Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnal, ha ezért...

Mit reagálnal, ha ezért behívna a 18 éves lányod matektanára fogadóórára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sikerült összetűzésbe kerülni a matek tanárommal a suliba, aki idén kezdett tanítani minket. Ugye a tanárról tudni kell, hogy csak azt a megoldási módszert várja el, amit ő tanított, ha felesleges kitérőt teszel a számolásbqn, vagy ne adj isten kolis felzárkóztatón tanultat alkalmazol elkezd ordibálni, hogy te honnan tudsz olyat, ő ezt nem mondta.

És én házi feladatban térbeli pitagorasz tételt használtam a testátló számításához, de mi órán úgy csináltuk,hogy két sima pitagorasz tétellel számoltuk ki a testatlót két lépésben. És tanárnő meglátta, hogy olyan módszert használtam, amit ő csak nem is említett. Nyilván belekötött, hogy honnan tudtam, mondtam általánosban matek szakkörön volt róla szó. Az a tanár meg felkapta a vizet, hogy tuti nem, kolis felzárkóztatón tanultam ezt és ez káros. Én meg azt mondtam, hogy ha ennyire csak azt tudhatjuk, amit ő elmond simán taníthatná az elsős anyagból azt, hogy hogy kell leírni a számokat.

És most lehet be akarja hívatni anyut, mondván, hogy tiszteletlen voltam és hogy "nem figyelek, ezért a felzárkóztatóra járok a koliba másik tanárhoz és ez összezavar".


Ti mit szólnátok, ha a gyereketek tanára ilyen indokkal akarna fogadó órára hívni?


2020. szept. 30. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező: Én sem akartam a matekkal semmit sem kezdeni, leginkább csak a tanár miatt jártam faktra, mert érdekesen tartotta az órákat. Utólag mégis azt mondom, hogy jól jártam azzal a heti +3 órával, mert 1. megszerettem a matekot 2. később többször jól jött. Csak emiatt ne vesd el, mint lehetőség. Tudom, több idő, több tanulás és ezek érettségi előtt sokat érnek.
2020. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 A kérdező kommentje:
Ha faktra mennék az plusz két óra lenne. Viszont akkor le kéne adnom egy olyan faktot, ami kell is. Vagy ha idén teszek előrehozott érettségit infóból, akkor jövőre felvehetem a matekot faktnak, illetve most félévkor leadhatom a kettő infót, felvehetem helyette a matekot, és ugyan úgy bejárhatok infóra, csak az már túl sok lenne.
2020. okt. 1. 15:21
 73/85 anonim ***** válasza:
92%

De mi a fenéért zavarja ha mas tanárnál tanultad volna? Ahogy leírtad úgy tűnik ezert akadt ki. Még az általanos sulis tanarra is féltékeny. Meg a kolis szakkör vagy milyen tanarra is. Tiszta gáz.

Irták páran hogy biztos a módszer a baj, hogy nem akarta a kérdezo alkalmazni. De az en ertelmezesem szerint csak arról van szó hogy egy kis reszeben a feladatban csinált másképp valamit, tehát nem az egeszet oldotta meg máshogy. Igy csak egy irigy dögnek tűnik a tanar. Valóban mostanaban sokat megengednek maguknak a diakok, de ebben az esetben en is kiakadtam volna, arra nagyon harapok ha hazugnak neveznek.

2020. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 babyboom567 ***** válasza:
84%
röhögnék
2020. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
82%
Ezért tart itt a világ ahol tart. Pont ezért a viselkedését olyanok a mai gyerekek amelyeket itt olvasok. Nem csak a kérdezőre hanem nagyon sok valaszolóra igaz.
2020. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 A kérdező kommentje:
Kedves 19:15-ös, ezt hogy érted?
2020. okt. 1. 19:28
 77/85 anonim ***** válasza:
80%
Kiröhögném, és közölném, hogy nem, nem én megyek az ő fogadóórájára, hanem ha akar valamit, jelentkezzen a titkárnőmnél fogadóórára a (.....) telefonszámon.
2020. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 oddbarbie1975 ***** válasza:
95%
Érettségin mi lesz? Ott van egy központi megoldókulcs. Amit a diákok nem látnak. Ha nem úgy oldják meg a feladatokat, ahogy le van írva akkor megbuknak? Ott is többféleképpen meg lehet oldani a feladatokat.
2020. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
39%
A régi érettségik megoldókulccsal fennt vanak (legálisan) a neten, átmazsolázol párat és kész. Puszta kíváncsiságból:Milyen szakra mész kérdező, hogy infófaktos vagy de nem matekos?
2020. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 Bobin válasza:
100%

Végighallgatnám a tanárt és mikor befejezte megkérdezném van e még valami amit szeretne mondani. És illedelmesen megkérdezném hogy a lányom matek tudásával van e probléma. Majd elköszönnék.

Nem kell ettől betojni. Nem csináltál semmi extrát. Kicsit nyers volt a példa amivel érveltél és ezt zokon vette. De megértelek! Bolond a tanár! Van ilyen!!

(50 éves) 3 gyermekes.

2020. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!