Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 23 évestől...

Normális ha egy 23 évestől elvárják otthon, hogy időben érjen este haza?!

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Családom elvárja, hogy ha barátnőmhöz megyek át szórakozni, akkor este 9-re érjek haza. Eddig mindig hazaértem, volt mikor elnéztem az időt és kicsit később olyan negyed tízre értem haza, akkor már a nagyim várt a kapuban, meg anyám 2x hívott és smst írt, hogy hol vagyok. Mikor többször mondtam nekik, hova megyek és még akkor is megkérdezte. Egyszer meg akartuk várni, hogy csendesedjen kicsit az eső, hogy ne kelljen megáznom, de anyám hívott és kérdezte, hol vagy és gyere haza! Akkor még csak este 6 volt és az volt az első mikor átmentem hozzá. Szétáztam. Miért aggódnak ennyire? Azzal magyarázzák, hogy "anyád holnap dolgozik és nagyon aggódik érted". Meg ilyet szólnak, hogy "este 9-ig lehet szabadságod, addig érjél haza!". Miért várnak el ilyesmit egy 23 évestől? Jó, hogy nincs sok barátnőm, mert eléggé ciki lenne, hogy ha elmennénk pl. mekizni este és szólnom kell a csajoknak, hogy "hát bocs csjaok, de este 9-re haza kell érnem, mert anyám nem tud aludni". Ők meg vígan bulizhatnak éjfélig is akár. Már vágyom arra, hogy ne kelljen időre haza érnem. Érdekes mikor keresztanyámmal megyek kirándulni és este 11-re érünk haza, nem aggódnak, mert tudják kivel vagyok. De most miért csinálják ezt, ha elmondtam még azt is hogy merre fele lakik a barátnőm és eleve azzal kezdem, hogy hozzá megyek. Más családja is ilyen és elvárják, hogy időre érjen haza? Mit csináljak? Mert kezdek mérges lenni rájuk. Este élek igazán, és akkor van kedvem szórakozni. De miattuk nem lehet. Van erre valami megoldás? 23L vagyok.

2020. okt. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
74%
Jártam egy csajjal aki 26 éves volt és mindig időben haza kellett érnie...nem tartott sokáig.... szóval gondolj erre. Most 36 éves és se gyereke se semmi. Nekem van családom azóta. Magaddal tolsz ki! Lépj onnan minél előbb! Nagyon nem normális. Valaki ennyi idősen már szül. Nem vagy már 13 éves
2020. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:
basszus..félreértitek. nem évekig akarok gyűjteni, hanem legalább annyit, hogy kezdésnek elég legyen. Ha valami gond adódna az albival akkor lenne tartalékom.
2020. okt. 15. 22:14
 53/90 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Kezdem onnan, hogy ez az az eset nagyjabol, amikor (majdnem) felnott gyermeked otthon lakik, )legalabbis ugy katom sok valaszado igy ertelmezi.


Erre angolszasz tanacsado oldalakon eleg sok erdekeset irnak, de mindnek ez a lényege: a szülői ház az a szülői ház, ami elsődlegesen az ő otthonuk. Amennyiben a gyermekeiket mar felneveltek es azok nagykoruak es elkoltoztek es elik az eletuk, DE valami kenyszerhelyzet miatt kenytelenek a szulokhoz visszakoltozni, akkor bizony a szulok szabalyaihoz kelk alkalmazkodni a haz hasznalatat tekintve: mint mikorra kell hazaerni, hozhat e ejszakara baratot baratnot vagy tarthat e hazibulit vagy hivhat e vendeget magahoz stb. (Most az evidens hazimunka tartsd rendben a sajat szobadat es vedd ki a reszed rezsibol azthagyjuk.)

Es leirjak, hogy igenis egy szulo is egy felnott ember, akit zavarjat ha tortenetesen a gyereke, de megiscsak egy masik felnott ember este 8-9-hajnali 2kor jar haza, mert mondjuk felebred ra esnem tud visszaaludni vagy igenis egyszeruen csak szereti ha mar nincs maszkalas a lakasban este 10 utan .


De ezt barmilyen idoponttal akarmivel behelyettesitheted. Sajnos mivel nem te vagy az ő helyukben igy nem te szabod a szabalyokat. Anyad tenyleg lehet ilyen, hogy akkor mulik el rola a gyomorgorcs, ha mar otthon vagy. Es lehet addig nem is kepes fizikailag aludni amig nem leped at a kuszobot.

Oke, en azert a korod miatt, meg ha megbizhato vagy azaz elore szolsz anyu itt szakad 8 ota az eso es megvarnam amig csendesedik es akkor tudok indulni, DE legkesobb azottan ha muszaj de 10re hazaerek, akkor azt mondanam hetkozben 10. Hetvegen meg amig akarsz addig maradsz ki.

Persze ugye nem tudni amikor kesob ersz haza meg meddig csorogsz zorogsz.

Sajat es szuloi tapasztalatbol is tudom, hogy a nagynenemmel biztos nem rugok be, de lehet a baratnommel belemegyek hulye es veszelyes helyz3tben egy buliban es igen a fiatal lanyok nem csak az " bezzeg az en koromban", hanem most is igy vannak ezzel. Aaa csak bulizni megyunk a mekibe es bambit iszunk otthon pizsamapartin, aztan veletlen viszontlatod egy foton a gyereked hanyasban fetrengeni es egyebek...:-).


Tehat ideje eliszor magadban tisztazni milyen eendszeresseggel vagysz keso esti kimaradasokra es miert is? Es milyen szabalyokhoz tudod tartani magad es mennyire vagy megbizhato onmagad szerint es mennyire felelossegteljes igazi felnott?


Ha magaddal megbeszeled, akkor irany anyukad es apukad leulteted ojet es szepen eloadod: ugy erzem 23 evesen ciki, hogy minden este maximum 9-ig kehetek oda,mikozben a mai vilagban este 10 elott ki se sminkeli magat a korosztalyom az ejszakai bulikra. Tehat arra goneoltam mi lenne ha ezt atbeszelnenk? Mert en es akkor eloadod mit szeretnel es mi a garancia, hogy azt ugy be is tartod.

Mert halkan sugok: ha egy ugazi felnott azt mondja anya elmegyek holnaputan a baratnomhoz egy filmet megnezni es kibeszelni a baratjat, mert ma szolt, hogy valamin osszevesztek, es azt mondod de ejfelig legkesobb hazaerek es uzenek amikor indulok hogy tudjatok onnan kb fel ora hazagyaogolni. Akkor nincs am olyan hogy nem is holnaputan mesz es elfelejted mondani hogy idop9ntvaltozas vagy ejfelkor meg hatsimi van hogy ne sirjon majd kibekulnek vagy lemerul a telefonod es nem tudsz smst kuldeni. Mert akkor az mind azt jelzi megbizhatatlan vagy es joggal aggodnak es nem engednek el. Mert 1. felelosegteljes ember egybol szol ha idopontvaltozas van 2. Gondoskodik aksirol es telefontoktesrol hogy ne meruljon le 3. Nezi az orat es tudja kezelni a baratnot is, hogy ne haragudj anyamnak megigertem es nekem fontosak a sajat ugereteim, higy betartsam oket.


De ez csak pelda...

Roviden igen barmi normalis hogy elvarjak a hazaeres idopontjat tekintvemert sajnos vagy nem az ő hazukban elsz.

Ha nem otthon elnel nulla kontroll lenne a hazaeres szemoontjabol (is) :-).

2020. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
97%

Nem normális hogy ezt csinálják. Az oké, hogy megmondod hová mész, mikor jössz, de hogy 9-re érjél haza? Felnőtt vagy! Mondd meg, hogy ekkor és ekkor jösz, nem amikor ők mondják. Ha hívogatnak lenémítod és érkezel amikor mondtad. Ezáltal látják hogy meg lehet bízni benned, de nem ők szabják az időpontot.

18 éves koromig nekem is megszabták, ami rendben is van, hiszen iskolába jártam. Egyetem alatt nem kellett időre hazamennem, csak szólnom h nagyjából mikor jövök, mert azért anyukám aggódott persze...

2020. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez már nem annyira normális.

Én 22F vagyok drága anyukám mond időpontot hogy ekkora érjek haza és megkérdezi hogy hová megyek?

Van amikor haza érek akkor de csak azért mert én úgy akarom,leginkább késni szoktam,olyan is van hogy éjjel érek haza vagy régebben hajnalban,írtam neki egy sms-t aztán nagyon mást nem tudott csinálni el fogadta,másnap megkérdezi mi volt? Valamit mondok neki és kb ennyi,nem vagyok már 10 éves,be tartom otthon a szabályokat és segítek amiben kell de az időmet hagy osszam már én is be, ha éjszaka akarok menni akkor megyek is.

Nagyon szépen el mondtam már drága anyukámnak hogy ha akar nyugodtan dobjon ki,nem fogok el veszni mivel van tartalék,ez a dolog csak abból indult ki hogy egyszer még régebben le cseszett mert hajnalban értem haza,én életem én irányítom,nem szólok a szüleim életébe amit kérnek megcsinálok szóval én a témát le is zártam,lehet csúnyán hangzanak a dolgok de szépen mondtam el nekik.

2020. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Te lelkileg nagyon sérült vagy. Ezek a szavak, hogy majd megszokják, elleszek nélkülem, meg hasonlók, mind azt mutatják, hogy teljesen rádtelepedtek érzelmileg. Úgy tűnik, mintha te aggódnál értük, hogy mi lesz velük, ha el költözöl. El árulom, semmi. Menj, érezd jól magad, aztán a reakció ráér.
2020. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
96%

Költözz el és alakitsd a saját életed!

Amig Ott laksz, hozzájuk Kell alkalmazkodnod.

Fizetsz otthon a rezsibe, kajába stb? Nem mintha számitana ebben az esetben, de kivancsisagbol kérdezem.

Én 27 éves koromig laktam otthon, tudom miröl Van szo. Persze Mengen mindenhova, de amig nem értem haza este Volt olyan, hogy a szüleim nem tudtam elaludni.

34 n

2020. okt. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
91%

58as vagyok.

Nehohy azt hidd, hogy gond Van veled vagy a családoddal. Minden család dinamikája másképp müködik, ebbe külsö szemlélö nem rud belelátni.

2020. okt. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a te szüleid sosem változnak meg!! Valahogy lemaradtak róla hogy már 23 éves vagy.Van egy ismerősöm, 35 éves és ugyanaz ez van vele. Rendesen hívja az annya hogy menjen haza, este 9 kor.Ő meg megy mert nem akarja hogy veszekedés legyen. Ultra gáz! De hiába mondjunk neki..
2020. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
25%
Tudod amíg az ő kenyerüket eszed
2020. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!