Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet ezen segíteni egy ilyen...

Lehet ezen segíteni egy ilyen anyával?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban: egyke vagyok és nagyon jó a családi hármasunk kapcsolata. Egyetlen dolog csúszik el mindig a pakolás és rend kérdése. Anyám kb. Semmit nem hajlandó kodobni a McDonald's menuhoz kapott 1000eves játéktól kezdve a papírdobozig. A lakásunkat ellepik a kacatok ,ha mi apukammal neki állunk rendet rakni egész napos balhé és sértődés kerekedik.

Minap kidobtam a szobámbol egy adag papírt és egyszinten mekiben kapott ősrégi papír csóró társast.

Ma kikukázta és behozta mondván beviszi a gyerekeknek a suliba. Mondanom sem kell ha én készítek össze valamit a kölyköknek ami jó lenne bentre azt nem hajlandó.

Ezek a cuccok általában a lakasban kötnek ki ismét.

Lehet ez ellen valamit tenni?! 16 éves vagyok és nagyon unom hogy én próbálok rendet tartani az én szobámban (9,5m'2 ) igazán lehetne az én birodalmam ,de ha átpakolok valamit abból mindig balhé van.

Már bejelentette hogy az Ő tudta nélkül semmi nem kerülhet ki a lakásból!!

Másik eset a konyha ő nem főz mert nem szeret, minket apukammal meg próbál letiltani róla mondván mindig retkesen hagyjuk ott.

(11-13 éves korom között rendszeresen suli és edzés között első dolgom volt elmosogatni mert ő mosatlan hegyeket hagyott a konyhában. Mondjuk egy köszönöm soha nem hangzott el a szájából.)


Valami ötlet?



2020. okt. 26. 11:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
A higiénia említésével nem lehet esetleg meggyőzni? A rengeteg felhalmozott holmi csak porfogó, gondolom nincsenek rendszeresen fertőtlenítve. Az meg hogy kikukázza a dolgokat, és visszahozza a lakásba, elég gusztustalan. Egyébként szerintem is jó messzire kellene elvinni apránként a dolgokat, ahol nem találja meg és nem tudja visszavinni.
2020. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Jól mondja a 10-es. Ha kényszerbetegsége van (és minden jel arra mutat, hogy az) nem lehet csak egyszerűen kidobni a cuccait, mert annak súlyos következményei lehetnek. Meg kellene próbálni meggyőzni, első lépésként pedig együtt kiválogatni azokat, amiket van szíve kidobni.
2020. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Eléggé furcsa eset, annyi biztos, de nem kell azonnal pszihiátriai esetnek nyilvánítani. Szerintem egyszer le kellene vele ülni, és úgy megbeszélni ezt hogy másnap ne kezdődjön az egész elölről. Viszont egyet ne tegyél, bármi is ez a f.szság.: ne dobáld ki a cuccait, attól nem lesz jobb semmi.
2020. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, 13-as, maga komolyan azt hiszi, hogy csak azért gyűjtöget ez a nő, mert senki nem mondta neki, hogy az nem jó? Tájékozódjon már, mielőtt rossz tanácsokat ad!
2020. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Anyukádnak valami nagy baja van. Te min nőttél fel ha ő nem főz? Ennyire jók az anyagiak hogy étteremből rendeltek? Vagy menzakosztot esztek? Kiváncsi lennék neked mit adott amikor kicsi voltal mindig azt a szr bébi ételt.

Lehet hogy én bennem van a hiba de egy igazi nő édesanya az igenis sertepertél a konyhában és nincsis jobb annál mint amikor egy fáradt nap után az embert a kedvenc kajája várja amit senki sem készít finomabban mint anyu. Vagy anyu sütije.

Ha nemis szeretek főzni a szeretet is rávisz hogy kedveskedjek a lányomnak vagy a férjemnek.

De lehet én gondolom rosszul.

Ami a gyűjtögetést illeti borzasztó. Tényleg valamit csinálnotok kell vele. Ne haragudj meg ezt nem bántásból írom de nem családanyának való az ilyen. Sajnálom apukádat is meg téged is.

2020. okt. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Annyi kimaradt hogy ezek nem az ő cuccai!!! Vagy az enyémek apame vagy közös az ő 30eve nem hordott ruhajahoz hozza sem nyúlunk.

Hát a főzés... amik 10ev alatt voltam minimálisan főzött , bár inkább szendvicset ettem vagy rengeteg zöldséget szóval hideg kajat ami a hűtőben volt.

2020. okt. 27. 11:10
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A komplex betegségének az alapja a depresszió. Orvosi kezelésben kellene részesíteni. Apád is sáros: vagy erőltetnie kellett volna az orvoshoz juttatást már évekkel ezelőtt vagy ha ez reménytelen, elválnia. Amúgy mi a fenét tudsz te jónak ítélni ebben a családban, ahol az anya kóros gyűjtögető, zsémbes veszekedő és nem látja el a háztartást, de még másokat is akadályoz ebben?
2020. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!