Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg az apám...

Miért nem érti meg az apám hogy utálok vezetni?

Figyelt kérdés
Normálisan megmondtam neki hogy nem szeretek autót vezetni, mert nekem nem jön be a dolog. Azóta úgy kezel mintha valami szemét bűnöző lennék, és állítása szerint egy teljesen értéktelen ember lesz abból aki nem autóval közlekedik. Ott ahol élek nagyon jó a buszközlekedés, a közlekedésem meg van oldva, tehát nem kell neki minden nap engem fuvaroznia. Amúgy az egész család az ő oldalán áll, emiatt utál mindenki,mit tegyek?

2020. szept. 12. 20:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 24 éve van jogsim, és az első pillanattól kezdve utálok vezetni, pedig szinte minden nap megyek. :D
2020. szept. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
97%
Ne hagyd magad. Engem is mindenki nyúz,meg b.szogat,hogy miért nem vezetek.. egyszerűen félek, bamba vagyok és indíttatásom sincs rá. Egyedül a férjem támogat,aki rendőr.. szerinte ha úgy érzem nem menne,ne erőltessem. Van elég baleset így is.
2020. szept. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon szeretek vezetni, viszont annyi hülye van az utakon hogy az elképesztő... Ha tehetem akkor elkerülöm a vezetést, mert nincs kedvem egy idióta miatt meghalni.
2020. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
63%
Tobb mint harminc eve szereztem meg a jogositvanyomat a ferjem kovetelesere,de soha nem voltam hajlando vezetni.Sem kedvem,sem szuksegem nem volt ra.Es nem is ereztem magam biztonsagban,ha vezetnem kellett.Egesz eletemben osszesen nem vezettem tobbet harom-negy oranyi utnal.Sok evvel ezelott kulfoldre koltoztem,es itt erzem a jogsi hianyat.A tavolsagok,az egesz eletvitel itt megkovetelne az autot.Bar mindent meg tudok oldani tomegkozlekedessel vagy taxival,de nagyon beszukiti az eletlehetosegeimet az auto hianya. Ma mar nem adnam fel ilyen konnyen.A kezdo vezetok bizonytalansaga idovel elmult volna,es most sokkal szabadabb lennek (az utazast illetoen)Te sem tudhatod,hogy hova sodor az elet.Ha most nem szerzel rutint,kesobb banni fogod.
2020. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

4 kategóriám is megvan, mert hátha kell a jövőben. Nem igazán szeretek vezetni, csak akkor megyek és oda ahova kell, azt is alaposan megtervezve.

Sokan fel sem fogják, hogy 100 lóerős egy tonnás vasdobozban 90-nel repeszteni mekkora felelősség és mekkora balesetek lehetnek belőle. Én ezért utálok vezetni, meg a vezetési morál miatt is, hogy ha véletlenül pici apróságot csinálok, már ledudálják az ember fejét az idegbeteg faszok.


Vezetni mondjuk manapság kell, legalábbis amíg nem lesznek full önvezető autók. Úgyhogy ne dobd el a vezetést, de alakítsd magadra. Csak akkor menj és oda ahova akarsz. Amúgy meg busz vagy közösen menjetek és vezessen más stb. Keress magadnak valami neked tetsző kocsit, az sokat javít a helyzeten, meg az automata váltó is. Mikor lecseréltem a kéziváltós kocsimat 2x boldogabb lettem. Annyira felesleges és hülyeség a kéziváltós autó, az emberek 90%-ának tökéletes lenne az automata. Pedig jól vezetek, sőt kifejezetten, de attól még az ember utálhatja, hogy jól csinál valamit. A munkámat se szeretem hiába vagyok jó benne.

2020. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ne hagyd hogy cseszegessen emiatt. Az idősebb generáció még bele van kettyósodva ebbe a vezetés mániába valamiért. Nekem is nehezen fogadják el, hogy hiába van jogsim, nem akarok vezetni. Nem, egy kicsit sem. Nem, itt az utcában sem. Igen, jó a bkv. Sokszor el kell mondani nekik.
2020. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

15. vagyok. Az a baj, hogy már így is rettenetesen sok olyan ember van kint az utakon, akiknek nagyon nem kéne volánhoz ülnie... Az autósok nagyon része vadb*rom, én félek tőlük. Vagy azért, mert felelőtlenek és nem is tudnak vezetni. Vagy a másik felük meg türelmetlen, ha túl lassú vagy vagy csinálsz valami kis hibát, rögtön behisztiznek vagy kioktatnak, dudálnak mint az elmebeteg. Hát nekem erre semmi szükségem, hogy rajtam vezessék le a munkahelyi/családi frusztrációjukat.


Hogyha negyed ennyi ember venne autót és sokkal kevesebben lennének az utakon, én is szívesebben használnám ki a jogsimat, amit nagy nehezen megszereztem, de budapesti vagyok és itt talán a legrosszabb. Ha meg mondjuk valahová vidékre akarnék leutazni, akkor meg menjek rá az autópályára... pfff kösz nem.


Ráadásul azt sem értik meg az autósok, hogy a nagyvárosok sokkal élhetőbbek lennének, ha nem mindenki az autójával menőzne, hanem mondjuk vonatra szállna, vagy bringázna.

2020. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek vezetni, de a lustaságom rávesz. Jogosítványt akkor szereztem, mikor már a második gyerekkel voltam terhes, és beláttam, hogy azért autóval sok minden könnyebb lenne. Ha ott a férjem, én nem vezetek. Nem azért, mert utálom, ha mellettem ül, hanem mert örülülök, hogy most nem muszáj.

A vőm környezetvédelmi okból nem ül autóba, még utasként sem. Csak tömegközlekedéssel, biciklivel és gyalog jár. (Azért megnyugtatott, hogy el tud képzelni olyan helyzetet, amikor szükséges autóba ülni...) A lányom levizsgázott a KRESZ-ből, és nem folytatta az autósiskolát. Köszönte szépen, ő se akar autót vezetni. Ettől még (viszonylag) normális és nagyon rendes emberek mind a ketten. És valóban nem növelik a dugókat és nem rontják tovább a budapesti levegőt.

Örülnék, ha sokan gondolkodnának így.

2020. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
30 evesen lett meg a jogsim ferfikent, mas meg 17 evesen mar fut, hogy mielobb letegye. Hat engem ez nem erdekel. Letettem, kesz, most mar senki nem cse*egethet emiatt, viszont fix hogy nem veszek autot, penzkidobas az egwsz. Ha nagyon muszaj, akkor berlek, igy is tobb olyan tanulmany van amely arrol ir, hogy a mi generacionk mar nem akar autot. Inkabb megosztja egymassal, vagy berel, de most azert hogy a varosban alljak a duhoban, es ne tudjak sehol leparkolni arra meg minek. Felvagni nwm fogok, mert nincs kinek. Teljesen jol megvagyok a BKV-val, vonaton pedig ihatok, es nem okozok balesetet. Elvezd te is az eletet.
2020. szept. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

30 évesen csináltam meg jogsit szülői nyomásra, illetve azért, mert mivel a családi cégnél melózom, nem volt képem nemet mondani.

Nehezen lett meg a jogsim, és ez elejétől kezdve rühellek vezetni. Többen mondták, hogy meg fogom szeretni, csak még jobban megutáltam. Nehezen koncentrálok, utálok többfelé figyelni, egyszerűen stresszel, és igazán szükségem sincs rá.

Apám igazi beszűkült ember, aki szerint a férfi vezet, szerel, tehát igaz férfi! ami viszont nevetséges, hogy szintén nem vezető (de jogsival rendelkező) anyám érvelt legjobban a vezetés mellett.

Mivel ő sem vezet, azzal jött, h hát férfi vagyok, ezért tudnom kell vezetni (???), aztán azt mondta,h mivel fiatal vagyok, vezessek (sztem ő is fiatal volt, mikor feladta).

Ennyi. nem lehet mit tenni ilyen szülőkkel. ami engem nagyon felháborító, h 1 percig nem foglalkoznak azzal, h szeretek-e vezetni, stresszel-e, csak erőltetik. ezzel annyit mindenképp elértek, h igyekszem majd minél messzebbre költözni innen, és el fogom égetni a jogsimat.

2022. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!