Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ezen segíteni egy ilyen...

Lehet ezen segíteni egy ilyen anyával?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban: egyke vagyok és nagyon jó a családi hármasunk kapcsolata. Egyetlen dolog csúszik el mindig a pakolás és rend kérdése. Anyám kb. Semmit nem hajlandó kodobni a McDonald's menuhoz kapott 1000eves játéktól kezdve a papírdobozig. A lakásunkat ellepik a kacatok ,ha mi apukammal neki állunk rendet rakni egész napos balhé és sértődés kerekedik.

Minap kidobtam a szobámbol egy adag papírt és egyszinten mekiben kapott ősrégi papír csóró társast.

Ma kikukázta és behozta mondván beviszi a gyerekeknek a suliba. Mondanom sem kell ha én készítek össze valamit a kölyköknek ami jó lenne bentre azt nem hajlandó.

Ezek a cuccok általában a lakasban kötnek ki ismét.

Lehet ez ellen valamit tenni?! 16 éves vagyok és nagyon unom hogy én próbálok rendet tartani az én szobámban (9,5m'2 ) igazán lehetne az én birodalmam ,de ha átpakolok valamit abból mindig balhé van.

Már bejelentette hogy az Ő tudta nélkül semmi nem kerülhet ki a lakásból!!

Másik eset a konyha ő nem főz mert nem szeret, minket apukammal meg próbál letiltani róla mondván mindig retkesen hagyjuk ott.

(11-13 éves korom között rendszeresen suli és edzés között első dolgom volt elmosogatni mert ő mosatlan hegyeket hagyott a konyhában. Mondjuk egy köszönöm soha nem hangzott el a szájából.)


Valami ötlet?



2020. okt. 26. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
pszichés gondja van Anyukádnak.
2020. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Beteg. Pszichiátriai eset. A háziorvossal kéne valahogy összeszövetkezni, hogy beszélje rá, hogy menjen pszichiáterhez. Ti ugyanúgy lomtalanítsatok, akármit is mond, legfeljebb praktikusabb úgy, hogy ő ne tudjon róla.
2020. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Én máshova vinném kibas.ni a szemetet, mikor nincs otthon, és nem mondanám meg neki hová. Nem vagy már kisgyerek, mit félsz tőle?
2020. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elsőre ennyi információ alapján kényszerbetegségnek tűnik. Kényszeres gyűjtögetés kényszeres ragaszkodás teljesen értéktelen, felesleges dolgokhoz tipikus tünet. Csak szakember tud segíteni, már ha tud.
2020. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos valami ilyesmire számítottam.

Mindig akkor pakolunk amikor nincs itthon .

Nem félek tőle pont ezért vannak minden pakolás után durva vitáink .

Igazából ott vagyok hogy annyi baj legyen 1,5 év és lelépek.

2020. okt. 26. 13:29
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos az apám volt Mindig is nagyon kényszerbeteg, felesleges vackokat sokszor akár olyan dolgokat hozott haza ami másnak abszolút szemét. Mindig is extrém rendetlenségben élt pláne amikor már rosszabbodott az állapota. Aztán ha az anyám kitakarított akkor elvesztette a fejét... Szörnyű volt látni szörnyű belegondolni, Szégyellem hogy egy ilyennek Vagyok a gyereke, tudom miről beszélsz.
2020. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére kinézetre annyira nem rossz. Aki nem él velünk azt mondja jaj de elfoglaltak vagytok ,ami igaz csak nem ez az ok amiért minden televan cuccokkal.
2020. okt. 26. 13:46
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mértékben ez egy betegség, nem pedig trehányság. Gyűjtögető kényszerbetegség, pszichológussal kellene beszélnie.
2020. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Fogod és kihajitod a felesleges cuccokat. Két napig sértődött lesz de aztán megunja és az élet megy tovább.
2020. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem csak két napig lesz sértődött, dührohamai, sírógörcsei lehetnek és akár önbántalmazásig is elfajulhat a dolog. Vagy épp a családja bántalmazásáig. Amennyiben valóban kényszerbetegségről és kényszeres gyűjtögetésről van szó, És ez nagyon annak tűnik. Ha semmit nem tudsz a témáról akkor ne szólj hozzá egy ilyen kérdéshez.
2020. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!