Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam el a szüleimnek vagy...

Mondjam el a szüleimnek vagy várjak amíg kiderül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok jelenleg. Meleg vagyok de csak kevés ember tudja. Augusztusban volt egy kissebb házibuli ahol az emberek 3/4 részét nem is ismertem, volt ott egy srác akivel csókolóztam de se elötte se utána nem is beszéltem vele és a teljes nevét se tudom legalábbis elmondta de hosszú bonyolult német neve van amit részegen nem tudtam megjegyezni. De valaki lefotózta ezt a csókot és ez az ember tudta hogy ki vagyok de nem ismert csak az öcsémet. Az öcsémnek el is küldte a képet egyébként az öcsémmel egyáltalán nem vagyok jóba. Folyton bunkó velem és mindenért kifiguráz. Bármi történik velem abba bele szól hogy így meg úgy kellett volna csinálnom. A tesóm persze nem tudta hogy meleg vagyok. A képet több haverjának is elkülde és pár barátomnak is. Most a képpel zsarol, először csak annyi volt hogy mosogassak el helyette takarítsam ki a szobáját meg csináljak neki kaját de már azt akarja hogy vegyek neki 20ezres pulcsit különben megmutatja a képet a szüleinknek. Én meg nem fogom neki megvenni az biztos de azt se akarom hogy a szüleink megtudják hogy meleg vagyok mert nem fogadnák túl jól. Most nem tudom hogy mi legyen, elmongyam a szüleimnek vagy hadjam hogy kiderüljön?

2020. szept. 9. 22:00
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
92%
31-es. A helyzet adott. A szülők meg fogják tudni, mert egy idő után semmi nem lesz elég a testvérnek. Az a kérdés, hogy hogy tudják meg.
2020. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
92%
De most már a kérdező is írhatna, 4napja felrakta a kérdést és azóta gondolom már sikerült döntenie, hogy mit csináljon.
2020. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
Remélhetőleg elmondta és kidobták otthonról, fölösleges lenne rá több pénzt elkölteni!
2020. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Fejlemény (mert van).


Ma reggel még nagyba gondolkoztam hogy mi legyen és napok óta ezen gondolkozok. Csak rossz tulajdonságom hogy döntésképtelen vagyok nagyon sokszor és persze itt is ez volt. A nap ment tovább nem történt sok dolog. Délután 2 fele még mindig ezen járt az eszem de közbe az instagrammot görgettem. Aztán berontottak a szüleim hogy hát ezt nem hitték rólam és ilyenek közbe az arcomba nyomták tesóm telefonját amin ott volt a kép. Utána 2 óráig vitatkoztunk hogy elfogadható e ez a dolog vagy sem meg hogy normális vagy sem. Után fogtam magam és elmentem sétálni. Fél óra után hazamentem mert nagyon meleg volt. A szüleim a nappaliba ültek a kanapén és dühös arcal bámulták a földet tesóm meg a fotelben ült és unatkozott. Azóta meg nem beszéltünk. Az hogy mi lesz nem tudom

2020. szept. 13. 21:30
 35/46 anonim ***** válasza:
86%
Számítottam arra, hogy bigott gyökérként reagálnak. Miért ne lenne elfogadható, főleg akkor, ha itt a gyerekükről van szó? Sok szerencsét kívánok neked, mert az ilyen gondolkodású embereknél az észérvek és tények nem segítenek.
2020. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem hagyj időt nekik. Tesódról meg annyit hogy mond el a szüleidnek hogy a kedvencük szétküldte a képeket.
2020. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
98%

#15 vagyok.


Szóval megtudták. Lehet, hogy nem úgy történtek a dolgok ahogy tervezted, de a lényeg, hogy mostmár tudják. Először is engedd meg, hogy gratuláljak neked, mert igenis bátor voltál. Lehet, hogy direktbe nem mondtad el nekik, de szerintem jól kezelted a helyzetet. Amikor szembesítettek a dologgal nem álltál neki kifogásokat keresni (pedig kaptál pár jó ötletet), hanem felvállaltad, ráadásul ki is álltál az igazad mellett. Nagyon jól csináltad!


Hogy ezután mi lesz, azt senki se tudja. Szerintem adj a szüleidnek egy kis időt. Ha kicsit lenyugodtak a kedélyek, majd felajánlhatod nekik, hogy szívesen beszélgetsz velük erről a témáról, válaszolsz a kérdéseikre, stb. Az mindenesetre jó jel ha nem dobtak ki egyből. Viszont ez a dolog most őket is sokkolta, lehet nem is kicsit. Ezt a helyzetet nekik sem könnyű megemészteni. Én azt javaslom, hogy legyél velük megértő és kedves (azt olvastam, hogy a szülők ilyenkor egyfajta gyászfolyamaton mennek keresztül). Viszont ha elkezdenek érdeklődni, akkor legyél velük nyitott és válaszolj a kérdéseikre, még akkor is ha nem túl értelmesek.


Ami az öcsédet illeti, elég nagy szemét. Én az irányultságomat legelőször a húgommal osztottam meg és eszébe sem jutott visszaélni vele. Mondanám, hogy verd meg egy kicsit (pedig amúgy békepárti vagyok), de ha most nekiállsz helyretenni őt, akkor valószínűleg másnap már csomagolhatsz is. Azt esetleg megemlítheted a szüleidnek, hogy mielőtt az öcséd megmutatta ezt a képet, azelőtt egy darabig zsarolt vele. Ha ez sem érdekli őket, arra nehéz mit mondani. Mármint, amit az öcséd csinált, az konkrétan bűncselekmény, de legalábbis rohadtul erkölcstelen.


Sajnálom, hogy a szüleid így kivételeznek öcséddel. De akárhogy is tegyenek különbséget köztetek, te semmivel sem vagy kevesebb, mint ő. Sőt, morálisan jóval magasabb szinten állsz.


Könnyen lehet, hogy az elkövetkező időszak nem lesz könnyű számodra. Ha úgy érzed, próbáld meg igénybe venni annak a kevés embernek a támogatását, akik már tudják. Ők valószínűleg képesek lesznek segíteni. Ha akarod, nekem is írhatsz privátot, szívesen beszélgetek veled és adok tanácsot vagy mondok pár jó szót, ha az kell neked.


Akármit is mondjanak a szüleid vagy itt néhány hozzászóló, te úgy vagy jó, ahogy vagy. Nem a te hibád, hogy ilyennek születtél, nem te választottad. Sajnos mindig lesznek olyan emberek, akik emiatt fognak utálni, de ez van. Azok alapján, amiket írtál, úgy látom neked már sikerült elfogadnod magad és ez nagyon jó.


Kitartást, bízok benne, hogy a szüleiddel majd javul a helyzet. És gratulálok még egyszer!

(Na, már megint sikerült kisregényt írnom.)

2020. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
97%

❤️ kitartást kívánok neked és írj majd a további fejleményekről, gondolok rád!


Szörnyen sajnálom, hogy nem elég, hogy meleg vagy és ezzel ilyen szülők elé kell állnod, de hogy még a testvered is ennyire aljas féreg legyen (már bocsánat)..

2020. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves a testvéred, ha szabad kérdeznem?
2020. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Decemberbe lesz 17
2020. szept. 14. 22:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!