Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy 18 éves gimis,...

Mit tehet egy 18 éves gimis, ha a szülei kidobják otthonról?

Figyelt kérdés
Nyugi, nem vagyok ilyen helyzetben, meg egy ismerősöm sem. Szimplán érdekel, mit tehet valaki, ha a 18. szülinapja után a szülei kiteszik otthonról, mert szimplán gyökerek? Még gimnazista, soha nem dolgozott mert sokat tanul, egyetemre akar menni. Ilyenkor fordulhat valami hivatalos szervhez, vagy így járt, mert már nagykorú?

2020. okt. 30. 14:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
11%
Bizony, így járt. Ebből is látszik, hogy jogilag felnőtt. Ha továbbra is otthon élhet, nagyon szerencsés, becsulje meg magát, és ne várja el a szüleitől, hogy továbbra is eltartsak, tanittassak, stb. mindenféle ellenszolgáltatás (pl. hazimunka elvégzése, becsületes tanulás, költségekhez való hozzájárulás, stb.) nélkül, hiszen 18 éves korára a társadalom is elvarja tőle, hogy álljon meg a saját lábán. Segítséget azért kaphat hozzá a szociális ellatorendszertol (amit ha elkezd dolgozni, és adót fizetni, az ő pénzéből is tart fenn az állam), de annak is saját magának kell utanajarnia, hogy mik a lehetőségek. Az önkormányzat szociális osztályán talán érdemes elkezdeni a kilincselest.
2020. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
3%
7-es, nem érzem magam ostobának, én csak a pár kérdéssel előrébb lévő válaszokra reagálva írtam, amit írtam. Olvasd el a forrásanyagot.
2020. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
Azért amíg iskolába jár, nem rakhatják ki a szülők, hiába lett 18. Legalábbis régebben így volt. Szóval én a suliban érdeklődnék, hogy most mi az ördögöt csináljak.
2020. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
15%
Én magamtól mentem el 20 évesen, mivel kaptam munkát. Ha kiraktak volna 18 évesen én elindultam volna világot látni, hiszen fiatal vagyok és nincs mit veszítenem. Vagy elmentem volna katonának, ahol kapok szállást és munkát is.
2020. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

#10

És azóta tartod a szüleiddel a kapcsolatot?

2020. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát,ha velem lenne ilyen én talán az iskolába érdeklődnék.
2020. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
8%
Előzmény nélkül aligha dobják ki.
2020. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha van is előzmény, azért nem biztos, hogy egy az egyben a gyerek hibájából történik. Nagyon sok gyerek olyan, akit csak érdekből vállalnak manapság...
2020. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
1%
MIFÉLE érdekből? Hagyjuk már a kamut a csokról meg a családi pótlékról...
2020. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondoltam, inkább arra, hogy sokan a gyerektől várják, hogy rendbe jöjjön a romokban heverő párkapcsolatuk, a gyerek szív egész életében, és alig várják, hogy 18 legyen.
2020. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!