Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudom változtatni a...

Meg tudom változtatni a szüleim hozzáállását a lóvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ilyen problémám. Mielőtt bárki elkezdene nyökögni azon, hogy nem való nekem ló meg örüljek, hogy vesznek, kérem fogja fel az icike-picike agyacskájával, hogy nem es volt a kérdés.

Anya mániája, hogy valami hipernyugodt ló kell nekem, mert legyek biztonságban. Ezzel egyrészt egyetértek, mert nem egy belovagolatlan csikót vagy egy idegbeteg lovat akarok, nem vagyok még azon a szinten. Másrészt tudom, hogy neki a nyugodt sokszor egyenlő a lassúval, hajtóssal, én a menősebb lovakat szeretem, jobban boldogulok velük. A másik mániája, hogy tíz éves herélt kell, mert a kancákkal ez a baj, az a baj, meg tíznél is legyen inkább idősebb mert a fiatal=őrült.

Apa állandóan olyan lovakat mutogat/magyaráz, amelyek bizonyos okokból elérhetetlenek. Túl drága, galoppló vagy tanyasi póniló, ami nem versenyzésre alkalmas. Vagyis lehetetlen lovak, nem olyanok, amelyek esélyesek lehetnének.

Normális válaszolóknak köszi, akik nem azok, nem kell válaszolni.



2020. okt. 25. 09:43
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

31, köszi. Az jó, ha a lányodnak olyan lova lehet, amilyet ő szeretne. Én megértem a szüleimet is. Értem, hogy Anya azt akarja, hogy biztonságban legyek, csak a szerinte nyugodt lovak nem feltétlen nekem valóak. Azt is tudom, hogy Apa jót akar azzal, hogy lovakat mutogat, csak azok “elérhetetlenek”.

Bocs a kérdésért, de te egyébként értesz hozzá?

2020. okt. 26. 11:07
 32/41 anonim válasza:
41%

Álljatok már le, azért volt először tüskés a stílusa a kérdezőnek, mert ő is tudja, hogy ezen az oldalon ha nem egy rózsaszín csillámmal meghintett kérdést ír ki, akkor darabokra szedik. Úgyhogy le lehet szállni róla.


Az a véleményem, hogy ez egyed függő. Ismerek halál nyugodt 5 éves kancát, és ismerek 14 éves, hát nem szeretem ezt a szót, de idegbeteg herélt lovat.


A menős lovakkal szerintem azért boldogulsz jobban, mert nekik van egy lendületük, a feladatok végrehajtásához pedig mindig szükséges a lendület és a ritmusosság. Ezt egy hajtós lóval nyilván nehezebb elérni, de nem lehetetlen.

Én személy szerint szeretem a hajtós lovakat, mert sok tapasztalatot lehet szerezni lovaglás közben, és igenis meg kell küzdeni azért a tempóért. Nem úgy kell elképzelni, hogy szét kell verni a lovat, ha nem elég lendületes, hanem következetesen és türelmesen gyorsabb tempóra kell bírni.


Tehát összegezve - véleményem szerint - ülj le a a szüleiddel, gyűjtsetek pro és kontra érveket a te és az ő elképzelésükről is, majd vonjátok bele az edződet, vagy egy szakembert, kérjétek ki az ő véleményüket is!

A szüleidnek pedig nagyon köszönd meg, hatalmas dolog lovat kapni, igazi kiváltság, úgyhogy nagyon becsüld meg!


Jó lovazást kívánok! :)

2020. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Hello azoknak, akik a kérdést olvassák!

Újra feljöttem az oldalra, és mivel még mindig aktuális a kérdés, de normális válaszokat alig kaptam, gondoltam kiemelem, egy próbát megér. Előre köszönöm, ha valaki ad egy normális választ!

2020. nov. 17. 18:59
 34/41 anonim ***** válasza:
72%
Sok embertől kaptad meg a legnormálisabb választ: Olyan lovat vegyetek, amit az edződ javasol. Nála jobban nem tudja senki, mi való neked, még te se, nemhogy a szüleid.
2020. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
87%

Akkor meg tök mindegy, hogy te vagy az edző mit mondd, ha szerinted úgyis a szüleid választanak.

Amúgy szerintem ők az edzőre ezerszer jobban hallgatnak ebben a kérdésben, mint rád. És ez nem bántás, csak ő kompetensebb a témában, mint te vagy.

2020. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Tudom és remélem végül megértik, hogy ők nem értenek hozzá, az edzőm igen.


Egyébként 8-9 éves ló az már szerintem annyira nem durván fiatal, szerintetek?

2020. nov. 17. 22:45
 37/41 anonim ***** válasza:
60%

Nem durván de te is tudod ez az a kor ahol ereje teljében van kb 18 éves koráig.

Előtte nagyon fiatal 5 éves kor előtt meg lovagolni se lehet.


De ezt pont neked kéne tudnod

2020. nov. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Én tudom, nagyonis. Csak azért kérdeztem, mert mindenki szerint 8-12 éves lovat kellene keresnek, csak a szüleim akarnak idősebbet, mert “akkor nyugodt”.
2020. nov. 18. 06:58
 39/41 anonim ***** válasza:
12%
Ha van szakember körülötted, akkor beszélnek vele a szüleid és rá hallgattok. Ha meg nincs, akkor nem kell ló se.
2020. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
27%
ogy nem való nekem ló meg örüljek, hogy vesznek, kérem fogja fel az icike-picike agyacskájával, hogy nem es volt a kérdés...egyértelműen a lovaskislány az felismerhető a stílusa
2020. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!