Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnal, ha ezért...

Mit reagálnal, ha ezért behívna a 18 éves lányod matektanára fogadóórára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sikerült összetűzésbe kerülni a matek tanárommal a suliba, aki idén kezdett tanítani minket. Ugye a tanárról tudni kell, hogy csak azt a megoldási módszert várja el, amit ő tanított, ha felesleges kitérőt teszel a számolásbqn, vagy ne adj isten kolis felzárkóztatón tanultat alkalmazol elkezd ordibálni, hogy te honnan tudsz olyat, ő ezt nem mondta.

És én házi feladatban térbeli pitagorasz tételt használtam a testátló számításához, de mi órán úgy csináltuk,hogy két sima pitagorasz tétellel számoltuk ki a testatlót két lépésben. És tanárnő meglátta, hogy olyan módszert használtam, amit ő csak nem is említett. Nyilván belekötött, hogy honnan tudtam, mondtam általánosban matek szakkörön volt róla szó. Az a tanár meg felkapta a vizet, hogy tuti nem, kolis felzárkóztatón tanultam ezt és ez káros. Én meg azt mondtam, hogy ha ennyire csak azt tudhatjuk, amit ő elmond simán taníthatná az elsős anyagból azt, hogy hogy kell leírni a számokat.

És most lehet be akarja hívatni anyut, mondván, hogy tiszteletlen voltam és hogy "nem figyelek, ezért a felzárkóztatóra járok a koliba másik tanárhoz és ez összezavar".


Ti mit szólnátok, ha a gyereketek tanára ilyen indokkal akarna fogadó órára hívni?


2020. szept. 30. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
91%
Annyit mondanék hogy: Gratulálok.. nevetnék egyet és elmennék haza..
2020. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
93%
Szülőként tanárnak azt mondanám: "örülök hogy ilyen kreatív gyermekem van, ez a többutas problémamegoldás, kreatív gondolkodás nagy hasznára válik majd az életben" és "nagyon örülök, hogy gyermekem megvédte sajátmagát a megoldása jogosságát illetően, nagyon büszke vagyok rá".
2020. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
90%
Matek tanárként tudnia kellene, a matematikában több megoldás is létezhet.
2020. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
85%
Mondd el anyádnak a szotorit, hadd röhögjön ő is egy jót.
2020. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
15%

Nos, a számonkérésnek vannak szabályai. Ha az elvárás az, hogy x módszerrel számolj, akármilyen jó vagy egyszerű bármilyen másik és ugyanolyan jó az eredmény is, a feladatod elégtelen.

Emellett valóban tiszteletlen voltál, illő lenne elnézést kérned.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha 18 éves vagy, magyaran nagykorú, milyen jogon hívná be a szüleidet.

2020. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim válasza:
93%
Én a másik végletről tudok beszámolni. Viszonylag jó gimibe jártam, ahol nekem meg volt engedve, hogy azt csináljak matekórán, amit akarok. Csináltam is: matekoztam. Nem középiskolás fokon. Persze a dolgozatokat nekem is meg kellett írnom. Sose volt belőle probléma, hogy hogyan oldottam meg a feladatokat.
2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 A kérdező kommentje:

Megírtam anyunak a sztorit, aki az óra után fél órával már kapta is az e-mailt a tanártól... XD

Egyébként nem a pitagorasz tétel a fő anyag, hanem a szögfügvények, csak néha erre is szükség van, ha hiányzik az adat... Bár nem értem min lepődök meg. Osztálytársamba azért kötött bele, mert a négyzet alapú gúla felszínénél a palástra nem azt mondta, hogy "négy háromszög"

2020. szept. 30. 10:45
 18/85 anonim ***** válasza:
100%

16-os:

Igen, az ilyen ember valóban Tanár. Nagybetűvel. Bár minél több ilyen lenne!

2020. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk ez úgy volt, hogy lehetett más módszert használni, de akkor be kellett bizonyítani a helyességét. A tanult módszereket meg bizonyítás nélkül lehetett használni. Ha egy csöpp esze lenne a tanárodnak, akkor ő is ezt mondaná, de mivel nincs neki, ezért marad az autoriter ordibálás.


A szüleidet te ismered, de szerintem jobb, ha te meséled el nekik a sztorit, mert az ember hajlamos azt a verziót elhinni, amit először hallott. Ha esetleg a tanár kifelejtene pár részletet. Persze ezt még felülírhatja az, hogy egyes szülők inkább a tanárnak hisznek, akkor persze nem tudsz mit csinálni.

2020. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
81%

Hasonló volt nálunk is kémián , nálunk a kémia tanár szülőire ment be pattogni , hogy mennyire tiszteletlen az osztály . Mivel apummal élek ő jár a szülőire és ő is meg jó pár szülő el beszélgetett a kedves tanárnővel , hogy a feladat meg lett oldva helyesen akkor mi a fene baja van azzal , hogy hogyan lett meg oldva .

Apum amikor haza ért szülőiről mondta , hogy mi volt és hozzá tette , hogy na ez a tanárnő pont egy olyan tanár aki nem gimibe való , ha ennyire köti az ebet a karóhoz mennyen egyetemre tanítani vagy emelt kémiát tanítson .

2020. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!