Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 23 évestől...

Normális ha egy 23 évestől elvárják otthon, hogy időben érjen este haza?!

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Családom elvárja, hogy ha barátnőmhöz megyek át szórakozni, akkor este 9-re érjek haza. Eddig mindig hazaértem, volt mikor elnéztem az időt és kicsit később olyan negyed tízre értem haza, akkor már a nagyim várt a kapuban, meg anyám 2x hívott és smst írt, hogy hol vagyok. Mikor többször mondtam nekik, hova megyek és még akkor is megkérdezte. Egyszer meg akartuk várni, hogy csendesedjen kicsit az eső, hogy ne kelljen megáznom, de anyám hívott és kérdezte, hol vagy és gyere haza! Akkor még csak este 6 volt és az volt az első mikor átmentem hozzá. Szétáztam. Miért aggódnak ennyire? Azzal magyarázzák, hogy "anyád holnap dolgozik és nagyon aggódik érted". Meg ilyet szólnak, hogy "este 9-ig lehet szabadságod, addig érjél haza!". Miért várnak el ilyesmit egy 23 évestől? Jó, hogy nincs sok barátnőm, mert eléggé ciki lenne, hogy ha elmennénk pl. mekizni este és szólnom kell a csajoknak, hogy "hát bocs csjaok, de este 9-re haza kell érnem, mert anyám nem tud aludni". Ők meg vígan bulizhatnak éjfélig is akár. Már vágyom arra, hogy ne kelljen időre haza érnem. Érdekes mikor keresztanyámmal megyek kirándulni és este 11-re érünk haza, nem aggódnak, mert tudják kivel vagyok. De most miért csinálják ezt, ha elmondtam még azt is hogy merre fele lakik a barátnőm és eleve azzal kezdem, hogy hozzá megyek. Más családja is ilyen és elvárják, hogy időre érjen haza? Mit csináljak? Mert kezdek mérges lenni rájuk. Este élek igazán, és akkor van kedvem szórakozni. De miattuk nem lehet. Van erre valami megoldás? 23L vagyok.

2020. okt. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
87%
ez 1 db barátnő mellett is nagyon ciki. Jelentsd ki, hogy nagy-ko-rú vagy. FELNŐTTÉL!! addig maradsz, amig kedved van. Kérdezz rá, hogy ha nem tartod be, akkor mi lesz?? Kidobnak? mehetsz a híd alá aludni? Vagy mi lesz??
2020. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
80%

Ez egyszerűen a TE HIBÁD! Én nem fogom itt pátyolgatni a kis lelked és a szüleidet beállítani rossznak.


23 éves vagy. NAGYKORÚ! Ez egyfajta túl féltés ami már ilyen korban NEM NORMÁLIS. Igazán kiállhatnál magadért! Ebben a korban már nem úgy kellene ugrálni ahogy azt mások mondják...Önállóan kellene kezelned az életed és nem engedi hogy mások beleszóljanak. Ebből te sehogy sem fogsz jól kijönni már ne is haragudj! Ha van kulcsod a kapuhoz vagy bármi máshoz amin át kell jutnod akkor meg is van oldva a dolog. Ne engedd hogy bűntudatot keltsenek benned és csak érezted jól magad. Nekik is fel kell végre fognak hogy nagykorú vagy és már nem feltétlenül kell úgy táncolnod ahogy azt ők elvárják.


Egyébként ha nekem egy 23 éves csaj azt mondaná hogy bocs de mennem kell mert az anyám csak eddig adott kimenőt kicsit szánalmasnak és életképtelennek gondolnám...

2020. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
93%
Ezt le kell szögezned,hogy felnőtt vagy.
2020. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 A kérdező kommentje:
Sose mondják el mi fog történni ha nem. Múltkor már keresztanyámat is akarták hívni, hogy hol lehetek meg még viccből megkérdeztem, hogy "na és a rendőröket is kiakarjátok hívni?" Erre elég komoly igennel felelt...Szerintem azt se tudják, hogy a rendőrök nem fognak megkeresni egy 23 évest..sőt ki is röhögnék őket, mert miért kéne hogy hazavigyenek egy 23 évest aki szemmel láthatóan jól elvan nem? Max megkérdezik, hogy hazajössz, azt mondom nem azt ott hagynak...nem fogják fel.
2020. okt. 15. 19:42
 15/90 anonim ***** válasza:
29%
Míg otthon lakik addig nem felnőtt. Ezzel jár a mamahotel.
2020. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
91%

12es vagyok


A rendőrök körbe röhögnék őket! Ha kiskorú lennél az más de egy ilyen korú embert nem fognak csak azért kerestetni mert nem tartotta be anyuci meg mamuci idióta "szabályait"

2020. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
98%

Hát éppen ez az. A rendőröktől nem kell félned.

Hazacipelni meg nem fognak,ha n számolsz be arról,hogy hol leszel.

2020. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 A kérdező kommentje:

ÉN IS ezt mondtam nekik, de mintha meg se hallanák...

15..hidd el már szívesen elhúznék. de nem mindenki kényelemből lakik a szüleivel. én azért vagyok még itt hogy gyűjtsek kis pénz a kezdéshez aztán megyek. Már érzem néha a terhet, hogy egy felnőtt még a szüleivel lakik.

2020. okt. 15. 19:46
 19/90 anonim ***** válasza:
95%
sztem szoktasd őket hozzá. heti 1x ne aludj otthon. szolj, hogy ma este a barátnődnél alszol, nem otthon, ne várjanak. 1 hónap mulva heti 2x ugyanigy.
2020. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 A kérdező kommentje:
Nem félek amúgy se a rendőröktől, mivel már felnőtt vagyok és nem kiskorú. csak eléggé furcsálom, miért viselkednek így manapság. Kiskoromban nem voltam el sehol így este feléig, nem jártam át máshoz lehet ez miatt is csinálják ezeket? Bár nagyon kellemetlen nekem..
2020. okt. 15. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!