Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 23 évestől...

Normális ha egy 23 évestől elvárják otthon, hogy időben érjen este haza?!

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Családom elvárja, hogy ha barátnőmhöz megyek át szórakozni, akkor este 9-re érjek haza. Eddig mindig hazaértem, volt mikor elnéztem az időt és kicsit később olyan negyed tízre értem haza, akkor már a nagyim várt a kapuban, meg anyám 2x hívott és smst írt, hogy hol vagyok. Mikor többször mondtam nekik, hova megyek és még akkor is megkérdezte. Egyszer meg akartuk várni, hogy csendesedjen kicsit az eső, hogy ne kelljen megáznom, de anyám hívott és kérdezte, hol vagy és gyere haza! Akkor még csak este 6 volt és az volt az első mikor átmentem hozzá. Szétáztam. Miért aggódnak ennyire? Azzal magyarázzák, hogy "anyád holnap dolgozik és nagyon aggódik érted". Meg ilyet szólnak, hogy "este 9-ig lehet szabadságod, addig érjél haza!". Miért várnak el ilyesmit egy 23 évestől? Jó, hogy nincs sok barátnőm, mert eléggé ciki lenne, hogy ha elmennénk pl. mekizni este és szólnom kell a csajoknak, hogy "hát bocs csjaok, de este 9-re haza kell érnem, mert anyám nem tud aludni". Ők meg vígan bulizhatnak éjfélig is akár. Már vágyom arra, hogy ne kelljen időre haza érnem. Érdekes mikor keresztanyámmal megyek kirándulni és este 11-re érünk haza, nem aggódnak, mert tudják kivel vagyok. De most miért csinálják ezt, ha elmondtam még azt is hogy merre fele lakik a barátnőm és eleve azzal kezdem, hogy hozzá megyek. Más családja is ilyen és elvárják, hogy időre érjen haza? Mit csináljak? Mert kezdek mérges lenni rájuk. Este élek igazán, és akkor van kedvem szórakozni. De miattuk nem lehet. Van erre valami megoldás? 23L vagyok.

2020. okt. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 A kérdező kommentje:
Hát semmi extrát. Nagyim telejsen oké volt, míg anyám hát nem tudom. De szeirntem nem bánnák, jó nehéz lesz nekik de egyszer el kell engedniük. Nem lehetek örökké velük.
2020. okt. 15. 20:58
 42/90 A kérdező kommentje:
Meg ha el is költöznék onnantól már csak nem "zaklatnának". Nyilván nem fogom el mondani nekik hol van a pontos címem, mer képesek lesznek olyankor is meglátogatni mikor nem akarom. Telefonálni, nos max nem veszem fel azt ennyi. Meg lehet oldani minden! :)
2020. okt. 15. 21:00
 43/90 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, én egy percig sem gyűjtögettem, hanem ahogy keresetem lett, elköltöztem egy megosztott albérletbe, a fizum háromnegyede ment rá, onnantól két évig szoros volt a nadrágszíj, de teljesen megérte! Ez a fejedben dől el, hogy milyen korlátokat állítasz fel magadnak, meddig "kell" gyűjtögetned.

Nekik valahogy kezeltetniük kellene a túlféltési, birtoklási hajlamukat, de vélhetően az önkritika nem az erősségük. Pont az ilyen családtagok nem megbarátkoznak idővel a gyerek elköltözésével, hanem egyre rövidebbre veszik a pórázt. Némelyikben oda fajul ez, hogy inkább legyen a gyerek boldogtalan, agyonkontrollálják az életét, kiutálják a párkapcsolatait, csak nekik ott legyen végig a kis életképtelenre nevelt gyerekecske időskorukra.

2020. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha bajod van vele önállósodj, hagyd el a mamahotelt.
2020. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
90%
Kezd el már most megértetni velük hogy önálló nő vagy, -és bár tök jó hogy ennyire szeretnék, és aggódnak érted-, muszáj elkezdened felnőtt döntéseket hoznod, kisebb kockázatokat vállalnod....pl csak éjfélre hazamenni, vagy a barátnődnél aludni.
2020. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 A kérdező kommentje:
hiába...mintha meg se hallanak. barátnőm már felvetette, hogy egyszer aludjak nála. így csak megszokják...
2020. okt. 15. 21:27
 47/90 anonim ***** válasza:
90%
Te ismered őket, ha nem haragszanak sokáig egy adott dolog miatt, akkor aludj ott a barátnődnél, nézd meg, miként reagálnak rá.
2020. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
89%
"nem akarok itt lakni, de amíg itt maradok addig sajnos ez van" -amig igy gondolod, te nem vagy felnőtt, csak egy beszari NYÚL.Te nem akarsz leválni, neked pont jó ugy, ahogy van , ez a megjegyzéseidből tisztán látszik.
2020. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
42%
itt mintha mindenki másnak fontosabb lenne, hogy megoldódjon a problémád, mint neked.Katasztrofális a hozzáállásod, nem csoda, ha pelenkásként bánnak veled anyádék, hiszen az is vagy. Gyüjtögessél szépen még vagy 100 évig és akkor majd szépen.....otthonmaradsz.
2020. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kell megindokolnod semmit.

"Majd jövök" -és kész.

Hogy mikor? A te dolgod.

Anno mikor fiatal voltam (ja, és férfi vagyok) én is le voltam szabályozva. Hogy mikorra "illik" hazajönni.

Aztán lett egy új munkahelyem. 22 évesen.

Egy este bejelentettem: "No én holnap indulok Moszkvába" (tényleg oda szólt a kiküldetés)

"és mikor jössz haza" kérdezte anyám.

Mondom: Ha jól megy, akkor két hónap múlva. Püffneki, ekkora döbbenetet még nem láttam rajta. :)

A még nagyobb döbbenet akkor jött el, amikor (dátum: 1993) kint tartózkodásom ideje alatt afféle mini-forradalom tört ki odakinn.

...azért hazajöttem. 3 hónap után. Épségben.

Soha többé a büdös életben nem firtatták, mikor jövök, mikor megyek. :)

2020. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!