pár "kedves" hozzászóló. Ugyanolyan ember vagy mint bárki más, se több, se kevesebb. Nem tudom megérteni ezt a fajta hozzáállást, hogy mi jó abban, hogy belekötsz a másikba. Nem tudom, hogy miért jó elfogadás helyett inkább az előítéletekhez ragaszkodni és bántani azt, aki egy kicsit más.

Én mindenesetre szurkolok neked.


18F/bi

2020. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%
Te menj először a szüleidhez, és mond meg nekik, hogy tesódnak van rólad egy gáz képe, amivel zsarol és x dolgot akar veled megvetetni. Legyen ő a szar a szüleid előtt és nyert ügyed van.
2020. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
#23 az a baj hogy nincs olyan hogy a tesóm a szar. A szüleink szemében ő tökéletes csak a körülmények játszanak ellene. Volt amikor a szobámban porszívóztam és a tesóm a saját szobájába levette a tv-t hogy bedugjon egy kábelt és leejtette majd rámkente az egészet. Ráadásul úgy hogy a szüleink a nappaliba voltak és hallották hogy a szobámba porszívózok. Szóvalesélytelen hogy rákenjem a tesómra meg csak azt mondogatnák hogy hüly voltam hogy hagytam hogy a kép elkészüljön és utána még a tesómat kérnék meg rá hogy mutassa meg a képet.
2020. szept. 10. 07:05
 17/46 anonim ***** válasza:
1%
Valószínűleg sejtik hogy ő sikerült jó és ez az oka.
2020. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
2%
Én sem örülnék a szüleid helyében.
2020. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
#19 Egyik híres magyarszínészünk mondogatta, hogy milyen jó, hogy csak lányi lettek, mert akkor ők nem lehetnek ~homoszexuálisok~ mint ő. A vicc az egészben, hogy neje és gyermekei anya pedig leszbikus.
2020. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem mondd el nekik. Ne számíts sok jóra, a leírtak alapján a szülők elég toxikusak. Ha az öcséd mutatja meg a képet, akkor előfordulhat, hogy egy sokkal durvább sztorit magyaráz az ügy mögé és a folyamatos kivételezés miatt lehet, hogy neki ezt mind el is hiszik. Mondd el nekik, hogy mi a valódi sztori. Nem tudom, hogy mennyire lehet durva köztetek ez az egyenlőtlenség és kivételezés, de akár belengethetnéd azt is, hogy az öcséd mennyire durván zsarolt, ha van valami bizonyíték (pl. egy Messenger üzenetváltás) erre. Készülj fel a kérdésekre! Gyakori tévhiteket és kérdéseket kell majd helyretenned. Jobb felkészülni kérdésekre és előre megfogalmazni válaszokat, hogy ne legyen félreértés. A kezdeti sokk és kérdezősködés után hagyd leülepedni a sztorit! Ha nem sejtették ezt korábban (amire lehet esély, ha nagyon gyökerek, akkor lehet ez az oka ennek a kivételezésnek), akkor egy megbotránkoztató hír lehet nekik a bejelentés. Mielőtt bármi komolyra gondolnál, várj pár napot, egy-két hetet. Előfordul, hogy kitagadásról kezdenek hablatyolni vagy valami hasonló komoly "következményről" beszélnek. Ezt általában pár nap alatt elfelejtik, feldolgozzák a dolgot és észreveszik, hogy ez nem tragédia. Ha te mondod el, akkor nagyobb lesz köztetek a bizalom is.


Szerintem jobban jársz, ha elmondod nekik. Az öcsédet pedig a nevemben pofozd fel.

2020. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!