Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jómódú családok! Ti kölcsön...

Jómódú családok! Ti kölcsön adjátok drágább autótokat gyermeke(i)teknek?

Figyelt kérdés

Jómódú család : emeletes ház, több autó, lehetőség szerint nem olcsóbb mint 10 millió forint egyik sem.


Ha igen, milyen feltételekkel?


2020. szept. 12. 07:08
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
40%
Előszőr olcsó autót vettünk neki mert úgyis tele lesz sérülésekkel amíg normálisan megtanul vezetni.
2020. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
87%

Ismerek ilyen családot (jobban mondva pont a gyereket) 2millios autóval jár, választhatott volna bármilyen típust szint, árkategóriát, egy feltétel volt, hogy neki kell fenntartania.

Jelenleg egyetemista, dolgozik suli mellett, mert ilyen extrákat mint az autó költségei nem fizetnek neki, “csak” ruha, suli, kaja, stb.

Az apja akinek több luxus autója van, azt mondta, hogy mint egyedüli gyerek, Azzal a pénzzel ami befolyik neki a vállalkozásukból majd később bármelyik kereskedést megveheti nem csak autót, és ha ennyi pénze van valakinek, meg kell tanulnia annak az értéket. Tudnia kell, mennyit keres egy átlag ember és az mire elég.

A kocsikat egyébként kipróbálásra bármikor elviheti, de pl. Suliba, munkába nem.

2020. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. szept. 12. 09:51
 24/51 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, miért vájkálsz más családok életében...???


Attól mi lesz neked jobb, ha erről mások bármit is írnak?

2020. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
47%
Egy szakadt 16 eves Golfom van, eszembe nem jutna apam 20 millios csodajat vezetni, nem hianyzik hogy osszetorjem friss jogositvannyal. 25/L
2020. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim válasza:
22%
Én régebben mindenkinek kölcsönadtam, már úgy értem nem vadidegennek de akiket ismertem, kolléga, barát stb. Egy halom bírságot csináltak és mindig üres tankkal hozták vissza. Ezért leszoktam róla.
2020. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
17%

"Miből gondolod? Mint írtam, a tanulásra és lakásra már most teszünk felre"


Ebből gondolja. Aki félre tesz azt nem fenyegeti az a veszély, hogy milliárdos lesz. Én egyáltalán nem vagyok az, de magyar viszonylatban magas jövedelműnek számítok és soha nem tettem félre semmire, mert tudtam hogy következő hónapban sem fogok nélkülözni.

Egyértelműen az ember mentalitásából, gondolkodásmódjából leszűrhető, hogy van-e elég pénze, vagy úgy él mint te, hogy tegyünk már félre, mert hátha holnap nem lesz.

2020. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
39%

Az interneten vagyunk, úgyhogy mindenki azt mond, amit akar, de az biztos, hogy a klasszikus értelemben vett jómódú emberek sose írnának ilyet, hogy nem kell ésszel bánni a pénzzel és megtakarítani :)


Az újgazdag réteg persze más, de ők újszerű módon is jutottak pénzhez....

2020. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Utolsó! Senki nem írta, hogy nem kell takarékoskodni, de nem úgy, hogy kuporgatunk pénzt tanulmányokra. Ez nem az ő körük
2020. szept. 12. 15:32
 30/51 A kérdező kommentje:

"Egy szakadt 16 eves Golfom van, eszembe nem jutna apam 20 millios csodajat vezetni, nem hianyzik hogy osszetorjem friss jogositvannyal. 25/L"


Apádnak a legjobb esetben 20 millió régi román lejes kocsija van, amit ha összetörsz sem gond (kb 130 ezer forintot ér).

2020. szept. 12. 15:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!