Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám azt tervezi, hogy az...

Anyukám azt tervezi, hogy az egész életét velem éli le. Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem így lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és sokat tett értem, azt leszámítva, hogy a semmire vállalt 3 gyereket, amit egyébként mai napig nem tudok megérteni, de egyébként a lehetőségeihez képest jó anya. Viszont a sok jó tulajdonsága mellett akad rossz is, pl.a lelki zsarolása. Miután elváltak a szüleim albérletbe kényszerültünk és jelenleg is így élünk, de szeretnék csak a barátommal kettesben élni, mert ennyi idősen (25) már ez lenne a normális. Próbáltam már néha szóba hozni, de mindig jön a lelki zsarolás, amit szerintem ő észre sem vesz. Elsírja magát és mondogatja, hogy ne foglalkozzak vele, majd legfeljebb megöli magát. Nem tudom miért ilyen, még csak 47 éves, neki is párra lenne szüksége nem arra, hogy tőlünk függjön. Néha azt is mondja, hogy majd ha lesz egy saját házunk alakítsunk ki neki egy kis házat a kertben, szóval ő így tervezné leélni az életét, de nekünk teljesen más terveink vannak. Szerintetek hogyan lehetne vele ezt normálisan megbeszélni? Hogy tudnám megértetni vele, hogy örökké nem lehet mellettünk, mert ez már most is egészségtelen? Elég depresszióra hajlamos és nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel, illetve szerintem tudja, hogy ha sír azt nem bírom, valamilyen szinten visszaél ezzel. Valakinek valami ötlet?
2020. okt. 31. 17:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
8%
Ha ennyire gyenge és rád van gyógyulva, fontold meg az ötletét, mert valóban öngyilkos lesz. Akkor hogyan számolsz el magaddal? Nem ördögtől való az együttélés, ha jól csinálják.Ha nem mentek egymás idegeire és tudjátok egymást tolerálni, miért lenne baj, ha egymást szeretö emberek egymás közelében élnek? Nagyon megnyugtató lehet a tudat, hogy van az ember közelében valaki, aki nagyon szereti és mindig számithat rá.
2020. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
86%
#11, gratulálok. tipikus példája vagy a kérdező anyjának. te is hasonló cipőben jársz?
2020. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%

"Nagyon megnyugtató lehet a tudat, hogy van az ember közelében valaki, aki nagyon szereti és mindig számithat rá."

Arra ott lesz a párja, akit tud szerelemmel szeretni, de tudja barátként is kezelni, szexelni is lehet vele, és még gyereket is tudnak csinálni. :)

2020. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
21%
még véletlenül se. Messze élek anyáméktól, rossz a kapcsolat, évek óta nem láttam őket.Csak nem rég volt hasonló történet a rokonságban. És megvolt a sikeres öngyilkosság is.. Kicsit belegondoltam mélyebben.
2020. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
18%
13- nem vele akar élni, csak mellette levő kis házban
2020. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem fontos, hogy leírtad, hogy “a semmire vállalt 3 gyereket”. Magyarán valószínűleg Anyukád a jellemző archetípusa azoknak a nőknek, akiknek annyira sivár és üres az érzelmi, egzisztenciális és szociális élete, hogy a gyereknevelésben látták ennek a megoldását. Csakhogy sajnos ez már egy túlhaladott állapot és nem hagy leválni Titeket, ami egészségtelen. A megoldás szerintem lehetne az, hogy megpróbálod rávezetni arra, hogy mozduljon ki, tanuljon ki valami újat egy kisebb tanfolyamon, programozzon a barátnőivel, korabeli rokonokkal, ha vannak.

Hidd el, az öngyilkosság puszta fenyegetőzés a legtöbb esetben. Amint sikerülne felrázni a kis életét egy picit, nem is gondolná ezt olyan borúsan.

2020. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
21%
Viszont a nagyobbik testvéred megoldását nem gondolom célravezetőnek; hogy csak úgy lelépj és a kisebb tesó nyakába varrd ezt a problémát megoldatlanul...
2020. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Ne mond el neki előre, de vidd el magaddal olyan helyekre ahol tudna ismerkedni férfiakkal.


Mutasd meg neki a netes társkeresőt.


Valami pasit szedjen ossze magának.

2020. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
24%
a 14-es válaszban leirtam, miért gondolkoztam el rajta.
2020. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
87%

"Anyukám azt tervezi, hogy az egész életét velem éli le."


Ez abnormális.

Egyszerűen azt mondod, hogy: NEM.

Saját életet élsz. Pont.

Szereted, tartod vele a kapcsolatot,

de a jövőben külön fogtok élni.


Mégis mit képzel?

Ő is otthon maradt az anyukájával?

2020. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!