Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek,akiket megkülönbözte...

Testvérek,akiket megkülönböztetve neveltek.Vitte valamire az elkényeztetett fél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden: Tesóm mindent megkapott,én még ruhát se..vagy megdolgoztam érte vagy abba jártam,amit kaptam valamilyen eseményre.Egy évbe 3-4 alkalommal volt ilyen max. Ha különórát akartam venni,mert nem ment a matek,akkor dolgoznom kellett,hogy tudjak járni.Tesómnak fizetve volt,kapott autót,és fizették a jogsiját..az én pénzemből(jogsi)! Ezt utólag tudtam meg,amikor hiányzott a félre tett pénzem..

Mára felnőttünk mind ketten.Diplomások vagyunk. Én dolgozom,külön élek,Ő otthon él anyukával,aki mos rá,főz rá,takarít,fizeti a benzin költséget,ruháztatást stb. Csak olyan munkát vállalna el,ami home office.Ő nem jár be sehova...ja és 26 éves.

Nálatok vitte valamire az a fél,akivel ennyire másképpen bántak?


2020. szept. 14. 15:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ohhh hat nalunk meg durvabb volt a megkulonboztetes...bar a kerdezoje se semmi.

De eleg volt csak 1 mondatot megragadnom toled: Te lany vagy es anyuddal is ez tette az o csaladja akinek szinten fiu tesoja volt!?

Ergo az van, mint nalunk, a no a lanygyermek ertektelen, csak a fiu a tronorokos az ertekes. Igy a fiut kell tamogatni, a lany boldoguljon ahogy tud. Kb mint 150-200eve azsiaban...azon a szinten vannak ok is.


En mindegyikkel megszakitottam a kapcsolatot, varom a temetesuket.

2020. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet láttam, ott is a fiú javára és a lány kárára. A srácnak több irányban is lett volna tehetsége, de nem tud érvényesülni; pedig nem lenne lusta se, csak nem bír kilépni a komfortzónájából.
2020. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Rühellem ezt írni, de az ismerősi, rokoni körben én is azt látom, láttam, hogy a fiútestvér mindig kivételezett volt és a lánytestvért alárendelték.

Pl. lányrokonomnak kötelező volt a fiútestvére lakását takarítani, mert az nem volt hajlandó rá. Ha nem tette meg jött az érzelmi zsarolás.

2020. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem van megkülönböztetve a húgától. Ő a kivételes eset, amikor az idősebb testvér aki ráadásul férfi, hátrányban van.

Amit én látok: anyósom a férjemet kizárólag támasznak, mankónak használta. Anyagilag tette mindezt és a férfias házimunkák elvégzését kérte tőle. De hogy ne akarjon máshol lakni, biztosított azért kényelmet is mint némi takarítás rá illetve főzés, ruhamosás amit ugye nem neki kellett mondván a nő dolga ezek... Na az érdekes, hogy a huga ugye a női szereplő, és bár tőlem is a "női" munkákat elvárták, a hugitól nem. A huga otthon lakik még, 26 éves. Bár dolgozni eljár, semmi más dolga nincs a világon otthon. Semmiféle női kötelessége mint a házimunka nem vár rá, mert megcsinálják helyette és nem is várják el, mondván mindig: majd ha elköltözik, elég lesz akkor... Majd ha pasija lesz... A csaj azt mondja: sosem költözik el. Férjemtől anyósom szedett be lakbért. Csekély összeg, de ugyan ezt a csekély összeget nem kérte el a lányától, pedig az is dolgozott már. A lányáról van fb-n vagy 30 kép, hogy mennyire szereti és idézem egy a lánya képe alatti hozzászólását: "te vagy az életem és boldogságom". Fia sehol... A fiáról 3 kép van összesen és amikor a lányával fényképezkedett a születésnapi bulin, a fiával egyet sem akart csinálni. Külön hívtak meg minket egyszer vacsorázni, mert a lánya nem akar minket látni és az összeszervezte a saját buliját anyósom párjáéval amire a nagy család elszokott menni. Ahova a lábunkat sem tehettük be. Anyósom sosem invitálja a fiát haza. Évi 2szer max. Amikor segítségre volt szükségünk, a lánya felé tanúsított "együttérzésből" inkább elnézte volna azt is, hogy a híd alá megyünk. Sosem ejtette ki a száján, hogy hozzájuk mehetünk ha baj van. Rájuk semmiben nem lehet számítani. A lánya az első, a tökéletes és ő irányít náluk... Illetve teszem hozzá, anyósomnak van döntés joga nyilván, és az ő döntése, hogy eltávolítja a fiát maguktól. Csak addig volt jó és csak addig favorizálta amíg hasznot látott belőle. A lánya pedig presztízs, akivel villoghat a neten és akivel el akarja a világnak hitetni, hogy ő a tökéletes anya, aki egy tökéletes gyereket hozott össze.

Sajnos a neten sokan el is hiszik nekik. De én láttam, hogy mese habbal és hogy tökéletes anya milyen tökéletesen félre lökte a hasznot nem hozó gyerekét, aki a saját lábára mert állni.

2020. szept. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. A mire vitte kérdésre lemaradt a válasz:

Gyári melós, vett magának autót. Ez nagyon tiszteletre méltó teljesítmény a családja szemében. Igaz, hogy a bátyjának már saját lakása is van, járművek, komolyabb a munkaköre, mégis a huga teljesítményétől vannak elájulva.

2020. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az öcsémet kényeztetik el, mert ő a legkisebb gyereke a szüleimnek, aki ráadásul az egyetlen pici fiacskájuk is egyben. Nem tanul, nem segít semmit otthon, úgy beszél a szüleinkkel meg velünk, a testvéreivel is, mint a ronggyal, ha valami nem az ő szája íze szerint alakul vagy éppenséggel nem kapja meg az n+1 felesleges játékot/kiegészítőt vagy meg van kérve valamire, kivágja a hisztit, bömböl, ordít, csapkod, tör-zúz, verekszik, anyámék meg le se szarják, mindig mi vagyunk leordítva, ha megmondjuk a kiskirálynak, hogy legyen szíves emberi lény módjára viselkedni. Igazából engem nem tud érdekelni, nem az én gyerekem, az meg, hogy az öcsém, nem jelent mára semmit. Amilyen barátai vannak, középiskolás korára egy drogos senki lesz, de ha a szüleinket nem érdekli, akkor engem sem fog.
2020. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!