Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy 18 éves gimis,...

Mit tehet egy 18 éves gimis, ha a szülei kidobják otthonról?

Figyelt kérdés
Nyugi, nem vagyok ilyen helyzetben, meg egy ismerősöm sem. Szimplán érdekel, mit tehet valaki, ha a 18. szülinapja után a szülei kiteszik otthonról, mert szimplán gyökerek? Még gimnazista, soha nem dolgozott mert sokat tanul, egyetemre akar menni. Ilyenkor fordulhat valami hivatalos szervhez, vagy így járt, mert már nagykorú?

2020. okt. 30. 14:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%

A barátnőm is ezt kapta 18. születésnapi ajándéknak (szó szerint). A házuk nagy volt, elfért volna benne bármeddig, de az anyját becsicskította az új párja, akivel közös gyerekük is volt és a nevelőapa kakukkfiókának érezte a barátnőmet, ezért kirakatta, amikor megvolt rá a lehetősége. És az anyja végignézte, nem szólalt fel a saját lánya mellett.

A barátnőm egy barátnőjéhez költözött, aki ideiglenesen befogadta és onnan állt fel. Azóta is minimálbéren vegetál, mert nem volt lehetősége tanulnia, muszáj 2 állásban dolgoznia (alja melóhelyeken). Ennek már vagy 10 éve.

2020. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem tehetik meg, még él a tartási kötelezettség. Itt elég jól összefoglalják, aztán megkeresheted hozzá a vonatkozó jogszabályokat is:

[link]

2020. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%
Jól mutatják egyes válaszok, mennyire elfajzott ez a mai világ. Egy gyerek sosem kéri, hogy a kedves szülei védekezés nélkül szexeljenek, ráadásul a foganása után is legálisan megszabadulhatnak tőle akár abortusszal, akár örökbeadással. Ergo, a szülőnek kutya kötelessége gondoskodni a gyerekéről mindaddig, amíg az nem képes magáról. A mai világban ez minimum egy érettségit vagy szakmai végzettséget jelent, nem egy bizonyos születésnapot. 8 általánossal kidobni az utcára, mert jogilag nagykorú, nonszensz és felháborító. Ha a gyerek botrányosan viselkedik, az más kérdés, de ott is felvetődik bizony, hogy mit is csinált a szülő gyereknevelés helyett. Sajnos sok totálisan alkalmatlan ember vállal utódot, mert a védekezés nélküli szex nem kíván semmi kvalitást, sőt...
2020. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
28%

Azért a 21. születésnapot legalább illene megvárni! (18-at még nem nevezném mindenképpen az önállóságra szoktatás előszobájának. Legfeljebb elméletben barátkozzon meg azzal, hogy KEMÉNY IS LEHET az nagybetűs Élet.)


Illetve, de a 18. születésnap utáni napokat MÁR A GONDOLATBELI ÖNÁLLÓSÁGRA SZOKTATÁS előszobájának lehet tartani!

2020. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.

Sokan kérdeztétek privatban, hogy tartom-e a szüleimmel a kapcsolatot, és mi történt azóta. Nos, írtam, hogy 20 éve volt. Azóta csak egyszer találkoztam anyámmal, aki egy ismerős segítségével talált meg. A találkozás bizony emlékezetes maradt. 7 évvel ezelőtt történt. Csengettek, kinyitom az ajtót, és anyám áll az ajtó előtt. 13 éve nem láttam akkor már, meglepett, hogy milyen sokat öregedett. Bevallom bennem volt, hogy "Nem veszünk semmit! Nem érdekelnek a jehova tanúk" felkiáltással becsapjam az orra előtt az ajtót. Nem tettem meg. Anyám még azt sem várta meg, hogy behívjam, berontott, és úgy viselkedett mintha semmi sem történt volna. Bejött ( én még mindig döbbenetben voltam) , ledobta a táskáját, majd " na hadd nézem hol is élsz". körbe szaladta a házat. Közben beszélt a semmiről, de csak félig figyeltem rá. Majd a végén, odaszúrta, hogy nem volt szép dolog tőlem, hogy nem látogattam, kerestem őket, bezzeg neki kellett kinyomozni, hogy élek-e még. Na és lám mit lát? Míg ők apámmal sínylódnek, én nagy lábon élek. Szép nagy ház. Az előszobában látta a falon a fényképeket, milyen "úrihölgy" lettem, hogy bejártam a világot etc...de őket egyszer sem látogattam meg az elmúlt 13 évben. Akkor megkérdeztem: Mégis miért mentem volna? 18 évesen kidobtatok. Ezt már finomítani akarta..Végül rákérdeztem mégis minek keresett meg? Hát azért, hogy támogassam őket. Kevés a nyugdíj, sok az adósság! Annyira dühös lettem, hogy bár hamar felhúzom magam, és tudok vitázni rendesen, de ott akkor röhögőgörcsöt kaptam. Tudjátok, amikor annyira nevetsz, hogy képtelen vagy abbahagyni, már a könnyed is folyik, de nem tudsz leállni a nevetéssel. Szerencsémre a férjem hazajött, és ő küldte el anyámat, hogy jobb ha elmegy. Anyám megsértődött, hogy kiröhögtem. (nem őt röhögtem ki, hanem a szituációra reagáltam így. azt nem tudja, hogy utána 4 napig bőgtem, mert újra minden előjött) Többé nem jött anyám, és én sem kerestem soha őket. Anyám 3 évvel ezelőtt meghalt. Véletlenül tudtam meg egy rokontól. Nem sírattam meg. Apámról sem tudok semmit. Nem tudom él-e még vagy sem. Gondolom él még, mert ha meghalna, az a rokon megüzenné valahogy. De őszinte leszek. Nem igazán érdekel. Kizártak engem, így én is lezártam velük mindent. Én 18 évesen évekig szenvedtem, 2 helyen dolgoztam, hogy boldoguljak. Kétszer mentem férjhez, hogy boldog legyen. Második férjemmel boldog vagyok. Így most elmondhatom, hogy mindig jön a rossz után a jó is, csak bízni kell benne.

2020. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
19%

10-es és 25-ös válaszoló:


Őszintén örülünk a Fényes Sikerednek! Hogy hinni és bízni tudtál még a legreménytelenebbnek tűnő helyzetekben is!


Csak így tovább! Tartsa meg a Jóisten az optimizmusodat! :)


Kívánom szívből, hogy tudj adni reménységet és kilátást azoknak a nehéz/kritikus élethelyzetűeknek, akik esetleg Erőt Meríthetnek tanulságul.

.

Nyilván nem fogod túlvállalni magad, ezt megértjük. Nem is várunk többet, mint amennyire képesnek érzed az Energiatartalékaidat...


Ui: szabad érdeklődni, hogy Gyermekáldás sikerült-e a második házasságodból? Nem volt erről szó sohasem esetleg? (Ha nagyon fáj, és nem kívánsz nyilatkozni, meg fogjuk azt érteni.)

2020. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
64%
Elhúz a pasijához/csajához, és közben hálát ad azért, hogy megszabadult az "amíg az ééén kenyeremet eszed"-et röfögő görényektől.
2020. okt. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

25-nek.

Van egy csodálatos lányunk akit mindenben támogatunk. Lassan felnőtt nő lesz belőle, aki hál istenek nem ismeri a kitaszítottság érzését. Még valamit. Pár éve vásároltunk egy kis házikót Egerben . Felújítottuk, berendeztük. Mivel mi Budapesten élünk, dolgozunk, a házikót nyugdíjas éveinkre tartogattuk. Eleinte az volt a terv, hogy kiadjuk albérletbe. De végül menedékház lett belőle.

2020. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
6%

23as, a szülő se gondolja hogy a gyerek sok esetben bunkó, flegma nemtörődöm lesz. Minek tartson el bárki bárkit, ha nem érdemli meg?


Nagyon kevés az a szülő, aki valóban ok nélkül rakja ki a gyerekét.

2020. okt. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzaton segélyt kérhet

Iskolában is pl ingyen kaját

Gyerektartást kérheti a nevére

Szülőket perelheti rokontartásra (ingyenes bírósági panasznapon segítenek)

2020. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!