Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 23 évestől...

Normális ha egy 23 évestől elvárják otthon, hogy időben érjen este haza?!

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Családom elvárja, hogy ha barátnőmhöz megyek át szórakozni, akkor este 9-re érjek haza. Eddig mindig hazaértem, volt mikor elnéztem az időt és kicsit később olyan negyed tízre értem haza, akkor már a nagyim várt a kapuban, meg anyám 2x hívott és smst írt, hogy hol vagyok. Mikor többször mondtam nekik, hova megyek és még akkor is megkérdezte. Egyszer meg akartuk várni, hogy csendesedjen kicsit az eső, hogy ne kelljen megáznom, de anyám hívott és kérdezte, hol vagy és gyere haza! Akkor még csak este 6 volt és az volt az első mikor átmentem hozzá. Szétáztam. Miért aggódnak ennyire? Azzal magyarázzák, hogy "anyád holnap dolgozik és nagyon aggódik érted". Meg ilyet szólnak, hogy "este 9-ig lehet szabadságod, addig érjél haza!". Miért várnak el ilyesmit egy 23 évestől? Jó, hogy nincs sok barátnőm, mert eléggé ciki lenne, hogy ha elmennénk pl. mekizni este és szólnom kell a csajoknak, hogy "hát bocs csjaok, de este 9-re haza kell érnem, mert anyám nem tud aludni". Ők meg vígan bulizhatnak éjfélig is akár. Már vágyom arra, hogy ne kelljen időre haza érnem. Érdekes mikor keresztanyámmal megyek kirándulni és este 11-re érünk haza, nem aggódnak, mert tudják kivel vagyok. De most miért csinálják ezt, ha elmondtam még azt is hogy merre fele lakik a barátnőm és eleve azzal kezdem, hogy hozzá megyek. Más családja is ilyen és elvárják, hogy időre érjen haza? Mit csináljak? Mert kezdek mérges lenni rájuk. Este élek igazán, és akkor van kedvem szórakozni. De miattuk nem lehet. Van erre valami megoldás? 23L vagyok.

2020. okt. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
96%
Van ilyen... Anyukám mamámmal él, mert mama nagyon idős már és egyedül van. Anyukám múltkor este 11kor ment haza a barátnőjétől. Mama úgy leordította mint állat, hogy hol volt meg miért maradt ilyen sokáig. Anyum 48 mama 80 éves. Szerintem ez már így marad 😄
2020. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
35%
Ha ott akarsz lakni akkor be kell tartani a szabályaikat is.
2020. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 A kérdező kommentje:
32..Ahogy olvashattad a kommentjeimet, nem akarok itt lakni, de amíg itt maradok addig sajnos ez van. Nyilván elakarok majd menni. csak az is egy idő még.
2020. okt. 15. 20:48
 34/90 A kérdező kommentje:
amúgy már egészen sok pénzt összegyűjtöttem és még gyűjtük aztán megyek. majd elesznek itthon nélkülem nem?
2020. okt. 15. 20:50
 35/90 anonim ***** válasza:
98%
Felnőtt emberek ellesznek.
2020. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 A kérdező kommentje:

25...milyen sjaát lakás? :D..

ki abánatnak van kedve ilyen szülőkkel pár évig még lenni?

Nekem nagy előny az albérlet. nem tudom honnan seded ezeket. Albérletben legalább előbb lehetek önálló. Soroljam?amúgy se tartozok neked magyarázattal :D...

2020. okt. 15. 20:52
 37/90 A kérdező kommentje:
muszáj nekik, eddig csak megbarátkoztak azzzal, hogy egyszer elmegyek onnan. nekem is kell egy kis magán szféra, szabálymentes élet, azt hozhatok aik akarok...de durva amúgy is más meghallaná ezt, kiröhögne...
2020. okt. 15. 20:53
 38/90 anonim ***** válasza:
19%

A te nézőpontodból nem normális ez a túlféltés, viszont az ő szemszögükből az. Mert a híradóban csak a rossz híreket kapják, hogy mit történik egyedül a városban a fiatal lányokkal.


Egyébként a te problémádon az elköltözés segítene?

Gondolod, hogy nem telefonálgatnának, hogy merre vagy, kivel vagy, ideje haza menni stb?


Belegondolok, lenne ilyen idős lányom, én is félteném, de nyilván ismerném a jellemét, s biztos vagyok benne nem aludnék nyugodtan míg haza nem érne, hiába mennék másnap munkába az az én gondom, hogy nem aludtam mert vártam, hogy tudjam biztonságban ér haza a gyerek.


Ezt nem lehet rákenni, hogy "anyád miattad nem alszik,és ezért kell 9 kor hazaérni mert másnap munkába kell mennie.

Továbbá nem hiszem, hogy amúgy magától már 9 kor ágyban lenne.

2020. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is megvolt, MAXIMUM meddig lehetek oda...13 évesen, de ha írtam egy üzenetet, hogy kicsit kések, akkor sem volt belőle ügy.


18 alatt még valamilyen szinten elfogadható az ilyesmi, de aki már 5 éve felnőtt, azzal szemben nem éppen normális, hogy ennyire lekorlátozzák. Próbálj meg beszélni vele/velük, ha semmi eredmény, akkor bizony marad a külön költözés. Amennyiben nem akarsz konfliktust.

2020. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
93%
Ja és mondtad már nekik, hogy el akarsz költözni? Mit reagáltak?
2020. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!