Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnal, ha ezért...

Mit reagálnal, ha ezért behívna a 18 éves lányod matektanára fogadóórára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sikerült összetűzésbe kerülni a matek tanárommal a suliba, aki idén kezdett tanítani minket. Ugye a tanárról tudni kell, hogy csak azt a megoldási módszert várja el, amit ő tanított, ha felesleges kitérőt teszel a számolásbqn, vagy ne adj isten kolis felzárkóztatón tanultat alkalmazol elkezd ordibálni, hogy te honnan tudsz olyat, ő ezt nem mondta.

És én házi feladatban térbeli pitagorasz tételt használtam a testátló számításához, de mi órán úgy csináltuk,hogy két sima pitagorasz tétellel számoltuk ki a testatlót két lépésben. És tanárnő meglátta, hogy olyan módszert használtam, amit ő csak nem is említett. Nyilván belekötött, hogy honnan tudtam, mondtam általánosban matek szakkörön volt róla szó. Az a tanár meg felkapta a vizet, hogy tuti nem, kolis felzárkóztatón tanultam ezt és ez káros. Én meg azt mondtam, hogy ha ennyire csak azt tudhatjuk, amit ő elmond simán taníthatná az elsős anyagból azt, hogy hogy kell leírni a számokat.

És most lehet be akarja hívatni anyut, mondván, hogy tiszteletlen voltam és hogy "nem figyelek, ezért a felzárkóztatóra járok a koliba másik tanárhoz és ez összezavar".


Ti mit szólnátok, ha a gyereketek tanára ilyen indokkal akarna fogadó órára hívni?


2020. szept. 30. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
87%
Marekba ilyen nincs hogy ezzel vagy azzal csináld meg. Több tízfajta lehetőség van
2020. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
13%

31!


Ha a tanár azt mondja, x módszerrel csináld meg, akkor az a feladat és tök mindegy, hogy van e még 135 másik megoldási módszer.

2020. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
83%
Még ilyet egy tanártól sem hallottam, pedig nem csak a 8 általánost jártam
2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
25%

21,26-os


Csak remélem, hogy te nem vagy tanár.

Ha az vagy, akkor elvileg kellett volna pszichológiát tanulnod.

Olvass sokat Vekerdy Tamástól és Ranschburg Jenőtől, Mérei Ferenctől. Akkor megérted, miért írtam, amit írtam. Addig kár is több szót vesztegetni a hülyeségeidre.

2020. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
5%

Olyan emberekkel, akiknek nincs elég eszük felfogni hogy adott feladatot adott módszerrel kérnek, nem vitatkozom.


További jo szorakozast.

2020. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
92%

Jól tetted, hogy megelőzted a tanárt azzal, hogy megírtad a szüleidnek, mi volt! Egyrészt így látják, hogy nem mismásolsz, másrészt így egyből megismerhették a másik oldalt is. Nem úgy mész haza, hogy a szülőben több órát dolgozott már a tanár levele.

Nálunk a matektanár külön kiemelte, ha valaki más úton jutott el a helyes megoldáshoz. Sokszor ki is hívta a táblához az illetőt, hogy magyarázza el az ő módszerét. Ha jó volt a gondolatmenet, elfogadta. Ja, ő egyszerre tanított kisegítő suliban és vitt emelt matekos csoportot egy erősebb gimiben.

A matek pont az a tárgy, ahol több úton is el lehet jutni a helyes megoldásig és az egyik legnagyobb hiba szerintem úgy kezelni, hogy vannak a számok, van a képlet, utóbbiba gondolkodás nélkül be kell helyettesíteni az előbbit és ez az egyetlen és üdvözítő megoldás. Mert attól még, hogy sokszor csak ennyi kell egy feladat megoldásához, könnyen szembe jöhet egy olyan helyzet, amikor kreatív megoldásra van szükség. Ha ezt a képességet kiölik a gyerekből, hogy várják el később, hogy önállóan képes legyen problémát megoldani?

Megjegyzem: nekem volt már egy pár különutas feladatmegoldásom, de amikor azokat csináltam, akkor az tűnt a leglogikusabbnak. Eszembe sem jutott, hogy a tanár más megoldást vár.

2020. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
96%
#35: Ha van egy új tananyag és egy példa feladat, ami után feladnak egy olyat, ahol már a gyereknek önállóan kell megoldani, abban az esetben még talán elfogadható lenne ez az álláspont. De itt nem ez volt, hanem hogy a kérdező jól, de elegánsabban oldott meg egy geometriai feladatot a sok közül. Ha el tudja magyarázni, hogy miért jó úgy, akkor miért baj az. A geometria pont olyan szerintem, ahol a megoldásnál sok múlik az egyén látásmódján. Az egyik síkokban gondolkodik, a másik térben.
2020. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 A kérdező kommentje:
De nem a pitagorasz tétel volt a lényeg emberek, hanem a szögfügvény😅
2020. szept. 30. 11:51
 39/85 anonim ***** válasza:
96%
Én is anno úgy tanultam a matekot, hogy sokféle megoldással el lehet jutni az eredményhez, a lényeg hogy érthető legyen a levezetés, hogy mi alapján lett meg a végeredmény. Fura hepciás egy tanár, ha ezen kiakadt.
2020. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
82%
Hacsak nem matematikus lesz a gyerek, nem krvára tökmindegy, hogy jön ki a megoldás?? Ez a baj a mai iskolákkal, meg tanárokkal, tisztelet a kivételnek, ami jó esetben pl. a Waldorf. Robotot csinálnak a gyerekből, megalázzák, véletlen sem az a lényeg, hogy jó a megoldás, hanem az, amit esetleg másképp csinált. Szánalom. Könyvek szólnak erről, hogy a mai iskola nem kiemeli, hanem elnyomja az embert. Csak azt nem értem, aki olyan szar elveket vall és idegbeteg, miért lesz tanár.
2020. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!