Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 8 évest gyereket falun...

Egy 8 évest gyereket falun belül ha viszik, hozzák a suliból akkor az elkényeztetés jele?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:42
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
44%
engem oviba se hordtak kocsival. suliba konkrétan 1 esetre se emlékszem. gondolom meg van az oka annak hogy ezt a gyereket kocsival viszik minden nap, de egyszer abba kell hagyni. unokatesómékat kb nyolcadikig hozták-vitték, az lett az eredménye, hogy nem ismerték a saját falujukat. fogalmuk se volt hogy lehet eljutni a-ból b-be, bárhol eltévednének. ez elég ciki
2020. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
92%

"mert falusi életben sokkal több megpróbáltatást kell kibírnia, mint egy városi ficsúrnak" - na, ez vicces volt! Én falun nőttem fel, de Budapesten jártam egyetemre és azóta is itt élek. Én pont az ellenkezőjét látom! Budapesti gyerekek önállóan közlekednek a forgatagban, jelzőlámpás kereszteződésnél, troli, villamos, metró stb. nem akadály.

Én mikor 19 évesen Pestre kerültem, csak néztem, kimerültem idegileg már abban, hogy figyeltem a tömeget, meg hogy ne üssenek el.

Ja, a másik, nálunk a faluban nem volt semmi rekreációs lehetőség, de tényleg semmi. A budapesti szaktársaim meg sokan szertornáztak, balettoztak, kosaraztak, hokiztak stb. egész gyerekkorukban, na, meg is látszott rajtuk, meg rajtam is, hogy nekem a fűnyírás meg a kapálás maradt.

Én nem sajnálnám a városi gyerekeket, de hogy a kérdezőnek is válaszoljak, húgomat is elvitték 8 évesen a faluban és nincs elkényeztetve. Most már 13 és nem is engedi, hogy elvigyék, mert a barátaival megy reggelente.

2020. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
84%
#12 egyetértek
2020. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
45%
Kisvárosban élek, engem sosem hordtak kocsival nemhogy suliba, de óvodába sem. Nagycsoportos koromban már egyedül jártam óvódába, később iskolába is, mert szüleim dolgoztak. És egyszer sem ütöttek el, nem raboltak el, nem húztak be idegen autóba. Megtanultam közelekedni és nem szóbaállni az idegenekkel.
2020. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim válasza:
60%

Lehet így kifizetődő a szülőknek, mert pont útba esik a munkahelyük fele a suli.

Szerintem ez nem elkényeztetés. Egy faluban is bármikor lecsaphat egy pedofil, stb. Inkább csak elővigyázatosság.

2020. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim válasza:
93%
Ha messze van az iskola/sok a dakota akkor nem elkényeztetés.Igen "falun" belül is lehetnek nagy távolságok, én is falun élek de van helyi járat az iskolához, vasútállomáshoz.
2020. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
83%
Inkább a túlféltésé, hacsak nem kifejezetten veszélyes valamiért a környék vagy egy adott útszakasz (pl. közbiztonság vagy áthalad a falun egy nagyforgalmú út pl. sok teherjárművel vagy valami)
2020. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
42%

Én városban egyedül mentem gyalog. Közel volt. Nagy úton nem kellett átmenni.

Szerettem, mert útközben találkoztunk az osztálytársakkal, hazafelé is együtt mentünk. Sok mindenből kimaradtam volna, ha visznek, kísérnek.

Szóval szerintem ez nem kényeztetés, hanem büntetés 😁

2020. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
unokahúgom 3 perc gyalog, csak egyenesen kell menni egy úton
2020. okt. 14. 17:43
 20/50 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Egy 8 éves gyereket nem lehet felügyelet nélkül hagyni.
2020. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!